Štítná žláza - endokrinologie/ alternativní léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GoldHair
Nováček 6 příspěvků 28.07.19 02:49
Štítná žláza - endokrinologie/ alternativní léčba

Ahoj, zdravím všechny. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neznáte nějakého dobrého endokrinologa. Nechci aby se u mě něco kolem štítné žlázy zanedbalo. Úplně nejlepší by bylo najít někoho, kdo štítnou žlázu doopravdy pomáhá léčit a nenapíše euthyrox a nazdar. Pokud máte jakékoliv zkušenosti z této oblasti, budu ráda, když se se mnou o ně podělíte. Přeji hezký den.

Přečtěte si článek: Štítná žláza v těhotenství

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lisianne
Kecalka 401 příspěvků 28.07.19 04:56

Kazdy doktor ti predepise leky dle vysledku krve, zkus zagooglit, na netu jsou rady a tipy jak ke zlepseni prispet alternativou.

Evkad
Kecalka 308 příspěvků 28.07.19 06:44

Nechceš nic zanedbat, ale zároveň se léčit alternativně? To mi připomíná příběh jednoho muže, který strašně řešil zdr. problémy, nic nepomáhalo, hledal alternativu, poběhal všemožná vyšetření a doktory a pak z něho vylezlo, že se vykašlal na pár měsíců na letrox a ono všechno bylo z neléčené ŠŽ.

nozu
Extra třída :D 12791 příspěvků 28.07.19 07:27

No já ti nevím, ale Štítná žláza se léčí právě tím euthyroxem. To jde základ, který můžeš něčím dalším podpořit.

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 16206 příspěvků 28.07.19 08:13

Hmmm víš co dovede neléčená štítka? U mě na to lékaři nepřišli včas a určitě se nechceš dostat do stavu kdy nebudeš schopná ujít pět metrů a nebudeš si pamatovat jména děti.

GoldHair
Nováček 6 příspěvků 28.07.19 09:27
@Evkad píše:
Nechceš nic zanedbat, ale zároveň se léčit alternativně? To mi připomíná příběh jednoho muže, který strašně řešil zdr. problémy, nic nepomáhalo, hledal alternativu, poběhal všemožná vyšetření a doktory a pak z něho vylezlo, že se vykašlal na pár měsíců na letrox a ono všechno bylo z neléčené ŠŽ.

Euthyrox bych jen tak nevysadila… Neberu to na lehkou váhu, jen mě zajímal názor ostatních…

GoldHair
Nováček 6 příspěvků 28.07.19 09:29
@nozu píše:
No já ti nevím, ale Štítná žláza se léčí právě tím euthyroxem. To jde základ, který můžeš něčím dalším podpořit.

Mě právě nepřijde, že jde o léčení… To by přece bylo možné ji vyléčit… To ani nejde ne? Jen se to praskama udržuje… A já bych tak ráda dělala něco pro zlepšení.

GoldHair
Nováček 6 příspěvků 28.07.19 09:33
@ka2ka píše:
Hmmm víš co dovede neléčená štítka? U mě na to lékaři nepřišli včas a určitě se nechceš dostat do stavu kdy nebudeš schopná ujít pět metrů a nebudeš si pamatovat jména děti.

Já neříkám, že ji chci přestat léčit.

nozu
Extra třída :D 12791 příspěvků 28.07.19 09:35

@GoldHair no jo, ale nefunkční štítnou žlázu vyléčit nejde. To je nevratný stav. Léky ti zajistí, že její nefunkčnost nemá vliv na celý organismus.

Uživatel je onlineka2ka
Neúnavná pisatelka 16206 příspěvků 28.07.19 11:44
@GoldHair píše:
Já neříkám, že ji chci přestat léčit.

ani práškama jí kolikrát neudržíš a zhoršuje se, a pročetla jsem tisíce příspěvků o štítný mluvila s x lidmi a nikdo na nic nepřišel, navíc když bereš letrox tak bacha na něj se nesmí spousta bylin to si nejdřív alespon nastuduj

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 16:32

@GoldHair Co přesně máš diagnostikováno za problém se štítnou žlázou?
Jestli máš autoimunní chronický zánět štítné žlázy (tj. protilátky proti štítné žláze v krvi), tak to znamená, že tvoje vlastní tělo napadá štítnou žlázu a postupně ji ničí. Proč tato nemoc vzniká se přesně neví, jsou různé teorie. Štítná žláza se v důsledku tohoto napadání vlastním imunitním systémem postupně ničí, zmenšuje, mizí. Tzn. že je hypofunkční, neprodukuje dostatek hormonů - a tyto hormony ty dodáváš do těla uměle Letroxem nebo Euthyroxem.
Podle mého endokrinologa se to vyléčit nedá, pouze se sleduje stav a postupně se dávky léků zvyšují adekvátně tomu, jak rychle štítná žláza zaniká a ubývá.
Podle homeopatky se lze dostat do stavu, kdy není potřeba hormony užívat nebo lze výrazně snížit jejich dávku. Obdobně jsem slyšela velkou chválu na hormonální jógu, jejíž cvičení také umožňuje snížit nebo i vysadit ty hormony.
Homeopatika ani hormonální jógu jsem nezkoušela, protože jsem aktuálně podruhé těhotná a endokrinolog mě obzvlášť upozorňoval na to, že je důležité, aby v těhotenství bylo hormonů dostatek. Takže pokračuju v užívání Euthyroxu a také mi nedávno zvýšil dávku :-(
Ale asi 10 let před prvním těhotenstvím jsem zkoušela různé věci. Nejdřív jsem užívala tablety jódu, ty jsem pak vysadila ani nevím proč, valný vliv to ale asi nemělo. Pak jsem zkoušela bylinkáře, který mi přímo předepisoval konkrétní směsi bylin a pila jsem z toho čaje - bez výsledku. A pak jsem zkoušela skoro dva roky chodit na metodu dr. Jonáše a užívala kapky Joalis - bez výsledku.
No a pak jsem začala užívat Euthyrox a ten od té doby beru a chodím každého půl roku na kontrolu.
Endokrinologa ti mohu doporučit, ale je soukromý (jedna návštěva 300 Kč a pokud dělá i ultrazvuk, tak 600 Kč) a je v Praze, takže záleží, odkud jsi.
Anonym z důvodu osobního infa o zdraví. Děkuji za pochopení.

JaanaT
Stálice 58 příspěvků 29.07.19 00:08

Doporučuju endokrinologii Veleslavín, nevím jestli berou. Jinak já piju ječmen a užívám chlorellu a jsem téměř bez léků. šž se mi srovnala.

Ba-stet
Závislačka 3095 příspěvků 29.07.19 00:33

Moje endokrinoložka hodně chválí hormonální jógu a je otevřená alternativám. Ale z dávkování euthyroxu neustoupí ani o píď…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 07:48

@JaanaT A co máš (nebo jsi měla) přesně za problém s ŠŽ?

JaanaT
Stálice 58 příspěvků 29.07.19 09:31

Snížená funkce sz

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama