Stimulace Menopurem + Synarel nebo bez?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 15:53
Stimulace Menopurem + Synarel nebo bez?

Ahoj, když jste stimulovaly Menopurem, od kterého dne cyklu to bylo a bylo to se Synarelem nebo bez?
V jednom CARu mi řekli, že by byla stimulace Menopurem od 2DC a bez Synarelu, v jiném CARu mi řekli, že Menopurem se začíná stimulovat až třetí DC a před tím se nasadí Synarel.
Tak nevím :think:

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44709 příspěvků 22.01.19 16:04

Můžou to být různé protokoly. Menopur je na stimulaci, Synarel na „zastavení“ produkce hormonů, aby nedošlo k předčasné ovulaci. To se dá provést i jinými léky než Synarelem a dle typu protokolu s můžou píchnout jednorázově třeba už v minulém cyklu depotní, nebo se berou denně od určitého DC, nebo se nasazují až ke konci stimulace nebo se v cyklu s minimální stimulací neberou vůbec. To se nedá říct, co je správně a co není, těch variant je nepočítaně a každý CAR to nejspíš nastavuje dle svých zkušeností, citu a konkrétní pacientky. Stejně jako to, jestli je začátek 2. nebo 3.DC. Až zvolíš CAR, řiď se tím, co ti řeknou oni, a na ostatní kašli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 16:07
@ugluk píše:
Můžou to být různé protokoly. Menopur je na stimulaci, Synarel na „zastavení“ produkce hormonů, aby nedošlo k předčasné ovulaci. To se dá provést i jinými léky než Synarelem a dle typu protokolu s můžou píchnout jednorázově třeba už v minulém cyklu depotní, nebo se berou denně od určitého DC, nebo se nasazují až ke konci stimulace nebo se v cyklu s minimální stimulací neberou vůbec. To se nedá říct, co je správně a co není, těch variant je nepočítaně a každý CAR to nejspíš nastavuje dle svých zkušeností, citu a konkrétní pacientky. Stejně jako to, jestli je začátek 2. nebo 3.DC. Až zvolíš CAR, řiď se tím, co ti řeknou oni, a na ostatní kašli.

Aha, takže když mám mít Menopur a pak Cetrotide, tak tím je to vyřešeno? Cetrotide je proti předčasné ovulaci.

ugluk
Hvězda diskuse 44709 příspěvků 22.01.19 16:09

Ano, tak nějak to je. Trochu odlišný protokol, trochu jinak navolené léky. Já měla k Menopuru Diphereline.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 16:11
@ugluk píše:
Ano, tak nějak to je. Trochu odlišný protokol, trochu jinak navolené léky. Já měla k Menopuru Diphereline.

To byl dlouhý protokol? Já mám krátký. Měla jsi někdy Gonal i Menopur? Pro srovnání..

ugluk
Hvězda diskuse 44709 příspěvků 22.01.19 16:27

Já těch protokolů vyzkoušela docela dost. Gonal jsem měla samotný (plus LH v Luverisu) nebo samotný Menopur, ale fakt je těch postupů, léků a kombinací tolik, že bych se svěřila danému CARu a plně jim důvěřovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 16:41
@ugluk píše:
Já těch protokolů vyzkoušela docela dost. Gonal jsem měla samotný (plus LH v Luverisu) nebo samotný Menopur, ale fakt je těch postupů, léků a kombinací tolik, že bych se svěřila danému CARu a plně jim důvěřovala.

Jasný, chápu, nejsem úplný nováček. Z Gonalu s Luverisem máme dítě, teď budu mít Menopur, tak chci jen srovnat reakce, jestli měl někdo oboje a může napsat svou zkušenost. :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 44709 příspěvků 22.01.19 17:00

No, já oboje vyzkoušela, ale s odstupem několika let. Folikulů jsem měla při podobných dávkách podobně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >