Štípání ostatních dětí

4.2.16 23:39

Štípání ostatních dětí

Ahoj maminky, chtěla bych se s Vámi poradit o svém problému. ;)

Mám holčičku, v neděli jí bude rok, nemám s ní od narození žádné problémy co se týče spinkání, papání ani bolestí zoubků a to jich už má 12 :lol: jedíné co mi dělá starost je její chování k ostatním dětem, no ona prostě štípe a tahá za vlasy, ne že by to udělala umyslně aby někomu ublížila spíše bych řekla že je zkoumá, nebo to dělá když je hodně rozdováděná. Nevím kde k tomu přišla, ale děla to uý poměrně dlouho, už když jí bylo 7 měsíců a byly jsme v mateřském centru, prilezla po čtyřech k někomu a šup štípanec nebo tahání za něco co zrovna chytla do ručičky. Pořád dokola jí doma učíme dělat malá malá, když štípne pořádně, vrátime jí to ale ona se bud směje nebo se naštve a štípne co jí síly dají :( :( prosím o rady a zkušenosti jak tomu zabránit, přijde mi to dost brzy až s ebojím co přijde později. Jinak se taky začala dost vztekat, až sebou hazí o zem, zatám to jen ignoruji a když ji to chytne, odnesu jí pryč a dělám dál svoje(vařím, uklizim atd…)jaké máte zkušenosti vy??děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5812
4.2.16 23:48

Pomůže jedině blokáda 8) naše to dělá taky, začla teda trochu pozděj, ale máš pravdu, nechce ublížit, jen zkoumá a hraje si… tak jí stojím za zadečkem a když se schyluje k nedovolenýmu kontaktu, tak jí chytím ruce a nechám druhý dítě zdrhnout, nebo jí dám do ruky nějákou hračku… samozřejmě opakuju, že se štípat nesmí, ale myslím, že ještě uteče nějjáká doba, než to začne chápat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
5.2.16 00:20

Nepomůže nic, je ještě moc malá. Určitě bych nedoporučovala í to vracet nebo jí za to plácat, může jí to pak připadat normální, je ještě fakt malá. Jedinou cestou je podle mně fyzicky jí v tom zabránit a důrazně říct ne, případně jí odnést. Vyroste z toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4993
5.2.16 04:50

Zabránit jí v tom a říct, že se to nedělá. Když to bude opakovat, odnést ji pryč. Časem to pochopí. A rozhodně bych jí to „nevracela“, a to ani až bude starší - pokud to budou dělat lidé kolem ní, jak má pochopit, že se to nedělá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
5.2.16 07:23

Hlavne nevracet. Podrzet rucicky, vysvetlit ze se to nedela a odtahnout. Rict jeste jednou to udelas a odcházíme. A odejit z hriste/herny. Hlavne dusledne dodrzet! Vzdyvky odejit. Nikdy nikoho nestipat. Ani ty ji. Ani pri hre. A opakovat opakovat. A az ji to reknes po tisici paty tak uz to nebude delat:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
5.2.16 07:40

@MariannaMatejcukova stát u ní a hlídat :nevim: když víš, že to dělá, tak zamezit tomu, aby to udělala.. a pokud to bude dělat opakovaně, tak prostě odtama odejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.16 21:50

Děkuji za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie