Stěžovatelka na manželovu rodinu

Anonymní
25.8.20 14:37

Stěžovatelka na manželovu rodinu

Prvně se omlouvám za anonym, ale dotyčná je na emiminu.
No k věci, s manželem jsme 5let z toho 1 rok manželé. Jeho rodina mě nemá od začátku ráda, měli pro něj již vybranou partnerku :D Řekla bych, že si žijeme docela dobře. Oba máme svoje auta, být, práci. Ano, máme půjčku na byt, ale kdo v této době nemá, že? Nikde nedlužime, nepůjčujeme si, prostě normální život. Teď čekáme miminko, rodina to ještě neví. Čekám až po 1sreeningu. Ale k tématu.
Manžel má sestřenku, docela chytrá holka kdyby se nezačela bavit s jejich sestřenkou co bere drogy mohla dodělat gympl. Místo toho šla makat a našla si tam chlapa co si nedodělal ani zvláštní školu. Oba měli miliónové dluhy, ale měli šanci jít do insolvence a za 3roky to mít z krku. Místo toho si po 2mesicich udělali dítě. A začali si zase na vše půjčovat. Teď po dvou letech čeká další a i její 18lety bratr si na ni musel vzít půjčku protože mu brečela na ramenou že nemá jídlo pro kluka. A on protože je tak hodnej si půjčil 100k. Samozřejmě mu to nesplácí a řekla mu že to ani splácet nebude.
No k tomu proč to píšu. Seděli jsme s manželovu mámou a došlo nějak téma na jeho sestřenku. A jeho máma začala vyprávět jak ji koupila tohle, a tam to. (Chůvička, přitom bydlí v 2kk, ale prý ji chtěla. Hračky, oblečení, atd.) A že se těší až bude jezdit s kočárkem a tak. A manžel jí říká, že si dělá přípravu na svoje vnouče. A Jeho máma ať na to zapomeneme (na dítě) že ona se na to necítí a ze rozhodně nebude mít čas a ani chuť ho hlídat. Ano jeho máma je poměrně mladá, měla ho v 18. Takže 43let.
Vím možná to přeháním, ale fakt mě to zamrzelo a ještě víc k tomu, že „cizi“ si půjčí a vlastní ani nechce. Ani vlastně nevím co od Vás čekat, možná uklidnění že se to změní, ale mám strach že se to ještě zhorší protože jeho teta aby si udržela jeho strejdu udělala dítě v 41 letech. Protože si jeho máma přijde mladá a necítí se být na to babičkou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2544
25.8.20 14:42

Já se ztrácím v těch posledních dvou větách. Hele stát se může cokoliv, ale asi bych s jejím nadšením nepočítala no. Uvidíte, dej pak vědět ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3725
25.8.20 14:43

Být tebou tak se nestarám do čeho nemám. Je to jeho matka ne tvoje, co si dělá sestřenka není tvoje věc i kdyby si na krásně na zahradě stavěla sněhuláky z koksu. Buď ráda, že jsi zdravá i manžel, nemáte se špatně, budete mít dítě, tak se starej o vás dva. Jestli tchyně bude chtít něco koupit, hlídat nebo ne, to je prostě život. Druhé nepředěláš a ani nemá smysl se o to pokoušet. Chápu, že tě to mrzí, ale je to banalita. Důležité je, že budete spokojení vy tři jako rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 14:47

Tak se necítí věkem na to být babičkou. No a co. Mě je 41 a taky bych neskakala do stopu kdybych měla být babička. Naštěstí mám ještě děti malé, takže minimálně dalších 10 let to nehrozí. A co dělá jeho sestřenice přece ne i tvoje věc, proč ji řešíš?

• Citovat
  • Nahlásit
29549
25.8.20 14:50

Jeho mama neni pomerne mlada, jeho mama je uplne mlada na babicku :mrgreen: takze se ji vubec nedivim, ale pochybuju ze nakonec nebude mit o vnouce zajem, kdyz se tak zajima o cizi. Jen asi nemuzete pocitat s hlidanim kazdy tyden treba ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.8.20 14:54

Je to těžký a nepříjemný, o tom žádná, ale zkus se od nepříjemných myšlenek odprostit a zbytečně se tím netrapit. Možná se změní a bude se starat, možná ne. Hlavně ze ty mas po boku fajn chlapa a mate se dobre, buď rada, ze se nemusíš doprosovat o cokoli a udělejte se život podle sebe, nebudeš aspoň nikomu nic dluzit. Tchyně muže max příjemné překvapit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 14:56

My hlídání ani nečekáme, spíš zamrzelo jak to řekla. A nejhorší ne tom je, že manžel i přesto že dělá jak je mu to jedno je uvnitř hodně naštvaný. A to mě nejvíc štve, že si jeho máma ani neuvědomuje že ho zraňuje.

• Citovat
  • Nahlásit
3389
25.8.20 15:03

Ježíš ty, ale řešíš kraviny :lol: :lol: :lol:. No tak to řekla, no to si dovolila :lol:. Myslím, že všechno moc řešíš a hrotíš. Buď ráda, že jste šťastní, zdaví a čekáte mimčo. Ostatní ti může být naprosto ukradené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10118
25.8.20 15:03

U nas jsou z mimina poprdění všichni, nezavisle na veku a pohlaví. Takže tchýně může být mladá, ale to neznamená, že si ji vnouče neomotá kolem prstu. Uvidíš, jak se to vyvrbí, ale věz, že u nákupu krámů a hlídání mimin je méně často více. O sestřenici, kdo ji dotuje a komu dluží, se nestarej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12654
25.8.20 15:05

Mno, ono lidi umi rict zvlastni veci…hezke to nebylo, ale nic bych z toho predem nevyvozovala. Me moje vlastni mama pri oznameni druheho tehotenstvi taky rekla docela neprijemnou vec, docela to zabolelo, ale urcite z toho pak nebylo to, ze by se o vnouce nezajimala. Jinak manzelovi bych doporucovala, at neni nastvany jen vnitrne, ale at neco rekne, neprospiva to jeho dusevnimu zdravi. Ty neres sestrenku (ji, chapu, ze to srovnavas, ale I tak) a uvidis. Podle me pozitivne prekvapi, I kdyz drzkovat asi bude, manzel je na dnesni pomery mlady fakt dost a ona taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63922
25.8.20 15:05

Hleď si svýho. Taková litanie na sestřenici tunami hnoje a rozborem její finanční situace kvuli tomu, aby jsi nám sdělila, že matka partnera nebude jedou chtít hlídat vnouče? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 15:07

Já chápu jak to myslíte, tohle zamrzí každého. Prostě je a tyhle řeči musíte hodit za hlavu, až jim oznámite novinku, že jste těhotná pokud budou mít podobné řeči nedávejte svoje city najevo. Buď se to spraví nebo ne. U manželovi rodiny jsem se rozhodla jednoduše svoje emoce před níma nedávat najevo, jelikož jsou škodolibé čím víc my jejich zlé řeči bolí či mrzí tak přidávají na intenzivite ale od té doby co je více méně ignoruje najednou je klid.

• Citovat
  • Nahlásit
614
25.8.20 15:14
@Anonymní píše:
My hlídání ani nečekáme, spíš zamrzelo jak to řekla. A nejhorší ne tom je, že manžel i přesto že dělá jak je mu to jedno je uvnitř hodně naštvaný. A to mě nejvíc štve, že si jeho máma ani neuvědomuje že ho zraňuje.

Je tu někde diskuze „švagr vydřiduch“, kde se popisuje podobné schéma. Někdo z rodiny je chudák, nemajetný, štěstí se k němu otočilo zády, i když je vlastně jen líný a vyčuraný ( mnohdy závislý na alkoholu apod). Vzbuzuje soucit, a tak rodina platí výbavu pro malé, řeší dluhy, žehlí průšvihy.

Manželova máma se cítí povinná z nějakého důvodu pomoci osudem zkoušené sestřenici, je to její rozhodnutí.

Chápu, že vás to mrzí, taky by mi to bylo líto… Třeba se to brzo změní :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63922
25.8.20 15:28
@Anonymní píše:
Já chápu jak to myslíte, tohle zamrzí každého. Prostě je a tyhle řeči musíte hodit za hlavu, až jim oznámite novinku, že jste těhotná pokud budou mít podobné řeči nedávejte svoje city najevo. Buď se to spraví nebo ne. U manželovi rodiny jsem se rozhodla jednoduše svoje emoce před níma nedávat najevo, jelikož jsou škodolibé čím víc my jejich zlé řeči bolí či mrzí tak přidávají na intenzivite ale od té doby co je více méně ignoruje najednou je klid.

No, tak zamrzí… ale musí kvuli tomu propírat sestřenici, její finanční historii? To nikoho nezamrzí? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16722
25.8.20 15:34

Tak zakladatelko, je to vaše dítě, předpokládám, že jste ho oba s manželem chtěli, a vy se o něj musíte postarat.

Pokud babička bude chtít hlídat, pak super. Pokud ne, tak s tím nic neuděláte, i kdyby hlídala celu školku. Vykašlala bych se na sestřenici a cizí lidi a soustředila se na svoje těhotenství. Stejně pomoc najdeš na konci svojí ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama