Štípance po komárech půl roku od štípnutí

129
18.4.17 22:04

Štípance po komárech půl roku od štípnutí

Moji dvouletou dceru v září postipali komáři na obličeji. Docela hodně. Blbec jsem ji první večer v Chorvatsku nechala usnout v kočárku na terase a šla okoupat syna. Vypadala jak při nestovicich, ale nic jí nesvědilo a neskabala se. Postupně se to zlepšovalo. Ale nyní je to od cca půl roku a pořád to úplně nezmizelo. Zejména se štípance objeví když má dostat rýmu nebo kašel a nebo když vysvitne sluníčko. Tak na tvářičkach ji vždy nějaké pupínky znovu vyrasi. Má někdo podobnou zkušenost? Na kožním nám akorát dali nějaké masti, které vůbec nepomohli. Myslite, že se toho někdy úplně zbaví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1826
18.4.17 22:09

Trpim na to ja i dcera, zmizi az po hodne dlouhe dobe, nekdy se to jakoby i zapouzdri a je tam bulka. Kozni mi na to rekla nenechat se pichat, ze to tak nekdo ma.No to je rada :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 22:09

Nic si z toho nedelejte. moje deti na podzim vzdy zacnou sve stipance rozdrapavat do krve a kazdy den si zamerne ty strupy obnovuji.pak vypadaji jak po nestovicich az do leta.kdyz se jim to opali, tak jsou chvili ok a pak zas nanovo…

• Nahlásit
  • Citovat
5740
18.4.17 22:13

Chce to posílit imunitu. Já mám chronický imunitní problém, roky se léčím a dostávám injekce každé tři týdny. Když mám ale špatné období a imunita je dole, tak když mě něco štípne, tak je to katastrofa, hojí se to měsíce a někdy se mi udělá i ta zmíněná zatvrdlá jizvovitá bulka. Je pravda, že jsem hodně na té imunitě ještě zapracovala i sama bylinnými produkty a tak s tím teď problém nemám. Ale zas jen kousance z ČR, kousance od moře se mi hojí stejně špatně. Je možné, že po štípancích má tvoje malá pořád v sobě nějako reakci na ten jed.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 22:26

Být vámi, zašla bych na alergologii, ať se zjistí, zda není dcerka alergická na bodnutí hmyzem. Já jsem. Funguje to právě tak, že když mne hryzne něco „nového“, co je ale samo o sobě neškodné (tedy žádné včely nebo tak něco), zbyde mi po tom doslova jizva, která mizí měsíce až roky. Zrovna předloňské léto mne hlodla u rybníka taková muška, něco jako docela malý brouček a mám to zjevné ještě teď. V podstatě se ty jizvičky dost podobají povrchem takové té klasické, co máme všichni po očkování na rameni (teď fakt nevím, po kterém očkování, ale asi víte, co myslím). Jen jsou prostě menší a za hooodně dlouho zmizí.

Prostě tělo přehnaně reaguje na bodnutí hmyzem a právě když ho kousne něco, co ještě nezná, tak ta reakce je poněkud neadekvátní. Při dalších bodnutích tím samým hmyzem je to zpravidla v pohodě. V mém případě je radno se jen vyhýbat včelám, vosám, sršňům a červeným mravencům. To bych tedy v případě dítěte rozhodně chtěla preventivně vědět, takže návštěvou alergologie dle mého názoru nic nezkazíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
18.4.17 22:34

Na alergologii chodíme. Zatím ji nenašli alergii na nic. Imunita dle krve také v pořádku. Ty štípance jsem, ale s dr. ještě neřešila. Ona jizvičky nema. Vždy se jí ten pupínek hezky zahojí. Ale hned vedle se udělá nový, případně i více nových. Díky za všechny informace. Na alergii ještě zajdem a pripadne budeme cekat, snad se to ztratí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14457
18.4.17 22:35

Ja sem taky alergicka na bodnuti hmyzem, kdyz me naposled postipali komari ve velkym tak se mi misto stipancu udelali obri strupy, nastesti me nestipli do obliceje to bych nemohla vyjit na ulici :zed: po nejake dobe to zmizi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
18.4.17 22:53

Mě když stipne komár, tak mě to natece mnohonásobně více než ostatním… Kór když mě stipne do boku, to kolikrát mám problém zapnout kalhoty :mrgreen:.. ale nestává se mi to pořád cca 5/10 štípnutí. :nevim: na alergologii jsem nebyla, koupím před letem zirtec a preblem je pryč..jinak též mam to samé hodně dlouho je vidět, kde jsem byla štípnuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama