Štípání v pipince u čtyřleté

459
4.6.15 16:25

Štípání "v pipince" u čtyřleté

Dobrý den všem, chci se zeptat na zkušenost s pálením a štípáním v pochvě u holčiček. Dnes jsme byly u dr. s tím, že mou čtyřletou dcerku druhý den štípe při čůrání a dnes ráno měla v pochvě slabý mázek, nebo jak to nazvat, hlen to úplně nebyl. Bolelo jí to i na dotek, když jsem jí to utírala. U dr. v moči na „papírku“ nic nebylo, čekáme na výsledky z laborky, mudr. nám řekla jen, že máme dělat heřmánkovou koupel… Jelikož dcera ve dvou letech prodělala zánět moč. cest s antibiotiky, tak jsem jí raději koupila brusinkový sirup Uroval mega… Jakou vy máte zkušenost? co případně pomohlo? díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5854
4.6.15 17:15

Hlavně ne koupel, ale oplachy. Koupelí si to může zanést do dělohy. Udělej třeba ten čaj z heřmánku, odvar, a nalít do flašky od Kubika nebo něco co má to pítko a ve vane ji to tím opatrně oplachovat. Pak doporučuji zajít na dětskou gynekologii pokud se to nejlepší. Může mít problém i uvnitř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5854
4.6.15 17:17

Jinak nám pomohly hypermanganové oplachy, dcera měla ale gynekologické problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 17:35

Hypermangan určitě zkuste, tím se nic nezkazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21106
4.6.15 17:54

Ještě mě napadá - hodně pít. Má - li zánět moč. cest, je to potřeba. navíc je hodně teplo…Možná by stálo za to vyžádat si sterilní zkumavku, načůrat tam a nechat bakteriologicky vyšetřit. Před odběrem je třeba rodidla omýt a vzít to ze středního proudu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
4.6.15 17:59

Ano, na bakteriol. rozbor čekáme, dělali ho dnes, mám zavolat zítra, prý pokud tam nic nebude, tak výsledky budou zítra…jinak po víkendu… Pije dost…takže nedělat koupel? ona tam stejně seděla asi jen tři minuty, déle ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 18:02

Dcera tohle měla také ve 4 letech, měla to od zánětu močových cest, nic jiného se neprokázalo.
Musela víc pít, dávala jsem jí brusinkové štávy, hypermanganové oplachy a od doktorky měla nějaké tabletky, do 3 dnů bylo po všem.
Přeji brzké uzdravení malé :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
4.6.15 18:05

@Jančakecalka díky moc :-) Jak se ten hypermang. oplach dělá? Je to nějaká vodička, co se naředí? koupím zítra…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 18:09
@bedrunec píše:
@Jančakecalka díky moc :-) Jak se ten hypermang. oplach dělá? Je to nějaká vodička, co se naředí? koupím zítra…

Není zač ;)
Ano, je to taková barevná vodička a musí se dát jenom trošičku, doktorka mi říkala, že jenom na špičku nože do vany a obarví se voda na slabě růžovou.
Chvilku jsem malou dala do vody, které bylo málo, jenom pod půpík. Podle doktorky jsme to dělali 3krát denně a fakt to brzy zabralo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5854
4.6.15 18:42

Hypermangan jsou takové krystalky, vypadá to jako nastrouhaná tuha. Dávala jsem přímo do te flasky s teplou vodou na špičku nože a pořádně promíchat. S těmi sedacími koupelemi bych byla fakt opatrná. Nám to zakázala jak dětská tak dětská gynekoložka. Alespoň dokud se nezjistí jestli je to mocak nebo spodek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 18:45
@andrea.sb píše:
Hypermangan jsou takové krystalky, vypadá to jako nastrouhaná tuha. Dávala jsem přímo do te flasky s teplou vodou na špičku nože a pořádně promíchat. S těmi sedacími koupelemi bych byla fakt opatrná. Nám to zakázala jak dětská tak dětská gynekoložka. Alespoň dokud se nezjistí jestli je to mocak nebo spodek.

Krystalky? Mi měli roztok :nevim:
U nás to byl močák, tak nám ty koupele byli doporučeny, alevím, že kamrádky holka měla něco od spodku a měla to zakázaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
4.6.15 19:47

Tak nám držte palce, díky všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5854
4.6.15 19:56

@Jančakecalka no nevím v jakém skupenství se to teď prodává, je fakt, že jsem ho dostala z mamčiných zásob. My jsme doma měli vždy ty „pilinky“. Jj, u močáku to podle mě nevadí, ale když psala že má i mázek, tak pro jistotu.
@bedrunec ať jí to dobře dopadne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
5.6.15 12:18

Ahoj, tak jsme byly ještě jednou u dr. protože jsem si večer všimla, že má pipku na jednom místě u „otvoru“ zarudlou, dr jí to asi včera moc nezkoumala…takže nějaká trhlinka…máme mastičku, tak snad už to bude brzy ok, jsem ráda, že to není močák, předběžné testy jsou ok, kultivace bude v pondělí, ale dr. říkala, že by to mělo být v pořádku… Jupí! mějte krásný a zdravý víkend! :dance: :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.15 10:13
@bedrunec píše:
Ahoj, tak jsme byly ještě jednou u dr. protože jsem si večer všimla, že má pipku na jednom místě u „otvoru“ zarudlou, dr jí to asi včera moc nezkoumala…takže nějaká trhlinka…máme mastičku, tak snad už to bude brzy ok, jsem ráda, že to není močák, předběžné testy jsou ok, kultivace bude v pondělí, ale dr. říkala, že by to mělo být v pořádku… Jupí! mějte krásný a zdravý víkend! :dance: :kytka: :mavam:

Tak to je výborná zpráva :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama