Štítná žláza a vliv na plodnost

233
6.3.21 11:05

Štítná žláza a vliv na plodnost

Ahojky, chtěla bych se zeptat těch co řešili štítnou žlázu a nedařilo se jim dlouho otěhotnět.
Zjistili mi štítnou žlázu 5,98. Příští týden jdu na endokrinoligii kde mi asi nasadí nějaké prášky. Nemáte někdo zkušenost za jak dlouho se vše srovná do normálu? A jaké číslo by mělo ideálně být pro otěhotnění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1850
6.3.21 11:14

Srovnat by se to mohlo za měsíc, uvidíš, oni si tě pozvou na přetestování za 1-2 měsíce. TSH by mělo být pod 3, ale já třeba vím, že se optimálně cítím někde okolo 1. Pro těhotné se doporučuje 1-2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
8.3.21 00:13

@Monička43 To máš vysoké a doporučuji nenechat se jen tak odbýt. Mě první doktor řekl, že 3-4 je ok a nikam mě neposlal. Ale pak když jsem šla k jiné doktorce, tak mě hned poslala na endokrinologii a tam mi říkali, že pro otěhotnění to musíme snížit. Navíc to pak je třeba poctivě sledovat a včas nasadit prášky. Já kdysi měla TSH 12. Po pár letech prášků se to srovnalo, ale jsem pro ně teď “riziková osoba” a budou mě celé těhotenství sledovat (až se to povede).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
8.3.21 21:12

@Thea42 právě že se odbýt nenechávám. Zítra se chystám k endokrinologovi, tak jsem zvědavá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
9.3.21 00:38

@Monička43 Tak držím palce a dej vědět, jak to dopadlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
9.3.21 11:31

@Thea42 už mám po kontrole a upřímně, vůbec nevím co si o tom teď myslet. THS 5,98 je podle doktorky v normě. Ale že potřebujete znát i jiné udaje, takže znovu krev a za 10 dní si mám volat na výsledky. A potom se uvidí. V pátek jdu na gynekologii, tak se musím zeptat co či o tom myslí oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
9.3.21 11:44

@Monička43

Pokud i po dalších testech bude trvat na názoru, že je to v normě, tak změnit endokrinologa. Není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 12:29

Můžu se zeptat jaké léky berete na štítnou žlázu? Před třemi lety mi doktorka řekla že jenom musíme trochu srovnat hodnoty štítné žlázy a napsala mi thyrozol, od té doby mi dávky neustále zvyšuje. Tvrdí že nezabírají a když thyrozol vysadím bez vědomí doktorky tak se mi štítná žláza zlepší. Existují nějaké léky, které pomáhají? Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
233
9.3.21 12:32

@Callista mě to právě přijde taky divné. Asi se budu muset objednat jinde 🙁
Mám to teď všechno takové složitější. Jsem měsíc po operaci endometriozy a podle Dr mám teď 3 měsíce na přirozené početí, poté IVF. Momentálně mám na 3 měsíce clostilbegyd aby jsme to ještě podpořili. Štítnou žlázu řeším už 3 týdny a zatím bez žádného závěru. Objednací lhůty jsou všude 2 měsíce. Už přestávám věřit, že se to povede :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
9.3.21 12:37
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat jaké léky berete na štítnou žlázu? Před třemi lety mi doktorka řekla že jenom musíme trochu srovnat hodnoty štítné žlázy a napsala mi thyrozol, od té doby mi dávky neustále zvyšuje. Tvrdí že nezabírají a když thyrozol vysadím bez vědomí doktorky tak se mi štítná žláza zlepší. Existují nějaké léky, které pomáhají? Děkuji :mavam:

Právě že ještě nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
9.3.21 14:12
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat jaké léky berete na štítnou žlázu? Před třemi lety mi doktorka řekla že jenom musíme trochu srovnat hodnoty štítné žlázy a napsala mi thyrozol, od té doby mi dávky neustále zvyšuje. Tvrdí že nezabírají a když thyrozol vysadím bez vědomí doktorky tak se mi štítná žláza zlepší. Existují nějaké léky, které pomáhají? Děkuji :mavam:

Thyrozol je myslím na hyperfunkci, takže opačný případ, než tady řešíme výše. Neléčená hyperfunkce je nebezpečná a určitě bych to jen tak samovolně nevysazovala, spíš to zkonzultovala s jiným doktorem a snažila se získat víc informací, co se tam vlastně děje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1850
9.3.21 14:26
@Monička43 píše:
@Callista mě to právě přijde taky divné. Asi se budu muset objednat jinde 🙁
Mám to teď všechno takové složitější. Jsem měsíc po operaci endometriozy a podle Dr mám teď 3 měsíce na přirozené početí, poté IVF. Momentálně mám na 3 měsíce clostilbegyd aby jsme to ještě podpořili. Štítnou žlázu řeším už 3 týdny a zatím bez žádného závěru. Objednací lhůty jsou všude 2 měsíce. Už přestávám věřit, že se to povede :,(

Zkoušela bych volat a volat a volat. A případně vysvětlovat, proč to potřebuješ co nejdříve, třeba se nad tebou někdo slituje. Odkud jsi? V Praze bych ti měla koho doporučit a myslím, že nemají tak dlouhé čekačky. Náhodou ten gynekolog nebo co je to za dr.by ti nemohl pomoci? Procpat tě k nějakému kolegovi a nebo aspoň předepsat prášky (třeba 50mg Euthyroxu pro začátek myslím ničemu neuškodí) než se dostaneš do nějaké specializované péče.

Uvidíš, co ti řeknou po té další krvi, nejspíš nabrali na autoimunitní protilátky, hádám, že budou pozitivní. Tak třeba pak budou ochotni tě i nějak léčit :roll:
Jinak jako podporu štítné žlázy můžeš užívat selen, zinek a hořčík, tím nic nezkazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
9.3.21 15:03

Hlavně klid, ta hodnota TSH je jen mírně nad hranicí normy, tedy to doktorka bere jako normální výsledek, jeho hodnoty se mohou individuálně měnit. Není proč se stresovat, šž s touto hodnotou jistě nezpůsobuje ani neplodnost, ani žádné jiné problémy. Jde jen o to, zjistit jak jsi na tom s hladinami ostatních hormonů šž a třeba jestli nemáš zánět šž. Kvůli tomu ti vzala krev a bude postupovat podle výsledků.
A jak píšu, nejspíš nejde vůbec o nic, není na co spěchat, ani kdyby tam byl zánět se to nijak rychle neřeší, prostě se nasadí postupně substituční léčba, ale při této hodnotě v podstatě jen preventivně (budou-li protilátky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
9.3.21 16:44

@safina všechno co píšeš je pravda. Ale já bohužel nemám moc času. Jsem o operaci endometriozy a ta se teď bude s každou MS jen horšit.. a k tomu ještě moje AMH je pouze 0.71

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276
9.3.21 20:29

Ahoj. Me teda v Brně brali hned, kdyz jsem rekla, ze jdu na IVF. Z hlavy své hodnoty nevím :(, ale beru už roky euthyrox 50, nebo 75. Mam taky endometriozu, a ta je podle me na plodnost horší, než tohle, byť je základem mít dlouho udržitelné hodnoty. Drzim palce a pozitivní myšlení :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat