Štítná žláza, jak poznám, že je s ní něco v nepořádku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.18 17:47
Štítná žláza-jaké má projevy?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat

Už delší dobou nad tím přemýšlím, jestli náodou s tím nemám problém i já. Vše tomu nasvědčuje. Dva roky od porodu mám 15 kg nahoře. Držela jsem všeljaké ditey, zdravé i nezdravé, když úspěšně, tak za měsíc zpátky. Vlasy mi padají jedna báseň, použivala a vytřídala jsem spoustu vitamínů, i přípravků, únava, ta je celý den. Před tím, než půjdu za odborníkem, btw moje doktorka je nepříjemná kravka :roll:,takže bych se ráda jí ráda vyhla chc zjistit jak se to projevovalo u vás. Za kým jít, jak se léčí a bude někdy možnost zase zhubnout na svojí původní váhu a získat zpět kvalitní vlasy, kdybych náhodou tímto onemoncněním trpěla? Děkuji předem za všechny příspěvky.

Reakce:
Helca83
Kecalka 357 příspěvků 22.11.18 17:57

To Ti tady nikdo nezodpovi, problemy stitky maji strasne moc priznaku a bohuzel treba popis kt.na netu najdes ke snizene funkci muzes mit i u zvysene a naopak. U mne to treba byla nespavost a zhorseni prubehu pylove alergie… po cca ctvrt roce uzivani prasku se to krasne srovnalo.

Jestli mas problem se svou obvodni, neni nic jednodussiho nez si zaplatit krevni testy soukrome - jsou to dve az tri hodnoty, v laborce budou vedet a povi Ti i cenu (tipuji tak 1-2 tisice)… s tim uz pak muzes k endokrinologovi, ale pocitej pak s dozivotnim kolobehem - cca 2× rocne krev a doktor pro prasky, eventualne i sono kvuli uzlikum… :mavam:

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 18:12
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptatUž delší dobou nad tím přemýšlím, jestli náodou s tím nemám problém i já. Vše tomu nasvědčuje. Dva roky od porodu mám 15 kg nahoře. Držela jsem všeljaké ditey, zdravé i nezdravé, když úspěšně, tak za měsíc zpátky. Vlasy mi padají jedna báseň, použivala a vytřídala jsem spoustu vitamínů, i přípravků, únava, ta je celý den. Před tím, než půjdu za odborníkem, btw moje doktorka je nepříjemná kravka :roll:,takže bych se ráda jí ráda vyhla chc zjistit jak se to projevovalo u vás. Za kým jít, jak se léčí a bude někdy možnost zase zhubnout na svojí původní váhu a získat zpět kvalitní vlasy, kdybych náhodou tímto onemoncněním trpěla? Děkuji předem za všechny příspěvky.

Ahoj u mě se to nijak neprojevovalo…a­korat na běžný prohlídce mi řekla že mám špatný hodnoty, poslala za endokrinologem­..takže mi napsal letrox…po 3 letech mě to nebavilo už brát ty prášky tak jsem je potají vysadila -byla jsem na kontrole a výsledky mám stále OK…takže zvláštní :-)

ugluk
Hvězda diskuse 43554 příspěvků 22.11.18 18:13

K obvoďačce nechat nabrat krev, popř. samoplátce - samotný TSH je odběr asi za dvě stovky, ale pak to stejně řeší endokrinolog (otázka, zda se k nějakýmu dostaneš bez žádanky od obvoďačky). Ano, co popisuješ, se ke štítné žláze vztahovat může. Jak by to bylo dál, toť otázka.
já nabrala jen pět kilo, ale už jsem se jich nikdy nezbavila. Vlasy padat přestaly, ale původní hustoty jsem ani po dvaceti letech taky nikdy nedosáhla.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 22.11.18 18:13

Na endokrinologii bys měla mít žádanku, takže bys měla jít přes obvodního. Nevím odkud jsi, ale třeba v jižních čechách se na endokrinologické vyšetření čeká 3 měsíce, a to většina lékařů už ani nebere, takže je podle mě hloupé tam jít jen tak, když nevíš co Ti je. Pokud máš blbou doktorku tak se přeregistruj. Potíže co popisuješ se štítnou žlázou mohou, ale nemusí souviset.

Uživatel je online-Evka-
Závislačka 3731 příspěvků 22.11.18 18:59

Ono stačí přes obvodního. Pokud si s ním nerozumíš, tak proč otálet se změnou. Štítnou žlázu mi hlídá obvodní lékař. Na špatnou funkci došli jinde a má mě hlídat obvodní lékař. Jinde nechodím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >