Sterilizace vs. pojišťovna - možnosti

358
8.6.13 08:55

Sterilizace vs. pojišťovna - možnosti

Ahoj holky, v jakých situacích vám může pojišťovna proplatit nebo přispět na sterilizaci?
Nikde na netu jsem to nenašla, všude jen píšou, že to poj. může proplatit ze zdravotních důvodů, ale jaké to jsou jsem nenašla a nevím, jestli by to mohl být i můj případ…
Antikoncepci brát nechci, máme v rodině rakovinu prsu (babička a prababička). Je mi 35 a mám dvě děti. První těhu mi prdla voda ve 34tt a druhé těhu jsem trávila od 25tt po nemocnicích, protože jsem se otvírala a měla kontrakce. Pak mi ve 30tt prdla voda a porod ve 31tt. Proto bych další těhotenství pravděpodobně nezvládla bez komplikací…
Jsou toto dostatečné důvody pro pojišťovnu???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1166
8.6.13 08:58

Nevyznám se v tom, ale myslím, že ze zdrsvotních důvodů by to bylo, kdyby tě těhotenství ohrožovalo na životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
8.6.13 09:10
@Daduka píše:
Nevyznám se v tom, ale myslím, že ze zdrsvotních důvodů by to bylo, kdyby tě těhotenství ohrožovalo na životě.

Myslela jsem si to… Ale na druhou stranu, potencionální těhotenství neohrožuje na životě mě, ale to nenarozené dítě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.13 09:21

Já bych to probrala s doktorkou na gyndě. Ta určitě bud evědět, co je možné proplatit u pojišťovny a co né, případně se dojít zeptat na pojišťovnu. Taky bych se zeptala doktorky, jestli je sterilizace tvým řešením. protože si nejsem jistá, jestli je zrovna nebraní antikoncepce řešením a odvrácením rakoviny prsu. Mě bylo vždy řečené, že když beru HA, tak jsme právě chráněná před rakovinou. protože nedochází k hormonálním výkyvům. Teda spoň u mně. Jinak mám totiž cykly nepravidelné a dost náročnou MS. Moje babičce celý život nic a až p přechodu přišli problémy, až s přchodem hormonálních změn. TeĎ byla na odebrání celého spodku v 86 letech, protože měla v děloze nádor. Dokud měla MS byl klid, ale začlo to až po přehodu.

Každopádně bych to pořádně probrala s gynekoložkou, t a ti už poradí a pokud ji nevěříš. TAk zkus dotaz na porodnice.cz Mě tam už párkrát dobře poradili.

• Citovat
  • Nahlásit
2406
8.6.13 09:30

Já na ni pujdu teď v létě. budu mít papír od doktora. Mám 3 děti, poslední porod cis. řezem kvůli rupture jizvy na deloze z předchozího těhotenství. Prý by další těhotenství byli pro mě hazard se životem. Takže zdravotní důvody a platí pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
8.6.13 09:35
@pajjakk píše:
Myslela jsem si to… Ale na druhou stranu, potencionální těhotenství neohrožuje na životě mě, ale to nenarozené dítě :think:

Mě to taky napsal dr., že další těhotenství je nežádoucí vzhledem k mojí diagnóze (nebudu vypisovat, ale důvod pro pojišťovnu je to dostatečný). Mám 3 děti a věk přes 35.
Ty předčasný porody - těžko říct, jestli to bude pro pojišťovnu závažný důvod. Nešlo by to spíš nějak přes tu rakovinu prsu v rodině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
8.6.13 09:50

Chtěla bych se zeptat těch, co mají sterilizaci za sebou, co to obnáší dál. Berete hormony? Jak se cítíte? Známá si stěžovala na to, že se právě necítí moc dobře a zobala nějaké prášky, ale vzhledem k tomu, že problémů měla více, tak nevím, jestli to měla díky sterilizaci nebo kvůli těm ostatním problémům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2406
8.6.13 09:53

@Ijaa někde jsem četla, že by to mělo být bez hormonálních změn. I MS by měla být normálně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14079
8.6.13 09:59

@Ijaa - pokud se jen přeruší vejcovody (neberou se vaječníky, děloha), tak normálně dál funguje ms a vše ostatní. Není důvod brát hormony. Pokud by se vzalo všechno, tak je to vlastně přechod a tam bych ty hormony chápala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2790
23.6.13 22:50

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli je teda mozne, aby pojistovna sterilizaci proplatila? Pac gyndar mi rika, ze to uz ted nejde, jedna zdrav. sestra mi rikala, ze to jde, ale musi se to vyridit dopredu, potom, co jsem se ptala doktorky, tak ta zase rikala, ze to nejde, ze se sterilizace bere jako antikoncepce, ktera se plati cca 15tis a neudelaji to zaroven u cisare, ale az po 6ti nedeli, tak babo rad :nevim: :think:.
Otehotnela jsem neplanovane po 3,budu mit 3ti cisar, zdravotni komplikace k tomu vysoky krevní tlak, pred par tydny jsem prodelala embolku plic a trombozu, coz uz mi antikoncepci nedaji, telisko nemuzu, jelikoz tomu vadi cisar, a dalsi miminko uz fakt ne, uz kvuli cisarum a celkove, takze jedina antikoncepce, pokud mi neudelaji sterilizaci je nesexovat :lol:,no a kondomum neverim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat