Štítná žláza a vysoké FSH :-(

3651
2.3.16 13:14

štítná žláza a vysoké FSH :-(

Ahoj holky jsem tak trošku na prášky, s manželem se snažíme o mimčo skoro tři roky, ale až letos jsme to začali řešit docházíme do pronatalu, manžel měl nižší pohyblivost spermií, ale žádnou tragédii takže to je v pohodě :kytka: co mě trápí jsou moje výsledky z krve štítná žláza 3,65 dostala jsem na ní prášky letrox, to by prý mělo zabrat co je horší tak |FSH 12,3 doktor říkal že do 11 je to ještě dobrý že mám líný vaječníky a ženy v přechodu mají hodnoty kolem stovky :nevim: to bylo tak všechno ještě chce při příští návštěvě dobrat krev kvůli AMH, ty zkratky mi samozřejmě nic neříkají. Menstruaci mám pravidelnou a ovulaci taky, pravidělně asi ne protože tenhle cyklus vypadá na anovulační :zed: nasadil my clostík jak to dostanu mám ho začít brát 3DC 2 prášky, nikdy jsem ho neměla tak uvidíme co se mnou udělá :nevim: takže se mám zase objednat 12DC na ultrazvuk a uvidí se jak clostík působí závěrem mi napsal s eventuálním plánem IUI což nechápu když mám takovýhle hodnoty že by mi dělali přesto IUI??? :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

997
2.3.16 13:37

@Marca 1 zkratku amh mi dr. vysvetovala jako „zasoba vajicek“…s vekem klesa samozrejme…s tim iui proc ne…je to vyssi sance.kdyz uz tak dlouho zkousite :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6326
2.3.16 14:42

FSH se mění během cyklu takže příští měsíc můžou být hodnoty úplně jiné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.16 15:40

Já myslím, že to souvislost mít může, tak mám špatnou štítnou žlázu a vysoké fsh.
Dělali ti imuno? Mně přišli před cca lety na pozitivní bunečnou imunitu, ta právě souvisí i se zánětem štítnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabriela1234
16.4.16 15:49

Mám roky problémy se štítnicí, teď je kompenzovaná, ale rozjel se mi průšvih s imunitou. Také mám zvýšenou buněčnou a na další výsledky ještě čekám. Ale i v tomhle stavu mám dost velkou zásobu vajíček, i přes můj pokročilý věk. Tak si myslím, že to nemusí tak úplně souviset - počet vajíček a štítnice. Že je to průšvih a nelehký s tím otěhotnět je pravda. Tož, umí to ale, a v Pronatalu jsem taky spokojená.

• Citovat
  • Upravit
16.4.16 15:57

Mně říkal doktor, že velmi nízké AMH je způsobeno i imunitou. Autoimunitní zánět štítnice zase souvisí s bunečnou imunitou, ale je pravda, že to nemusí být přímá souvislost. Mně už je taky poměrně dost a moje AMH je tragické 0,3. Na imunitu jsem se dostala po sto letech a ztratila bohužel dost času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabriela1234
16.4.16 16:32

To já taky, vlastně k té správné doktorce jsem se dostala až teď, když už jsme za vteřinu 12 a poslední pokusy otěhotnět. V mém případě se vajíčka ze mě povedla dostat pokaždé, ale to AMH jsem měla taky dobré, ani výsledky neznám, jen mi to řekli přes stimulací. Tak držím pěsti, ať se najde řešení. Pro mě byla nejhorší varianta kortikoidy při stimulaci, to jsem málem chcípla, ta poslední bez kortikoidů byla procházka. Tak snad to vychytají a povede se mi otěhotnět. Jedno dítě už mám, ale imunita mi zavařila v posledním trimestru a byl z toho předčasný porod. Jen jsme o tom nevěděli, nebyl důvod to zkoumat, když vše probíhalo tak nějak normálně.

• Citovat
  • Upravit
3651
16.4.16 20:00

Ahoj holky tak já jsem 10 dní po IUI cítim se dobře nic mi není tak moc nedoufám :nevim: testovat budu asi v úterý :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.4.16 20:19

@Marca 1 držíme palce :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie