Štítná žláza - je třeba silnějších léků? Co myslíte?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.7.22 19:31

Štítná žláza - je třeba silnějších léků? Co myslíte?

Zdravím holky, skoro rok se léčím se sníženou funkcí štítné žlázy. Beru léky - euthyrox 70. Začínala jsem na 50, ale doktorka mi na každé kontrole předepsala vyšší dávku. Na poslední jsem dostala 88, kterou začnu brát teď. Nicméně říkám si zda nepotřebuji silnější. Věc se má tak, že jsem měla problémy spojené se sníženou funkcí ŠŽ, které po zavedení léčby postupně ustaly nicméně teď se opět vrátily. Je toho víc, ale základní věc, která mě trápí je můj cyklus. Měla jsem cyklus všelijaký a hodně nepravidelný a díky léčbě se mi ustálil na pravidelných 28 dnů opravdu jako hodinky. Bohužel zničehonic se mi protáhl na 45 dnů. Takto jedu teď druhý cyklus. Opozdila se i ovulace (snažíme se půl roku o dítě, takže si dělám ovulační testy). Co si o tom myslíte vy, co máte zkušenosti? Měla bych se spojit se svou lékařkou (další kontrolu mám až v listopadu) a říct jí o tom? Nebo to s tím možná vůbec nesouvisí? Nebo jsou tyhle výkyvy normální při léčbě? Díky všem za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
44022
6.7.22 19:36
@Anonymní píše:
Zdravím holky, skoro rok se léčím se sníženou funkcí štítné žlázy. Beru léky - euthyrox 70. Začínala jsem na 50, ale doktorka mi na každé kontrole předepsala vyšší dávku. Na poslední jsem dostala 88, kterou začnu brát teď. Nicméně říkám si zda nepotřebuji silnější. Věc se má tak, že jsem měla problémy spojené se sníženou funkcí ŠŽ, které po zavedení léčby postupně ustaly nicméně teď se opět vrátily. Je toho víc, ale základní věc, která mě trápí je můj cyklus. Měla jsem cyklus všelijaký a hodně nepravidelný a díky léčbě se mi ustálil na pravidelných 28 dnů opravdu jako hodinky. Bohužel zničehonic se mi protáhl na 45 dnů. Takto jedu teď druhý cyklus. Opozdila se i ovulace (snažíme se půl roku o dítě, takže si dělám ovulační testy). Co si o tom myslíte vy, co máte zkušenosti? Měla bych se spojit se svou lékařkou (další kontrolu mám až v listopadu) a říct jí o tom? Nebo to s tím možná vůbec nesouvisí? Nebo jsou tyhle výkyvy normální při léčbě? Díky všem za rady.

Na menstruaci se mě lékař na prohlídce co půl roku nikdy neptá. Ale je fakt, že cyklus jsem měla vždy normální. Stačí mu výsledky krve a ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23630
6.7.22 19:36

Tyhle léky mají dlouhý náběh a musí se navyšovat postupně navíc při těhotenství a snaze o dítě jsou normy přísnější takže základ je aby to mudr věděla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.7.22 19:38

Dobrý večer, no já osobně jsem celkem bojácná co se týká zdraví. Takže bych se s lékařkou spojila a řekla svůj problém. Třeba doopravdy potřebuješ silnější léky, nebo třeba i něco jiného. Držím palce aby jste měli miminko co nejdříve :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44022
6.7.22 19:40
@Kyselinaaa píše:
Dobrý večer, no já osobně jsem celkem bojácná co se týká zdraví. Takže bych se s lékařkou spojila a řekla svůj problém. Třeba doopravdy potřebuješ silnější léky, nebo třeba i něco jiného. Držím palce aby jste měli miminko co nejdříve :palec:

Měla by říct, že plánují dítě. Mně doktor vždy říkal, jakmile zjistíte, že čekáte dítě, objednejte se. Až teď, když jsem mu ve 44 letech řekla, že opravdu už nechci miminko, mi dávku snížil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
6.7.22 20:03

Ja chodim na endo co pul roku, vzdycky z krve vse v norme, substituce dostatecna, ale pritom mam x projevu, jak kdybych byla snad uplne nelecena. Ono teda pulka toho je asi tim, ze jsem proste vyrizena z deti :D ale i tak by me taky zajimalo, kde je zakopanej pes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.22 20:21
@Russet píše:
Měla by říct, že plánují dítě. Mně doktor vždy říkal, jakmile zjistíte, že čekáte dítě, objednejte se. Až teď, když jsem mu ve 44 letech řekla, že opravdu už nechci miminko, mi dávku snížil.

Doktorka to samozřejmě ví, že se snažíme o dítě ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1925
6.7.22 20:32

Spíše bych se prvně poradila na gynekologii. Může tam být i jiný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat