Sterilizace - průběh, rekonvalescence

Anonymní
20.8.19 09:44

Sterilizace - průběh, rekonvalescence

Ahoj, čeká mě sterilizace. Jak probíhá operace? A jak to probíhá po ní? Co se týče bolesti apod., za jak dlouho jste byly fit a fungovaly normálně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4511
20.8.19 10:00

Operace probíhá laparoskopicky v narkoze. Do nemocnice jsem nastupovala den předem a po operaci ještě 24 hodin v nemocnici a pak mě pustili. Špatně mi nebylo ještě cca týden jsem měla klidový režim a pak jsem začala normálně fungovat ale to je asi různý já byla úplně v pohodě a bývala bych hned jak jsem přišla domů dělala to na co jsem zvyklá ale manžel mě nenechal :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
20.8.19 10:54

Naprosto bez problémů, jeden den nástup, druhý den zákrok laparoskopicky, třetí den domů a čtvrtý do práce. Jediný „problém“ byly hojící se jizvy, protože mi vadily všechny sukně a kalhoty se zapínáním vepředu což po 14 dnech přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
17.1.21 02:33

Sterilizace - přístup lékaře

Ahoj,
obracím se na Vás s dotazem ohledně tématu ženské sterilizace - tedy přerušení vejcovodů - v mém případě ne ze zdravotních důvodů. Mám v plánu zažádat u svého gynekologa o sterilizaci, ale protože jsem mladší (pod 30 let, ale věkovou hranici 21 splňují) obavám se že mi to může být zamítnuto. Setkala jste se s tím některá? Je vůbec možné, že to lékař zamítne, když si zákrok platím a nebyly shledány žádné zdravotní překážky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
17.1.21 07:56
@Julie56 píše:
Ahoj,
obracím se na Vás s dotazem ohledně tématu ženské sterilizace - tedy přerušení vejcovodů - v mém případě ne ze zdravotních důvodů. Mám v plánu zažádat u svého gynekologa o sterilizaci, ale protože jsem mladší (pod 30 let, ale věkovou hranici 21 splňují) obavám se že mi to může být zamítnuto. Setkala jste se s tím některá? Je vůbec možné, že to lékař zamítne, když si zákrok platím a nebyly shledány žádné zdravotní překážky?

Myslím si že ne. To je tvoje volba. Myslím že od podání žádosti musí uplynout 14ti denní lhůta na rozmýšlení, než dojde k samotnému☺️ zákroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
17.1.21 08:03

No popravdě já jsem žádala ve svých 34 letech. A byl to boj obhájit si to. A to mám 2 děti a pokaždé s komplikacemi po císařském řezu. Tak jsem myslela, že když mi lékař řekl, že další dítě nedoporučuje, tak to bude v pohodě. Ale i tak jsem premlouvala svého gynekologa. A ještě na klinice kde mi to dělali jsem musela obhajovat. Tak počítej s komplikacemi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62248
17.1.21 08:11

@Julie56 proboha, nežijeme v komunismu. Nikdo jiný než Ty o tom nerozhoduje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6921
17.1.21 08:12

No na mě gynekoložka taky vykulila oči, když jsem jí řekla, že o tom uvažuju (letos mi bude 37, mám 3 děti, třetí neplánované) a zeptala se, jestli je mi jasné, že je to nevratné :mrgreen: A když jsem se orientačně ptala na cenu, tak řekla, že takhle z hlavy momentálně neví, že si o ten zákrok už strašně dlouho nikdo nežádal, takže aktuální cenu nezjišťovala :D Připadala jsem si jako největší exotka na okrese :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14634
17.1.21 08:35

Já jsem byla loni v 32. Všichni mi to schvalování. I říkali, že je to rozumné řešení. Mám 3 děti.
Jediné co, tak jedna sestra říkala, že by na to měl jít chlap. Je to pro ně levnější, rychlejší a míň rizikové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10461
17.1.21 08:42
@Julie56 píše:
Ahoj,

Podmínky splnuješ, platíš si to sama, tak nevidím důvod proč by ti do toho měl někdo mluvit. Je to tvoje rozhodnutí a nikomu do toho nic není. Pokud to opravdu chceš, tak na tom prostě trvej a hotovo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat