Sterilizace - podvázání vaječníků

Anonymni
25.7.07 20:41

Sterilizace-podvázání vaječníků

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, které máte po zákroku, jestli je to pravda, že se po podvázání přibírá a někde jsem četla o nechuti k sexu a ještě to, že se po zákroku snad vlivem hormonu či co přibírá? Můžete to potvrdit či vyvrátit. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.7.07 08:32

To, co píšeš se děje po odebrání vaječníků, ne po sterilizaci. Sterilizace je jen podvázání vejcovodů, hormony v těle to nijak neovlivní, ty se tvoří pořád stejně. Stejně stále dozrávají vajíčka, akorát mají uzavřenou cestu do dělohy. Je to jen mechanická záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
2
1.2.09 03:08

Pomozte mi prosim..

Ahojte holky,chtěla bych se vás zeptat,jestli nevíte jaká je pravděpodobnost na otěhotnění po podvázání vaječníků.Vaječníky mi podvázali před 15 lety při komplikovaném porodu,a přisla chuť na 3 dítě.Strašně moc bych ho chtěla,děkuji za odpovědi.Lidka.. :oops: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.4.09 19:56

Holky mám dotaz, na vás, co máte sterilizaci za sebou, jestli si vzpomenete nebo některá budete vědět. Kdy se sterilizace provádí, tím myslím období cyklu, po MS, před MS či v polovině cyklu. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.9.10 21:06

Tak nějak začínám přemýšlet nad sterilizací-je mě 39 let,mám dvě velké děti,já ani manžel nejsme plně zdrávi na to,abychom si pořídili další mimčo.Užívám hormonální antikoncepci-občas mám změny nálad,chvílemi jsem až nepříjemná sama sobě,mám ztrátu chuti na sex,výkyvy hmotnosti.Ale bez antikoncepce nepravidelnou menstruaci.Při zavedení nitroděložního tělíska se za cca 2 roky tělísko posunulo a nebylo funkční.
Tak si sama říkám plusy a mínusy-plusy-jednou provždy vyřešená antikoncepce,aniž bych do sebe musela ládovat hormony.Mínusy-nepravidelná manstruace.Znáte další plusy a mínusy,které můžete ze své zkušenosti říct?
Je to jen jednodenní hospitalizace?Provádí se laparoskopicky břichem,nebo zespoda?Rekonvalescence-marodění-je či není?Nebo jen pár dní klid?
Pište jakékoli zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
ooaa
13.10.10 18:55

Ahojky
já jsem před třemi týdny podstoupila sterilizaci,zároveň i kyretáž. Je mi 39. Měla jsem problémy s krvácením mimo cyklus.Je to záležitost nebolestivá,dělá se laparoskopicky. Mám jen malou jizvičku kousíček pod pupkem.Jeden den mě udělali předoperační vyšetření,druhý den zákrok.A čtvrtý den jsem šla domů. Byla jsem na neschopence,protože kyretáž je přece jenom zásah do dělohy,a v práci se nevyhnu zvedání těžkých věcí.Jinak znám holky co jdou po podvazu hned do práce.Ale sedí třeba v kanceláři.Taky mám dvě velké děti a skrz problémy ,že mě jaksi žádná antikoncepce už nesedí jsem doktora prosila ať mě podvaz zrovna udělá ,když už budu v narkoze. On se totiž může dělat až od 40 let.Opravdu to nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.10.10 08:41

Tak jestli tě ooaa můžu poprosit,napiš i později,jak ti je,jestli nemáš hormonální potíže,jestli to není jako při přechodu a cítíš se pořád stejně jako před sterilizací,díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
16
6.11.10 13:09

prosím

Ahojky četla jsem tu co jste napsla, po vanocích mam jit na podvázáni vaječiku,sama sem se rozhodla, prosim vás mam strach bojim se nemocnice, chtěla jsem se zeptat jestli mě uplně uspí, nebo jen oblbnou, moc děkuji za vaši odpověd Zdena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ooaa
6.11.10 18:20

Ahojky Zdena 31,
odpovídám na tvůj dotaz.Nemusíš se vůbec bát,nic to není.Dělá se to v ůplné narkoze.Po probuzení jsem žádnou bolest necítila,jen jakoby mě bolely ramena.To prý z toho ,že při laparoskopii se dutina musí nějakým asi plynem nafouknout a že to vletí i do zad až ke klíční kosti(tak mě to bylo vysvětleno).Já jsem to cítila tak,jako kdybych celý den ryla na zahrádce :-)
Já se bála taky,v nemocnici jsem byla naposledy ,když jsem rodila(to je asi 18 let).Cítím se stejně jako před tím,možná větší chuť na sex :-?
Tak držím palečky!!

• Nahlásit
  • Citovat
16
6.11.10 20:03

Děkuji

Moc děkuji za odpověd, jste mě aspon trochu povzbudila,jsem po porodu 8 měsícu a sex no to je ted jen svatečně :-)
tak věřim že i v tom mi to pomuže a partner bude štastnej :-) tak děkuji ozvu se až bude po všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evita4
28.11.10 20:13

sterilizace

Já jsem sterilizaci podstoupila před 5 dny …okolo pupíku mě bohužel stále bolí - každý nádech,protáhnutí,natož když hepšíknu nebo zakašlu nebo víc pohnu!To tak píchne!Auuu …a pořád mám bříško kolem pupíku nafouklý a na dotyk bolestivé a tvrdé…že by se mě ten plyn blbě vstřebával? Nevíte někdo jak si mohu pomoci ? Měl někdo podboné následky a kdy zmizí? Děkuji za zprávičky:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
16
28.11.10 20:19

jejda

Mě to teprv čeká, rada bych poradila, ale nevim, myslím že se někdo ozve, a rad vam poradí, i ja budu rada abych věděla co mam dělat když bych měla problem jako vy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
15.6.11 16:20

mám takový dotaz nikde jsem nenašla odpověď,provádí se sterilizace ihned po porodu nebo se musí nějaký čas počkat? V prosinci čekáme čtvrté dítě a další už opravdu neplánujeme,jen mně zajímá jestli budu muset čekat nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
15.6.11 17:17

Janinko,napíšu jak to bylo u mě.
Já teď v dubnu rodila císařem své třetí mimčo.
A jelikož to byl i třetí císař a další dítě neplánujeme tak jsem podstoupila sterilizaci.Udělali to rovnou při císaři ve spinální anestezii.
Ale jak je to v případě klasického porodu, to nevím.Snad někdo poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evita4
16.6.11 08:40

Následky sterilizace

Podstoupila jsem sterilizaci před půl rokem a následky se mě vůbec nelíbí - pořád nateklé a tvrdé bříško kolem pupíku - to kdybych věděla předem, že toto riziko hrozí, nepostoupila bych to!!! Jsem 47-letá žena s jedním dítětem- celý život zvyklá sportovat a mít krásné placaté břicho a teď? Bolesti v břiše včetně křečí zvláště v noci sice po čase ustaly, ale to bříško mám pořád a dokonce i problémy s trávením a vyprazdňováním!!!…A můj gynekolog pomohl?…NE! …Jen sdělil, že mohly při operaci vzniknout v břiše nějaké srůsty, které toto mohou způsobovat!…Neporadil by někdo co bych mohla učinit? Možná dobrý senzibil by to zvládl :-)…Moc děkuji za kontakt.
Hodně zdraví přeje Eva z Plzně, mobil 603472087

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama