Štítná žláza - podařilo se otěhotnět??

9
28.10.19 07:46

Štítná žláza -podařilo se otěhotnět??

Zdravím Vás, prosím o zkušenosti rok se už snažíme o miminko a neúspěšně, gynekoložka mi dávala hormony na podporu ovulace (clostilgebyt) ale akorát se mi po něm udělaly cysty… chce mě poslat na laparo jestli nemám srůsty, nebo neprůchozí vaječníky. Ale říkala jsem jí, že mě ještě neposlala na štítnou žlázu jestli je ok. Tak tam jdu příští týden na krev. Máte zkušenosti, že jste nemohly s špatnou štítnou žlázou otěhotnět?? A za jak dlouho jste po brání prášku otěhotněla???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15466
28.10.19 07:48

S šž se léčím dlouhodobě, problém s otěhotněním nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
28.10.19 07:52

A mate nejake dalsi priznaky k te stitne zlaze? Nebo rodinnou anamnezu? Jak pani doktorka vi, ze nemate ovulaci, z ultrazvuku? Ja myslim, ze rok je doba, kdy by Vas pani doktorka mela odkazat na centeum asistovane reprodukce, tech pricin, proc se nedari muze byt spousta..meli by Vam udelat hormonalni profil, spermiogram, pohlavni choroby, imunologii a kazdy mesic kontroluji, zda dozrava folikul a pripadne stanovi lecbu - postup…ja myslim, ze gynekolog nema takovouhle specializaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52383
28.10.19 08:48

Pokud není štítná žláza kompenzovaná, tak ano, může to být jedna z příčin. Pokud je správně léčená, vliv by to mít nemělo. Určitě je dobré to vyšetřit, už jenom pro budoucí těhotenství. A po roce bych zašla i s chlapem do CARu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 08:54

Nám když se rok nedařilo, tak mi gynekolog řekl, že mě pošle na specializované pracoviště. Takže také si myslím, že by tvá gynekoložka to měla přestat s tebou řešit a poslat tě k jinému doktorovi.
Se ŠŽ se léčím dlouhodobě a obě otěhotnění nám trvala rok a půl. Šlo to přirozeně. Jsem už ale starší, takže ta dlouhá doba bude nejspíš tím.
Prášky na ŠŽ nezaberou hned, ale v řádu několika měsíců. Takže pokud budeš mít se ŠŽ problém a dostaneš na ni hormony, tak počítej tak 3-6 měsíců, než se to stabilizuje.

• Citovat
  • Nahlásit
20410
28.10.19 09:09

Pokud máš šz rozhozenou a neléčenou tak je možný problém s těhotenstvím, léky zabírají nejdřív za 3 měsíce s tím že dávky se upravují a pokaždé to trvá tři měsíce, navíc pokud chceš otěhotnět je dobrý se domluvit na endo protože ta hladina hormonů má být jiná než normálně takže by ti dala vyšší dávku léků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 11:51

Nez se prislo na to, ze nam hypofunkci, tak jsem prodelala nekolik SP. Ctyri tydny od nasazeni Levaxinu jsem otehotnela a tehu se poprve udrzelo. Problemy se stitnou zlazou jsou jednou z nejbeznejsich pricin neplodnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
28.10.19 13:27

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, co se léčí dlouhodobě se š. ž. Za jak dlouho se vám povedlo otěhotnět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20410
28.10.19 13:42
@Karolína21 píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, co se léčí dlouhodobě se š. ž. Za jak dlouho se vám povedlo otěhotnět?

to je individuální endo ti musí zvednout dávku a jak zareaguje tělo ti nikdo nepoví, já po 4m ale předtím jsem se léčila se štítnou víc jak tři roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.19 13:51

@Karolína21 Jak už jsem psala výše, každé ze dvou otěhotnění trvalo rok a půl. Ale poprvé jsem byla těhotná až ve 35 letech. Hormony na ŠŽ beru víc jak 10 let. Dávku hormonů mi endokrinolog nijak nezvedal (a věděl, že se o mimčo snažíme).

• Citovat
  • Nahlásit
28.10.19 13:51
@ka2ka píše:
to je individuální endo ti musí zvednout dávku a jak zareaguje tělo ti nikdo nepoví, já po 4m ale předtím jsem se léčila se štítnou víc jak tři roky

Já se léčím tři roky s hypotyreózou a beru Letrox 50. Jeden prášek ráno.
Ve čtvrtek jsem byla na kontrole a říkala doktorce, že by jsme chtěli s přítelem mimčo.
Prý mám výsledky pěkné a nemám se čeho bát.
Tak jsem chtěla jen vědět, jak dlouho to trvalo ostatním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
28.10.19 13:56

Lečim se cca 15 let, mam ji už i vyopero vanou. A mám tři děti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.19 17:26

@Kocourhrzal Tak to je super. :palec:
Já mám syna 3 roky. Š. ž. mi byla zjištěna až po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
28.10.19 17:44

Děkuji za zkušenosti, moc mi to pomohlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
28.10.19 18:00

@Karolína21 nám druhý měsíc po vysazení antikoncepce. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu