Sterilizace - zkušenosti čerstvé

25.5.18 13:56

Sterilizace zkusennosti čerstvé

Ahojky, zajímají mě čerstvé zkusennosti po sterilizaci. Hodlam v blízké době podstoupit a zajímají mě postup, rekonvalescence atd.Dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5471
25.5.18 14:12

Já jsem byla minulý červen. Nechala jsem si oba vejcovody vytáhnout, ne jen přetnout. Tím jsem vyloučila možnost mimoděložního těhotenství a snížila riziko rakoviny vaječníků (z 85% to prý způsobí vejcovody). Obnáší to místo 10 minut 15 minut a místo dvou vpichů tři vpichy.

Stehy jsem měla samovypadávací (vypadly cca po 3. týdnech).

Nastoupila jsem v neděli odpoledne, v pondělí ráno na sál, celé pondělí na JIP - ale to byla pohoda. Sestřičky nosily bylinkové čaje, četla jsem si, spala, mohla jsem mít telefon. Večer do sprchy - skoro bez bolesti. Na noc už jsem ani nechtěla analgetikum. V úterý ráno na normální pokoj. Spolupacientky pouštěli ve středu ráno (jedna to ukecala na úterý v podvečer), mě až v pátek dopoledne, ale já jsem kardiak, takže jsem musela mít ATB do žíly až do pátku kvůli prevenci endokarditidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
25.5.18 15:19

Ahoj, ja sem byla zrovna vcera, zakrok sem si zaplatila, protoze od pojistovny nemam narok, je mi 31,sice mam 3 deti, ale jsem po gynekolog. strance zdrava.Take jsem chtela vejcovody uplne odstranit.Mam 3 vpichy, ktere docela stipou, ale da se vydrzet.Cely den jsi na kapackach, zavodneni a od bolesti. Pichas si do bricha heparin, proti tromboze,1inj denne.Plus jsi vycevkovana. Nekolik hodin pred operaci nesmis jist a pit, vecer pred si udelat klystyr, takze v den operace se dostavis hladova a uplne vyprahla.Po operaci jsi hotova z narkozy, ospala. Proste da se to prezit, neni to zase tak hrozne.Dnes rano me pustili domu, bricho bpli jen pri pohybu, ale uz v pohode sedim a chodim. Jeste 4 dny si mam pichat injekce a pak uz by to melo byt ok.Do pondeli mam klid na luzku a pak uz muzu cokoliv, jen nezdvihat tezke veci. Stehy mam na pevno. takze je v patek pujdu vytahovat-uz se tesim. :( Za 14 dni se mam dostavit ke svemu gynekologovi na prohlidku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
25.5.18 15:34

Hm, do mě píchali clexane (který nesnáším, takže mi valila krev z pupku), doma jsem nic píchat nemusela, jakmile jsem ale byla bez clexane, přestala mi krvácet jizva v pupku.

Mě to nijak neštípalo, spíše jsem měla pocit „že mi někdo sahá na modřinu“, jako kdyby mě někdo kopl do břicha. Poslední analgetikum jsem si vzala v úterý ráno, pak jsem už nepotřebovala. Zvláštní, jak to každý vnímá jinak.

Ale sem tam mě štípne po jizvami v tříslech v době ovulace, ale nic tragického.

Ještě, zakladatelko, doporučuji vzít si s sebou do nemocnice espumisan nebo simethicon (k dostání u dr.Maxe) kvůli těm plynům, které ženou do břišní dutiny (u nás to přímo doporučovali). Já jsem vzala po operaci jen preventivně, ale bolesti jsem neměla a nic mě z toho plynu nebolelo. Ale pár plat jsem rozdala spolupacientkám, které problémy měly, jedna dokonce šílené bolesti kolem klíčních kostí, jako kdyby jí tam někdo bodal dýkou. Po simethiconu se jí ulevilo. Takže raději ho mít, než nemít. A zbytek zásob rád doma zlikvidoval manžel :mrgreen: Dokonce ho nyní vyžaduje pravidelně pro lepší komfort (tedy, aby neprděl :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.18 16:54

Holky moc děkuju no já jsem diabeticka tak njaky hladovění nehrozí, budu muset být na kapacce v nemocnici, s cevkovanim počítám ten klistyr mě teda zaskocil, ani před cs mi ho nikdo nedělal ale záleží asi jak kde..Já mám celkem dost indikací k sterilizaci tak snad gynekolog napíše doporučení, je moc fajn a vyjde vstříc..díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.18 16:56

@Apaji Espumisan máme doma ve velkém množství ještě po dceři když byla mimino na prdíky a mi dospělí kuličky..tak si ho vezmu..jsem netušila co to vše obnáší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.18 17:04

@Apaji Espumisan máme doma ve velkém množství ještě po dceři když byla mimino na prdíky a mi dospělí kuličky..tak si ho vezmu..jsem netušila co to vše obnáší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
25.5.18 17:06

@Jitus.Slavickova

Aha, po mně klystýr nechtěli, dali mi jen tabletku na doma a řekli, kdy jí mám užít. Vyprázdnila jsem se normálně, žádný šílený průjem, nebo tak. Kolem 16 hodiny jsem ještě mohla lehkou večeři (tu jsem měla mít s sebou, protože jsem nebyla na rozpisu jídla).

Jako diabetičku tě určitě ohledně stravy pohlídají, neboj. A myslím, že indikaci ti napíše, například vím, že v Ostravě - Vítkovicích berou jako indikaci i křečovou žílu (já tedy byla na Fifejdech). Určitě ti nikdo problémy dělat nebude. Fakt jsem byla překvapená, jak je to jednoduché a v duchu jsem si spílala, že jsem měla jít dřív a neodkládat to - ale znáš to. To jsou jednou Vánoce přede dveřmi, potom ty Vánoce, pak hup a je jaro, které jde okamžitě do léta a ty horka…a prázdniny a dovča…No, nikdy se mi to nehodilo. :roll: Až jsem měla jít na vytažení tělíska pod narkózu (předchozí výměna trvala 45 minut a málem jsem umřela bolestí), tak jsem to logicky chtěla při jedné narkóze a dobře to dopadlo.

Holky se normálně hned jak jsme dorazily z JIPky na pokoj oblékly do civilu, vyrazily do parku a do kantýny (mi krvácel ten pupek, tak jsem nemohla). Potkaly jsme se na kontrole (kontrola o ničem, předala mi jen výsledky histologie, kde se odesílá vše, co z tebe vytáhnou. Ani se nepodívala na jizvy) a jedna z mých spolupacientek si hned doma narvala do pupku piercing, aby nezarostla dírka.

Stehy se rozvolnily a rozpadly až po těch 3. týdnech, to chtělo čas. A hotovo.

Jo, a cévku jsem měla jen na JIPce, na pokoj už jsem jela bez cévky. Cévkovali tedy až v narkóze, takže v tomto smyslu taky pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.5.18 18:16

@Apaji Moc děkuju. No mě teoreticky by mohli udělat v Podolí, rodila jsem tam 2× a byla hlídaná ohledně cukrovky a všeho kolem.No u nás je to o tom že mladší nechce krmit od tatínka tak ji zvikame. Jinak by umřela asi hlady. Protoze jídlo musí dávat jen mama :) Ale taky to odkládat moc nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
26.5.18 14:01

Tak podle nového sterilzačního zákona, už ke sterilizaci ženy není žádná indikace.

Taky už nemusí být žene nad 35 let.

Jasně, vše se dá obejít a dá se to udělat na jinou diagnózu - bez placení

Jinak sterilizace se platí v každém případě. U nás jako samostatná operace 10000,–, při jiné operaci 5000,–

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.18 20:58

@ka-tka Počkat to nechápu..takže když mi ji doporučí můj osetrujici gynekolog a diabetolog tak přesto to musím zaplatit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
26.5.18 21:43

@Jitus.Slavickova

Já myslím, že @ka-tka myslela to, že už není nutná žádná komise a splnění věku a počtu dětí. Buď si to žena zaplatí, nebo je těhotenstvím a porodem ohrožena a může to mít na vážnou diagnózu ze zdravotního pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
27.5.18 08:29

@Jitus.Slavickova Ano, chápeš to dobře.

Sterilizace již není na pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
27.5.18 08:31

@Apaji
Platí se v každém případě.
A ano, vše jde asi obejit, ale není to pak lege artis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4886
27.5.18 09:28
@ka-tka píše:
@Jitus.Slavickova Ano, chápeš to dobře.Sterilizace již není na pojišťovnu.

To neni pravda. Pri indikaci ze zdravotnich duvodu se sterilizace neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama