Štítná žláza, těhotenství, potrat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.12.21 16:58

Štítná žláza, těhotenství, potrat

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, které mají problém se štítnou žlázou. Když jste otěhotněly, kdy jste šly na kontrolu, jak často jste chodily?
A taky by mě zajímalo, pokud tu někdo je, kdo se léčí a prodělal potrat, jak to ovlivnilo jeho štítnou žlázu, jestli se zhoršili výsledky, zda a kdy jste šly po potratu na kontrolu. A taky jaké stavy jste po potratu měly? Já teď potratila na začátku těhotenství, a mám nějaké problémy, tak by mě zajímalo, zda to může být od štítné žlázy a jestli by se to projevilo tak rychle nebo je tam nějaký časový odstup. Mám sníženou funkci.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.12.21 17:30

Ahoj, na sníženou funkci ŠŽ se u mě přišlo po zamlklém těhotenství v 9tt a byl mi nasazen Euthyrox 50. V dalších těhotenství jsem byla více hlídaná, první krevní odběr cca 6tt, a pak každý měsíc až do 18tt, poté 30tt a nakonec po šestinedělí. V průběhu mi byla výše léku upravována, obvykle na 1,5 tablety. Také mi bylo doporučeno užívat těhotenské vitamíny, které mají vyšší dávky jódu (např. Femibion, Pregnafolin).

• Citovat
  • Nahlásit
1418
7.12.21 17:49

Já mám sníženou funkci ŠŽ. Po zjištění těhotenství jsem si volala hned k doktorce. Na krev jsem šla tuším hned v 5 tt. Potom jsem chodila co každý měsíc. Teď jsem ve 22tt a kontroly mám po šesti týdnech. Jinak dávku mi zatím nezvyšovala. Beru taky těhotenský vitamíny, ty mi doporučila právě i doktorka, tak nevím, jestli to má vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
7.12.21 22:08

Ja mam snizenou s hashimotem. Byla jsem dohromady trikrat 10.tt 20.tt a nejak 30.tt, dalsi pry tri mesice po porodu.. no to se mi nelibi a chodim si to merit sama jako samoplatce, nehodlam neco riskovat, zvysila jsem si davku a uz je mi dobre.. beru femibion, d 4000, c, magnezko a calcium, semtam zinek.. pred porodem budu brat zelezo :lol: ale vsechno si merim a zjistuju at se nepredavkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
7.12.21 22:11

No a ze by se st. zlaza resp. symptomy zhorsily potratem a hormonalnim koktejlem po nem muze byt, ale spis to zaclo uz v tehotenstvi, embryo ti hormony st. zlazy ubiralo hned od zacatku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.21 00:02

Zdravím, mně v prvním těhotenství nějak štítnou zanedbali, pro dobre nastavení před těhotenstvím jsem byla sledována jen u praktického a ten mi udělal testy ve 3 měsíci, tam to trošku litalo, ale žádný drama, pak sem si vydupala testy v 6 měsíci a zjistily se špatné hodnoty, naštěstí bez vlivu, po novém nastavení pak asi jen jednou mě kontrolovali.

Teď jsem už byla poučená, po pozitivním testu, zhruba 5tt krev, ale pořád v normě s tím, že mě mělo čekat sledování co 5 tydnu. No teď jsem pár dní po potratu (ZT) v 8tt. Když sem si volala den před vyvoláním potratu, jestli mě chtějí vidět, řekla mi sestra, že asi ne, ať si ale zavolám, až tam bude doktorka. Pak mi to nikdo nebral a následující dny jsem měla jiné starosti, ale určitě tam budu volat, nezdá se mi to, už jen proto, že počítám, že za měsíc dva to mužem zkoušet znova a jak si nastavená je důležité. Dám pak vědět.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.21 13:39

Budu ráda, když dáš vědět. Já jsem si zašla na krev, protože se mi dost věcí zhoršilo. Tak uvidíme, jak to bude dál. Tak držím pěsti, ať se daří.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.21 14:26
@Anonymní píše:
Budu ráda, když dáš vědět. Já jsem si zašla na krev, protože se mi dost věcí zhoršilo. Tak uvidíme, jak to bude dál. Tak držím pěsti, ať se daří.

Tak Dr. mi řekla, že nemusím teď chodit, jelikož mi dávkování neměnili a mám přijít, jakmile opět zjistím, že jsem těhotná. Ale kdybych se necítila jako ty, tak bych si určitě zašla. Nech si dařit :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7
9.12.21 22:45

Zdravím. Po 1. porodu se mi taky rozhodila ŠŽ. Mám, ale zvýšenou od Hashimotovy choroby. Aktuálně jsem ve 12. tt. Na endokrinologii už jsem byla za tu dobu na 3 kontrolních náběrech. Doktorka se moc netvářila, byla jsem tam vlastně na 1. konzultaci a hned jsem jí oznámila, že jsem těhotná. Ale teď je fajn, sleduje mě, měnila mi léky. Thyrozol za Propycil, ale od 2. trimestru budu brát asi znovu Thyrozol. Gynekolog se nad tím vůbec nepozastavil… Povídal mi, že problémy se ŠŽ má každá druhá, ať se nestresuju. Tak snad bude vše ok. Příští týden jdu na screening, tak budu moudřejší.

Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat