Štítná žláza v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sakota
Kelišová 5535 příspěvků 27.11.17 19:35
Stitna zlaza v tehotenstvi, zapomnela jsem..

Zdravím. Prosím, neuklidníte mě někdo? Z krve v prvnotrimes­trálním screeningu mi vyšla vyšší (trochu) hodnota štítné žlázy, v papíře je: S_T3 volný 6,4 (vrchní limit 6) a dostala jsem žádanku na endokrinologii. No, jenomže přiznám, že jsem to založila a zapomněla na to, a už je to skoro dva měsíce… teď jsem to náhodou našla. Samozřejmě tam zavolám hned zítra, ale zajímá mě, netušíte někdo, jak moc velký průšvih to je? Jak ta hodnota, tak to, že se odkládá vyšetření? Je mi jasné, že beztak jsou na endokrino dlouhé čekačky, takže bych možná ještě ani nebyla na řadě, ale takhle se to zase odloží… jak moc děsit, že jsem něco hodně pokazila, jak moc je ta hodnota blbá?

Díky

S.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Sluníčko1511
Kecalka 194 příspěvků 27.11.17 19:41

Ahoj, nevím jestli to je rada ale já na začátku měla 7,3 hodnotu :) do teď se to neřešilo 25 TT :)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 27.11.17 19:43

@sakota mne taky zjistili zvysene hodnoty, na endokrinologii je sice dlouha objednaci doba, ale tehotne berou prednostne (vzali me do tydne). Mne teda jeste chybela vysetrit jedna hodnota, takze jsem byla na kontrolnich odberech a teprve ted budou vysledky kompletni. Rikali mi pri prvni navsteve, ze pokud by to nebylo v poradku, tak se nasadi nejake leky, aby to neohrozilo miminko :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 43510 příspěvků 27.11.17 19:45

Tak jo, je to vyšší a nad limitem, ale není to „smrtelná“ hodnota, abys kvůli tomu zbytek těhotenství nespala. V každém případě bych cinkla na endokrinologii, vylíčila, že jsi těhotná a mělas zvýšené hodnoty a měli by tě vzít co nejdřív, v těhotenství by se na žádné čekačky hrát němělo. Nejkritičtější je první trimestr, ale vážně bych teď neotálela a řešila to hned.

ka2ka
Extra třída :D 13119 příspěvků 27.11.17 19:52

V těhotenství tě vezmou přednostně, hodnotu máš zvýšenou no ted nic nezachráníš, uvidí se po porodu až vyšetří dítě na hodnoty štítné. Ale největší problém je první trimestr a to už máš stejně za sebou

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 27.11.17 19:55

@sakota
No, pokud si těhotná, tak endokrinologie by se měla navštívit do 13. týdne u léčených (dle mého lékaře) a dalších ihned po zjištění, aby se udělalo komplet vyšetření a mohly se nasadit případně léky. Těhotné na endokrinologii berou přednostně (nejčastěji do týdne), protože problémy se š. žlázou především v tomto období nejsou sranda. Držím pěsti.

Mmsg
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 19:59

To ti musí říct doktor, jestli to je závažné-podle mě ne. Ale nejdřív se zkoumá hodnota TSH a pak celkem asi 6 hodnot. Ale laický odhad je, že teď můžeš mít úplně jiné hodnoty, takže tě podle mě pošlou na nové odběry. Ale štitná žláza se v těhotenství nesmí zanedbat a ty hodnoty můžou být v těhotenství extrémní a i se pak doplňují vysoké dávky hormonů. Hlavně žádný stres! :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 13119 příspěvků 27.11.17 19:59

@mi.anetka moje mudr pro tvrdí že na endo pokud se léčíš okamžitě při otěhotnění, nebo alespon já to tak měla nařízeno

sakota
Kelišová 5535 příspěvků 27.11.17 20:00

@ka2ka Ouu. No to jsem teda dobra husa. Ach jo. Nicmene jsem dostala vysledky do ruky stejne az v 16+5, takze prvni trimesr uz byl tou dobou fuc. No zitra tam volam, snad to dobre dopadne. Diky vsem za reakce.

sakota
Kelišová 5535 příspěvků 27.11.17 20:01

@Mmsg doktor, kdyz mi to predaval, rikal, ze mi dava tu zadanku hlavne pro jistotu, aby se nahodou neco nezanedbalo, ale podle nej to asi zadna traga nebude, tak mozna i proto jsem to nejak zalozila do desek s prukazkou a zapomnela na to. Snad mel pravdu. Zitra volam a uvidime. DIky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.17 20:14

Pokud vím, tak když je to ten těhotensky problém se stitnou zlazou, tak jsou to obrovské hodnoty. To je třeba o desetinásobku. Já mám bez léčby jednu hodnotu 5× vyšší než je max., takže to 0,4 není asi tragický. :palec: Ale určitě si to hned zitra obvolej :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 13119 příspěvků 27.11.17 20:22
@Anonymní píše:
Pokud vím, tak když je to ten těhotensky problém se stitnou zlazou, tak jsou to obrovské hodnoty. To je třeba o desetinásobku. Já mám bez léčby jednu hodnotu 5× vyšší než je max., takže to 0,4 není asi tragický. :palec: Ale určitě si to hned zitra obvolej :mavam:

tak hladina štítný v prvním trimestru ovlivnuje vývoj mozku dítěte takže toho bych se bála nejvíc a každému sedí jiná hladina tobě je třeba o. k. jiném je zle :nevim: je to individuální takže říct že hodnoty nemusí být obrovské aby se něco pokazilo :nevim:

Tomášek8
Kecalka 175 příspěvků 27.11.17 20:29

Jj-musí se to nechat vyšetřit a nezanedbat.

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 28.11.17 08:17

@ka2ka
Nevím, asi záleží na jednotlivém lékaři nebo na dávce, která se bere či jak dlouho a jestli ta pacientka je stabilní. Já jsem změnila endo doktora (chodila jsem na endo ústavu na Národní) a šla jsem hned v 6. týdnu na kompletní odběry.

sakota
Kelišová 5535 příspěvků 28.11.17 10:26

Uaaaa, do ordinace, kterou mi doporucil muj doktor, se proste neda dovolat. Nemate tip na ordinaci endokrinologie nekde praha 15,10, 4 (haje a okoli)?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Vánoce jsou tady. 10 důvodů, proč budou následující dva týdny totální peklo

To to uteklo. Včera jako by bylo léto a dnes už zbývají necelé dva týdny do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >