Štítná žláza, jak jste to měli?

493
31.5.15 10:23

štítná žláza,jak jste to měli?

Ahoj, jak jste to měli se štítnou žlázou když jste chtěli otěhotnět? Šlo to v pohodě po nasazení léků? Nebo se mám připravit na nejhorší :-( už se snažíme skoro 2 roky, ale až ted mi přišli na tu štítnou, mám sníženou funkci díky autoimunitnímu zánětu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2307
31.5.15 10:27

@quanavera mne nasly SZ, az jsem poprve potratila. Jinak se SZ se lecim uz ctvrtym rokem, ale mam k tomu jeste endometriozu, tak u nas jen IVF.Ale co znam holky kolem sebe, tak se SZ po nasazeni leku otehotnely normalne ;) drzim pesti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 10:30

Mě na to přišli dřív, než jsme se začali snažit. Když došlo na snažení, informovala jsem doktorku na endokrinologii a ta odpovídajícím způsobem upravila dávky léků. Když se o tom ví a bereš léky, mělo by to být v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
31.5.15 10:43

@quanavera
Mě přišli na sníženou funkci ŠZ taky dříve, než jsem se začli snažit. Nicméně mi tenkrát doktorka doporučovala min. 6 měsíců neotěhotnět, nejlépě rok.
Pak to šlo v poho, 5 měsíců po vysazení HA jsem byla těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2029
31.5.15 11:00

Mě zjistili šž dlouho před otěhotněním - sestra potratila, zjistili ji špatnou šž, tak říkali že je to dost často dědičné (mamka to má taky), tak říkali ať mi to řekne ať si na ty testy taky zajdu a bylo to tam - dokonce mám silnější léky než sestra a mamka. Jinak díky tomu, že jsem to brala už dlouho před otěhotněním, tak jsem to jen řekla doktorce, udělala se odběr krve, upravily léky a otěhotnět se mi povedlo v podstatě na první pokus od vysazení u prvního dítěte a po 3 měs. po vysazení antikoncepce u druhého dítěte. Takže v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2265
31.5.15 11:04

Mě se ŠŽ rozjela po porodu a přišlo se na to když malá měla 4 měsíce a asi tři měsíce trvalo než se dala vhodná dávka. Začali jsme se o druhé snažit když měla malá 14M a povedlo se hned na poprvé. Přeji ať se ti brzo zadaří :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6551
31.5.15 11:15

Měla jsem to podobně jako @baaruunkaa . Na sníženou funkci ŠŽ se přišlo půl roku po druhém porodu, začala jsem samozřejmě brát léky, takže se hodnoty brzy stabilizovaly. Po necelých třech letech jsme zkusili třetí, otěhotněla jsem ve třetím měsíci snažení, stejně jako u dvou dětí předchozích. V těhotenství jsem jen častěji chodila na odběry krve na hodnoty ŠŽ, ale nebylo ani nutné dávku léků upravovat.
Také přeju, ať je miminko brzy na cestě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 11:27
@quanavera píše:
Ahoj, jak jste to měli se štítnou žlázou když jste chtěli otěhotnět? Šlo to v pohodě po nasazení léků? Nebo se mám připravit na nejhorší :-( už se snažíme skoro 2 roky, ale až ted mi přišli na tu štítnou, mám sníženou funkci díky autoimunitnímu zánětu.

Já už mám sníženou funkci šž od svých 10 let a beru léky. Jednou jsou výsledky lepší, jindy horší.
Ted je mi 33 a o mimi jsme se začli snažit, když mi bylo čerstvých 26a povedlo se na poprvé. Takže u mě šž neměla vliv na otěhotnění, naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama