Štítná žláza - zvýšení léků, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miskaa91
Povídálka 31 příspěvků 12.02.19 08:31
Stitna zlaza..zvýšení leku

Dobrý, den dotaz mám sníženou funkci štítné žlázy lecim se nani od Listopadu 2018 užívala sem do včera léky euthyrox 50 pri prvním odběru krve v tom Listopadu sem Tis šla 40,1 což je opravdu moc, po skoro 4mesicu my byla odebrána znova krev THS sem my snížilo na 20 prý dobrý ale pořád vysoký tak ny dr. Předepsal silnější Euthyrox 75.Chci se tedy zeptat nebude my jak blbe nebo neco po zvysenych leku kdyz jsem zvykla naty 50. Dekuji

Reakce:
Peťuláková
Kecalka 188 příspěvků 12.02.19 08:36

Například já se léčím na sníženou funkci od svých 9 let. Brala jsem Letrox 50. Posledních cca 8 let, střídám Letrox 75 a Letrox 100 a zle mi vážně není. Nevšimla jsem si žádných změn. Ale na každého léky působí jinak. :nevim:

Helca83
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 12.02.19 08:41

Tipuji ze ti zle nebude, prave naopak, jedine lip. Take si myslim ze ani tech 75 nemusi stacit, ze se casem mozna dostanes i na 100 :think:

Miskaa91
Povídálka 31 příspěvků 12.02.19 08:42

@Helca83 to bych byla moc ráda aby bylo už jen lip ..ono uz to samozřejmě je lepší než na začátku.. ale ještě to pořád nejsem celkem já :) tak doufám že teď už vše bude ok ;)

Helca83
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 12.02.19 08:44

@Miskaa91 Bude to OK, urcite, az se TSH dostane do normalu :kytka:

Miskaa91
Povídálka 31 příspěvků 12.02.19 08:45

Ještě sem se chtěla zeptat, nechápu to moc s tim promítáním a naopak hubnutí! Je to prý u zničené funkci štž. Vetsinou tak že člověk hubne a při zvýšené funkci nabírá?? Nevím mě přijde že spíše sem o něco nabrala ale zas sem přestala kouřit takže spíše proto..jinak že začátku jsem zhubl moc..Teď mám pořád chuť k jídlu ale to si právě myslím že kvůli té cigaretě :D

LindaPraha
Extra třída :D 14359 příspěvků 12.02.19 08:54

@Miskaa91 pokud nemas spravne nastavene substitucni leky nebo nemas zadne, pak se pri zvysene fci hubne, pises to naopak. Az budes mit spravnou hladinu, nebude ti vaha kolisat. Pokud se ti zda, ze si nabrala, pak je to u tebe normal, protoze mas snizenou funkci, malo leku a proto pribiras.

blanula19
Závislačka 3612 příspěvků 6 inzerátů 12.02.19 09:18

Já se léčím se níženou funkcí od 20 let. Začala jsem s Euthyroxem 50 půl tablety ob den a momentálně jsem na Euthyroxu 75 jedna denně. Zle Ti určitě nebude, to spíše když budeš bez léků. Přibírá se při snížené funkci, takže pokud budeš mít správně nastavené dávkování, přibírat by jsi neměla (teda né vlivem poruchy štítné žlázy) :-)

Helca83
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 12.02.19 09:18

Presne jak pise @LindaPraha. Snizena = pribyvani, zvysena = spis hubnuti, ale nekdo to pry muze mit u naopak… proste az se dostanes do normy, melo by Ti byt mnohem lip, ja mam jen protilatky, hormony zatim v norme, ale rozdil jsem citila veliky.

pocker
Kecalka 344 příspěvků 12.02.19 09:18

Já mám též sníženou FŠŽ a beru půl tablety 75 euthyroxu, brala jsem ještě před rokem půlku z 50..změnu na sobě jsem nepocítila žádnou.

Luska
Kecalka 332 příspěvků 12.02.19 09:22

Brala jsem přes 20 let Letrox 50, před rokem se mi zvedlo TSH tak beru obden 75. Změna žádná.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44683 příspěvků 12.02.19 10:30

A ještě - vyšší hodnoty TSH = snížená funkce.
Jinak já už dvacet let funguju na dávkách 150-200 a váhu držím v pohodě a je mi fajn. Dávky jsou individuální dle konkrtního problému a obvykle se navyšují ostuně, rávě aby to s člověkem naráz nezacloumalo. Já taky začínala na 50.

Tyncam
Stálice 77 příspěvků 12.02.19 11:49

Beru Euthyrox 15 let, v pubertě se mi ty hodnoty hodně měnili, to mi všelijak kolísalo a dávali mi od 25 do 75. Pak se mi to srovnalo, zlepšilo a stačila 50. Teď jsem v těhu hlídana a zatím stále beru jen 50. Ale nikdy se mi nestalo, že by mi po zvýšení léků bylo špatně, spíš naopak. Nemělo by to mít negativní vlivy, ale každý tělo je jiný, uvidíš kdyby ti mělo být divne, porad se se svým doktorem..

Kukynka128
Nováček 6 příspěvků 12.02.19 16:25

Také beru euthirox již 12 let. Pokaždé když dávka nestačila jsem byla unavená, bylo mi zle atd. Pokaždé se dávka zvedla a zatím moje konečná je 125 a cítím se velmi dobře, akorát to teď v těhotenství víc hlídají, ale zatím nebyla potřeba měnit dávku :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších módních návrhářů světa

V Paříži ve věku 85 let zemřel jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >