Porucha štítné žlázy

Anonymní
12.9.20 08:10

Štítná žláza - zrychlená

Ahoj… Doktor u mě má podezření na poruchu štítné žlázy, ale krevní odběry mě bohužel čekají až v říjnu. Chtěla jsem se zeptat, kdo má s tímhle zkušenosti. Mezi mé příznaky patří únava, svalová slabost, třes rukou/výjimečně nohou a rukou, citlivá kůže - stačí tupým předmětem přejet po noze a mám tam bílé fleky (dalo by se mi na kůži tzv. „psát“), návaly horka do obličeje a zarudnutí, trávicí potíže a úbytek na váze, občas i chraplavý hlas.
Tyto příznaky se začali projevovat poslední rok a občas byli horší, občas lepší… Tím, že sem měla problémy s trávením se přišlo na nefunkční žaludek („ohromený“) a doktor si myslí, že příčina může být ve štítné žláze. Řekněte mi zkušenosti prosím. Já mám pocit, že pokud je to opravdu štítná žláza, tak to bude ta varianta zrychlené štítné žlázy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5684
12.9.20 08:30

Myslis hyperfunkce stinice? To se pozna z testu, ktere muze udelat i praktik nebo ty sama jako samoplatce ihned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.20 08:56
@jannina1 píše:
Myslis hyperfunkce stinice? To se pozna z testu, ktere muze udelat i praktik nebo ty sama jako samoplatce ihned.

Dobře a jak si mohu testy udělat sama?

• Citovat
  • Nahlásit
5684
12.9.20 09:27

Praktik ti neni ochoten vypsat zadanku? Pokud ne, zajdi si do laborky a testy si zaplat sama. Pokud to chces mit rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
622
13.9.20 07:24

Proč až v říjnu? Mě nařídila odběr praktická doktorka ihned a na základě výsledku už jsem pokračovala na endokrinologii.

Jo, jsou to projevy hyperfunkce šž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 09:51
@kvetanak píše:
Proč až v říjnu? Mě nařídila odběr praktická doktorka ihned a na základě výsledku už jsem pokračovala na endokrinologii.Jo, jsou to projevy hyperfunkce šž.

Dobře, moc děkuju ❤️… Nejspíš tam hned zítra zavolám… Já si pořád říkám, aby se nezlobili, když už sem objednaná na říjen… Ale objednávalo se to v době, kdy sem tyhle příznaky ještě neměla tak hrozný… Teď mě začal zlobit i tlak v krku a menší problém s polykáním.

• Citovat
  • Nahlásit
2
18.9.20 20:25

Ahoj. Řešila bych to hned. Mam stavy co popisujes. Ja si myslela ze to mam po opraci, kdyz se to začalo zhoršovat sla jsem k dr. kdyz jsem rekla o tom spatnem polykání, sáhla na krk a hned me poslala na odbery a sono. Mam ji zrychlenou, tep 120, 2×zryvhleny metabolismus, 4× víc hormonu a srdecni aritmii. A právě kvůli tomu srdicku je dulezite aby te začali lecit co nejdříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 10:16
@3001 píše:
Ahoj. Řešila bych to hned. Mam stavy co popisujes. Ja si myslela ze to mam po opraci, kdyz se to začalo zhoršovat sla jsem k dr. kdyz jsem rekla o tom spatnem polykání, sáhla na krk a hned me poslala na odbery a sono. Mam ji zrychlenou, tep 120, 2×zryvhleny metabolismus, 4× víc hormonu a srdecni aritmii. A právě kvůli tomu srdicku je dulezite aby te začali lecit co nejdříve.

A jak probíhá léčba? Mám trochu obavy z operace (prý je někdy nutná). A co tvoje srdíčko? Pomohli léky?

• Citovat
  • Nahlásit
2
22.9.20 14:44

Léky zabírají, beru podle výsledku krve Thyrozol 10, 2 ráno a 2 večer. Jsem doma na nemocenské. Oprerace bych se nebála, myslím že ve většině případů pomáhají léky. Sdíčko teď nenamáhám, takže to bušení není tak časté. :)
A jak jsi dopadla Ty? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama