Stimulace před IVF a sport (cvičení)

107
13.3.21 11:48

Stimulace před IVF a sport (cvičení)

Ahoj dámy, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Jsem aktivní sportovec - běh, jumping, obruč, tabata. Vím, že třeba trampolíny nejsou těhotenství vůbec nakloněny. Zároveň jezdím do práce na kole, což je však vždy 10 minut tam a 10 minut zpět spíše do kopečka. Cvičím určitě 5× týdně, spíš ale vždy 4 dny v kuse a pak den pauza.
Příští týden budu začínat se stimulací k odběru vajíček kvůli PCOS a následně proběhne IVF (předpokládaný první pokus na začátku května). Znamená to pro mě, že od tohoto začátku se mám prostě na všechny mé sportovní aktivity vyprdnout? Může moje sportování, posilování břicha, skákání, běhání ovlivnit růst vajíček, odběr, následné otěhotnění a samozřejmě i třeba potratovost v začátku těhotenství?
On mi každý doktor řekl něco jiného, mám se tedy řídit vlastním pocitem a dělat to tak, jak to moje tělo bude zvládat?
Ač jsem se dozvěděla, že PCOS bývá často rizikové těhotenství, tak nechci na rok zanevřít na všechny sporty, které dělám velmi ráda. Vím, že bych se měla zklidnit a to mám i v plánu. Našla jsem i různé profily na instagramu a youtube, kde je cvičení pro těhotné, ale né ve smyslu jógy, ale prostě normální cvičení i s činkami avšak přizpůsobené těhotenství.
Máte s tím některá zkušenosti? Ač se o miminko snažíme, tak nechci prostě sedět ve strachu doma a kynout.
Díky za sdílení zkušeností a názory. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30605
13.3.21 11:51
@Malineka píše:
Ahoj dámy, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti.
Jsem aktivní sportovec - běh, jumping, obruč, tabata. Vím, že třeba trampolíny nejsou těhotenství vůbec nakloněny. Zároveň jezdím do práce na kole, což je však vždy 10 minut tam a 10 minut zpět spíše do kopečka. Cvičím určitě 5× týdně, spíš ale vždy 4 dny v kuse a pak den pauza.
Příští týden budu začínat se stimulací k odběru vajíček kvůli PCOS a následně proběhne IVF (předpokládaný první pokus na začátku května). Znamená to pro mě, že od tohoto začátku se mám prostě na všechny mé sportovní aktivity vyprdnout? Může moje sportování, posilování břicha, skákání, běhání ovlivnit růst vajíček, odběr, následné otěhotnění a samozřejmě i třeba potratovost v začátku těhotenství?
On mi každý doktor řekl něco jiného, mám se tedy řídit vlastním pocitem a dělat to tak, jak to moje tělo bude zvládat?
Ač jsem se dozvěděla, že PCOS bývá často rizikové těhotenství, tak nechci na rok zanevřít na všechny sporty, které dělám velmi ráda. Vím, že bych se měla zklidnit a to mám i v plánu. Našla jsem i různé profily na instagramu a youtube, kde je cvičení pro těhotné, ale né ve smyslu jógy, ale prostě normální cvičení i s činkami avšak přizpůsobené těhotenství.
Máte s tím některá zkušenosti? Ač se o miminko snažíme, tak nechci prostě sedět ve strachu doma a kynout.
Díky za sdílení zkušeností a názory. :kytka:

Spojila bych radu lékaře a vlastní pocit. Vynechala posilování a na začátku si dala spíš oraz. Musíš si stanovit prioritu. Jestli chceš brzo otěhotnět, aspoň části těch aktivit by ses vzdát měla. Protože s dítětem ti taky nebude tolik volna zbývat. Dobrý trénink.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
13.3.21 11:58

Ahoj, ta stimulace sama o sobe neni moc prijemna. Ja mela dost nafoukle bricho, citila jsem tam tlaky a nekdy me pichalo na vajecnicich.
Ted se musim smat, protoze jsem se pred stimulaci doktorky ptala, zda muzu jezdit na koni. No behem stimulace citila jsem se tak, ze bych se koni ani nepriblizila :D
Takze uvidis, jak se budes taky citit. Je mozny, ze ti to bude neprijemny samo o sobe…
A pokud ne, tak nejakou pauzu bych si urcite dala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63124
13.3.21 12:38

Cvic, jak jsi zvyklá, pokud ti vyloženě neřeknou, že je Třeba klidový režim :think: tvé tělo je zvyklé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
13.3.21 12:52

Pri stimulaci bych urcite pohyb omezila, ale az treba tyden pred odberem, jestli mas pcos tak je mozne, ze budes mit hodne foliklu, uz ti to bude i neprijemne, treba to bude pozdeji, ale pri jakekoli bolesti nebo nepohodli bych cviceni vynechala…pri pcos ti hrozi vic hyperstimulacni syndrom, i to te muze tak na tyden dva vyradit z rezimu…a po transferu se nedoporucuje pohyb vubec, minimalne do pozitivniho testu..uz vubec ne skakni, behani apod…nikdy jsem neslysela, ze by pri pcos bylo rizikovejsi tehotenstvi, je tezke otehotnet, ale kdyz uz otehotnis, tak jsi normalne tehotna a jestli k tomu nebude jiny duvod, muzes normalne sportovat dal…drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
amelie36
13.3.21 22:43

@Malineka Ahoj, taky jsem aktivni sportovec a mam tesne pred OPU. Doktorka mi rekla, ze pri stimulaci muzu delat cokoli, co me nebude bolet. Folikulu mam par, presto od nejakeho ctvrteho dne sotva lezu a boli me i rychla chuze. 🤦‍♀️ Kazdy to proste snasi jinak, ja blbe, ty muzes bez problemu. Delej, co ti bude prijemne, a kdyz budes mit pocit, ze to uz je moc, proste zvolni.. :wink:

Po transferu mi doporucili se rozumne hybat, chodit na prochazky, ale nedivocit. Cca 14 dni po tranferu uz zas cokoli.

Jinak z tehu mam obavy prave kvuli tomu, co vsechno budu muset omezit. A vubec se na to netesim. 😓 Ale jak jinak vyrobit dite, jeste bohuzel nikdo nevymyslel, tak mi nezbyva, nez to pretrpet.

Zato reci, ze s prckem nebude cas, jsou kecy. Casu bude vzdycky dost, jen si to clovek musi umet poskladat.. ✌️ Bohate zkusenosti z okoli..

• Citovat
  • Nahlásit
107
14.3.21 12:36

Díky všem za reakce :) Ono si samozřejmě z toho vezmu to, co bych chtěla slyšet.

@amelie36
Neříkal doktor nic o popraskání folikulů, když bys teoreticky cvičila? Já jich asi budu mít hodně, tak se obávám, že to taky nebude nejpříjemnější procedura.
Ale jak říkáš, tak největší strach mám právě z toho, co všechno budu muset omezit. Ono když máš něco jako denní rutinu, kterou miluješ, tak se to lidem, kteří necvičí, velmi těžko vysvětluje.
Samozřejmě udělám všechno pro to, aby se miminku nic nestalo, ale nikdo mi nedokáže říct, kde je ta míra a každý mi spíš říká, ať se na všechno vyprdnu. Jenže mi to říkají lidi, kteří prostě necvičí a jsou jen tak jako rekreační sportovci :D

A taky jak říkáš - s miminkem bude čas. Pevně tomu věřím. Manžel je taky sportovec a nepochybuju o tom, že bychom seděli celé dny doma. Stačí si to umět naplánovat, tak jako sport do nabitého denního rozvrhu bez miminka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
14.3.21 12:41

@Malineka Uz vis jake davky hormonu dostanes? Kvuli PCOS te asi budou hodne kontrolovat, aby tech folikulu nebylo prilis moc. Uvidis..

Kazdopadne drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
amelie36
14.3.21 13:12

@Malineka Mne rikal, ze driv mi bude cviceni neprijemny, nez bude neco realne hrozit. A pres to neprijemny uz nemam jit. Folikulu mam 5 a citila jsem je, uz kdyz byly 9 mm.. 🤦‍♀️ Asi mam nejak blbe vajecniky, nevim. 😁
Zeptej se v CARu, oni urcite poradi.. Moje doktorka si ze me utahuje, ze jsem moc hubena, mam vsude nejake organy a nemam se divit, ze se to tam nevejde.. 😂

Konecne nekdo, kdo mi rozumi.. 🤩 Pro me je fakt tezky zpomalit, zvlast, kdyz bych sportem potrebovala zahnat stres a vsechny ty obavy.. Celou zimu jsem stravila na bezkach a ted prakticky ze dne na den nic… Ale verim, ze to je docasna krize a za par dni bude lip.. ✌️

• Citovat
  • Nahlásit
107
14.3.21 14:11

@losani
Přesnou dávku se dozvím teď v úterý, tak pak můžu sdílet. Dostanu úplně minimální. Doktor říkal, že to bude stát kolem 5 tisíc. Takže opravdu to nejmenší, co můžu dostat. Pak půjdu na 2-3 ultrazvuky a týden na to odebrání. Já si říkám, že bych mohla mít aspoň těch 20 vajíček, aby to k něčemu bylo, když si na nich sedím jak slepice :D

@amelie36
Hlavně ti přeju, ať to dobře dopadne. Jestli si pak vzpomeneš, budeš mít chuť a náladu, tak se ozvi, jak to všechno s tebou vypadá. Třeba se nám to povede skoro stejně!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
amelie36
14.3.21 14:14

@Malineka Ozvu… A ty se taky ozvi.. Drzim palce, at vsechno klape, jak ma! At mas dost vajicek a zaroven se ti vyhnou vsechny komplikace..

• Citovat
  • Nahlásit
1282
14.3.21 14:22

Ahojky :mavam: taky aktivně sportuju. Jsem 3 den stimulace a dite chci tak moc, že nechodím ani běhat. Jenom doma dělám jógu. Zajímavé, že sportu se vyhýbám, ale zdravejsimu jídlu moc nedávám. :lol: Takže za mě je to o pocitu + pokud ti řekne doktor. Já nic zakázané nemám.
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
14.3.21 14:38

@leylen
Tak jestli to vyjde, tak na tom budeme stejně už všechny tři :D Budu vás informovat, jak mi ta stimulace jde a jestli se můžu hýbat nebo ne. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
14.3.21 14:47

@Malineka Moc drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
amelie36
14.3.21 15:26

@leylen Je, to je fajn, ze tu je dalsi sportovkyne! Drzim palecky, at stimulace zafunguje, jak ma, a Ti to vyjde napoprve!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat