Stévie -jak jí pěstovat doma?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 02.03.17 14:55
Stévie-jak jí pěstovat doma?

Zdravím. ;)
Už dlouho mě lákala stévie, že jí chci pěstovat doma, tak jsem si koupila semínka a chystám se jí zasít.
Akorát tam nepíšou, kde pěstovat, jestli na slunci na parapetu nebo naopak ne na slunci, kolik vody na zálivku, popřípadě, jak hnojit.
Hledala jsem na netu, ale o pěstování jsem toho moc nenašla, spíš tam jsou rady o tom, jak jí používat.
Vy, kdo máte nebo měl, mužete mi prosím napsat, jak jste jí pěstovali?
Děkuju moc. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4388 příspěvků 02.03.17 14:58

@Jančakecalka Důležité je dát ji dostatek světla, ale ne moc, dobře zalévat, ale ne moc (lepší je trošku víc) a s hnojením… to je komplikované.
Já si pro ni vždy rád skočím k sousedce. Ona ji má pěknou a ráda poskytne (stévii).

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 02.03.17 15:02
@Premek_Orac píše:
@Jančakecalka Důležité je dát ji dostatek světla, ale ne moc, dobře zalévat, ale ne moc (lepší je trošku víc) a s hnojením… to je komplikované.
Já si pro ni vždy rád skočím k sousedce. Ona ji má pěknou a ráda poskytne (stévii).

Díky, tak světlo mít bude a se zálivkou to problém nebude, mám více kytek doma, takže zalévám často.
Já právě v okolí nikoho nemám, kdo by mi ji dal…tak jsem šla do toho já ;)

Premek_Orac
Závislačka 4388 příspěvků 02.03.17 15:05

@Jančakecalka Můžu se ti na ní zeptat (na stévii, ne na sousedku co ji má pěknou), ale s tím světlem a zaléváním, co mi říkala, tak to opravdu chce zkoušet a zkoušet.
A když se pak zadaří (se stévií, ne se sousedkou), tak je to pak radost!

hofka
Extra třída :D 14990 příspěvků 02.03.17 15:30

Dají se koupit i sazenice, ale spíš v sezoně, prostě jak se prodávají sazenice bylinek:-) Přes léto a stálejší teplotu jsem ji měla na balkoně, na podzim v bytě a tam mi do zimy odejde, další rok kupuju novou. Má radši polostín, ne úplně prudké slunce-aspoň na našem balkoně, kde je hic a slunce při megavedrech chcípá a to ji radši schovám do bytu.

Kupuju na trzích, v květinářství kde vedou i sazenice, občas i v ovozel.

Stevia
Závislačka 3591 příspěvků 02.03.17 15:37

Máte štěstí, že jdu kolem :mrgreen:

Polostín, nejlépe na východ, zálivka přiměřeně…Teda a šla bych taky do sazenice, není problém sehnat…

Kelsey
Hvězda diskuse 44751 příspěvků 02.03.17 17:23

Mam nejradeji v kvetinaci, ze pres sezonu dam na terasu a v zime dom.
Kdyz jsem mela v zahradce, tak jak byly ty velke horka, tak mi to spalilo slunko.
Kdyz to mam v kvetinaci, tak v tech nejvetsich tropech kvetinac prenesu, kde uz to tak nepali a nic mi to nesezehne.

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 02.03.17 19:11
@Premek_Orac píše:
:mrgreen:
@Premek_Orac píše:
@Jančakecalka Můžu se ti na ní zeptat (na stévii, ne na sousedku co ji má pěknou), ale s tím světlem a zaléváním, co mi říkala, tak to opravdu chce zkoušet a zkoušet.

Bože, uz dooost :mrgreen:

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 03.03.17 10:33
@Premek_Orac píše:

Klidně se zeptej, byla bych ráda za každou radu ;)

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 03.03.17 10:35
@hofka píše:
Dají se koupit i sazenice, ale spíš v sezoně, prostě jak se prodávají sazenice bylinek:-) Přes léto a stálejší teplotu jsem ji měla na balkoně, na podzim v bytě a tam mi do zimy odejde, další rok kupuju novou. Má radši polostín, ne úplně prudké slunce-aspoň na našem balkoně, kde je hic a slunce při megavedrech chcípá a to ji radši schovám do bytu.Kupuju na trzích, v květinářství kde vedou i sazenice, občas i v ovozel.

Já jí budu muset mít v bytě nejspíš někde mimo parapet, tam praží téměř celý den.
Sazenici nemám, chci to vyzkoušet přímo od vysetí, mám už semínka, tak aspon uvidim, jak to půjde a kdyžtak bych příště koupila už sazenici :)

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 03.03.17 10:37
@Stevia píše:
Máte štěstí, že jdu kolem :mrgreen:Polostín, nejlépe na východ, zálivka přiměřeně…Teda a šla bych taky do sazenice, není problém sehnat…

Polostín by se u nás našel v pohodě.
Já už mám právě ta samínka, chtěla bych to vyzkoušet už samého začátku, taky už kvůli malé, aby viděla, jak taková kytička vyroste ze semínka. :)
Když to neporoste, tak jasně, koupím rovnou sazenici ;)

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 03.03.17 10:38
@Kelsey píše:
Mam nejradeji v kvetinaci, ze pres sezonu dam na terasu a v zime dom.
Kdyz jsem mela v zahradce, tak jak byly ty velke horka, tak mi to spalilo slunko.
Kdyz to mam v kvetinaci, tak v tech nejvetsich tropech kvetinac prenesu, kde uz to tak nepali a nic mi to nesezehne.

Já to budu mít v květináči, zahradu nemám, tak uvidím, jak to půjde…

hofka
Extra třída :D 14990 příspěvků 03.03.17 12:17
@Jančakecalka píše:
Polostín by se u nás našel v pohodě.
Já už mám právě ta samínka, chtěla bych to vyzkoušet už samého začátku, taky už kvůli malé, aby viděla, jak taková kytička vyroste ze semínka. :)
Když to neporoste, tak jasně, koupím rovnou sazenici ;)

to radši zasaďte hrášek, aby dítko vidělo (nejdřív naklíčit na kusu vaty, to taky uvidí hezky a pak šoupnout do květináče), stevie je prý ze semínka trochu náročnější:-) Nebo řeřichu, ta vyroste za pár dní už hotová a jenom na vatě.

Kelsey
Hvězda diskuse 44751 příspěvků 03.03.17 12:44

Pro dite jestli mate balkon zasad do kvetinacu cherry rajcata a jahody stale plodici at vidi kousek zahradniceni a stevie se neboj.
Ale pokud se bojis od semen pestovat, tak v kvetinarstvi se da jedna sazenice koupit hotova kolem 50-60,– aspon znama ji ma ve svem kvetinarstvi za tuhle cenu.

Jančakecalka
Generální žvanilka 22220 příspěvků 10.03.17 14:55
@hofka píše:
to radši zasaďte hrášek, aby dítko vidělo (nejdřív naklíčit na kusu vaty, to taky uvidí hezky a pak šoupnout do květináče), stevie je prý ze semínka trochu náročnější:-) Nebo řeřichu, ta vyroste za pár dní už hotová a jenom na vatě.

Hrášek nee, ale řeřichu doma pěstuju pravidelně několik let :palec:
Tak jsem tu stevii už zasyla a musim říct, že už začíná po pár dnech klíčit, možná jsem tomu pomohla i zeminou pro klíčení, kterou mi doporučila paní v květinářství, tak uvídim, pak přesadim. Zatim to vypadá nadějně :dance:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >