Stížnost na lékaře a následný trest

2014
8.9.21 18:33

Stížnost na lékaře a následný trest

Jaký trest může dostat lékař, když si na něj oprávněně stěžuje pacient?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6494
8.9.21 18:38

Žádný, pokutu, vězení, zákaz činnosti, příkaz se omluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24326
8.9.21 18:40

Tak asi záleží na důvodu stížnosti ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
8.9.21 18:43
@Kriss Tina píše:
Tak asi záleží na důvodu stížnosti ne?

A jestli je vůbec oprávněná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70541
8.9.21 18:47

Na co si stezuje? Kam si stezuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3541
8.9.21 18:51

Nutno konkretizovat. Kdo si stěžuje, komu, na co a proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
8.9.21 18:51

Tak muze se zahajit nejake rizeni u CLK predpokladam…pokud doktor podle tveho nazoru zapricinil neco zavaznejo, treba poskodil zdravi atd., tak muzes podat trestni otnameni a policie to proveri, pribere znalce v lepsim pripade. Ale jako obecne nedbalost lekaru, chybny lekarsky postup atd. se tezko prokazuje a doktori si vzajemne kryji zada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
8.9.21 18:56

Provinění už je prokázáno, lékařka je vinna.
Zdraví poškozeno nebylo, dá se říct že šlo o neoprávněné zadržování lékařských zpráv. Myslím si, že asi dostane pokutu, tak mě zajímá kolik ji to bude stát pří. zda může být trest přísnější…za to její tvrzení, že má na to právo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 19:01
@smajlik345 píše:
Zdraví poškozeno nebylo, dá se říct že šlo o neoprávněné zadržování lékařských zpráv. Myslím si, že asi dostane pokutu, tak mě zajímá kolik ji to bude stát pří. zda může být trest přísnější…za to její tvrzení, že má na to právo

Provinění prokázal kdo? Lékařská komora? Její nadřízený? Řízení už tedy proběhlo? Jak zadržovala lék. zprávy? Mělo to nějaký dopad na zdraví pacienta? To vše bude bráno při určení trestu v potaz a mnoho dalšího.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 19:07

Tak 2 000-5000 Kč, ale v praxi to bývá promíjeno - takže 0.

• Citovat
  • Nahlásit
70541
8.9.21 19:07
@smajlik345 píše:
Zdraví poškozeno nebylo, dá se říct že šlo o neoprávněné zadržování lékařských zpráv. Myslím si, že asi dostane pokutu, tak mě zajímá kolik ji to bude stát pří. zda může být trest přísnější…za to její tvrzení, že má na to právo

ta stížnost byla kam? Kým byla prokázána vinna? ( tebou?, soud?) Kdo má udělovat pokutu nebo ten trest?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
8.9.21 19:08
@smajlik345 píše:

To je ta alergologie jak tu bylo ráno? Jestli jo, tak to prošetřili hodně rychle :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70541
8.9.21 19:09
@Nickjmeno píše:
To je ta alergologie jak tu bylo ráno? Jestli jo, tak to prošetřili hodně rychle :potlesk:
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
8.9.21 19:14
@Nickjmeno píše:
To je ta alergologie jak tu bylo ráno? Jestli jo, tak to prošetřili hodně rychle :potlesk:

Alergologie není moje, tam jsem jen radila zakladatelce, já mám alergoložku v pohodě na ni si stěžovat nepotřebují :mrgreen:
Vinna byla prokázána lékařskou komorou tedy to řeší oni (lék. komora)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
8.9.21 19:17
@smajlik345 píše:
Alergologie není moje, tam jsem jen radila zakladatelce, já mám alergoložku v pohodě na ni si stěžovat nepotřebují :mrgreen:
Vinna byla prokázána lékařskou komorou tedy to řeší oni (lék. komora)

Tak dostane bububu, aby se to neopakovalo a bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat