Stojím o něj, ale tlačí mě do kouta

Anonymní
24.2.21 21:14

Stojím o něj, ale tlačí mě do kouta

Ahoj,

hodně stojím o zachování manželství, máme spolu děti, mnoho jsme prožili. Jenže - on si začíná čím dál víc dělat, co chce, čím dál víc se mě snaží - já nevím - možná trestat. Už se doma bojím říct o nějakém úspěchu v práci, jako by mi ho záviděl, vždycky mi to nějak vrátí.
Na jednu stranu tvrdí, že o vztah stojí, na druhou stranu mám pocit z jeho chování, že to tak není.

Začínám být z toho zmatená, nervozní, co se děje, stahuju se do sebe, čekám, co bude. Co bude?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
245
24.2.21 21:17

Když máš pocit, že tě za něco trestá, asi jsi si vědoma, že něco děláš, nebo jsi udělala špatně? Nebo třeba nějak pochybila, zranila jeho city? Něčím ho zklamala? Mohlo to být spouštěč tohoto chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3013
24.2.21 21:18

Musíš o tom mluvit. Třeba si to neuvědomuje. Poděl se o ty pocity s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 21:26
@leeniik píše:
Když máš pocit, že tě za něco trestá, asi jsi si vědoma, že něco děláš, nebo jsi udělala špatně? Nebo třeba nějak pochybila, zranila jeho city? Něčím ho zklamala? Mohlo to být spouštěč tohoto chování.

I kdyby to tak bylo nema pravo trestat ji za jeji uspechy v praci. To je blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 21:28

Doporucuji web bezpecnavina.cz kde se dozvis enco o manipulatorech, a agresorech kterym tvuj muz je, pokud mas pocit ze te tresta. Navic za udpech vpraci!!! Za ten by te mel obdivovat. Nedavno jsem tento web masla amyslim ze by ho mela znat kazda zena. Nikdy nevite kdy na nekoho takoveho natrefite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
24.2.21 21:30
@Snehulkabledulka píše:
I kdyby to tak bylo nema pravo trestat ji za jeji uspechy v praci. To je blbost

To samozřejmě v pořádku není, ale něco ho třeba žere, tak si to skrz to vybíjí :nevim: jen navrhuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 21:31
@riccius píše:
Musíš o tom mluvit. Třeba si to neuvědomuje. Poděl se o ty pocity s ním.

To jsem zkusila, ale bylo to horší. Buď mi to vrátil s tím, že jsem neschopná anebo ještě přili oleje do ohně, aby bylo hůř.

Jeden čas se domáhal dostat se do mé 13.komnaty (žádná nebyla, nic tam nebylo, i když nějaká traumata mám, třeba strach ze ztráty bydlení - už jsem v životě párkrát zažila a bojím se toho), měla jsem dojem, že chce najít moje slabosti a pak to obrátit proti mně. takhle třeba používal proti mně to, že naši jsou rozvedení. Pořád mi opakoval, že bych měla přemýšlet nad tím, proč to bylo, kdo to způsobil a tak.

• Citovat
  • Nahlásit
3013
24.2.21 21:42
@Anonymní píše:
To jsem zkusila, ale bylo to horší. Buď mi to vrátil s tím, že jsem neschopná anebo ještě přili oleje do ohně, aby bylo hůř.Jeden čas se domáhal dostat se do mé 13.komnaty (žádná nebyla, nic tam nebylo, i když nějaká traumata mám, třeba strach ze ztráty bydlení - už jsem v životě párkrát zažila a bojím se toho), měla jsem dojem, že chce najít moje slabosti a pak to obrátit proti mně. takhle třeba používal proti mně to, že naši jsou rozvedení. Pořád mi opakoval, že bych měla přemýšlet nad tím, proč to bylo, kdo to způsobil a tak.

Co ti na to mám napsat? Proč s takovým člověkem jsi?
Zkus se ho zeptat, proč tedy on s tebou je. Zatím to zavání takovým manipulátorstvím z jeho strany.
A co znamená ztráta bydlení? Že přijdeš o dům, co vlastníš? To asi ne, ne? Přijdeš o nájem, najdeš si jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61431
24.2.21 21:57
@Anonymní píše:
To jsem zkusila, ale bylo to horší. Buď mi to vrátil s tím, že jsem neschopná anebo ještě přili oleje do ohně, aby bylo hůř.Jeden čas se domáhal dostat se do mé 13.komnaty (žádná nebyla, nic tam nebylo, i když nějaká traumata mám, třeba strach ze ztráty bydlení - už jsem v životě párkrát zažila a bojím se toho), měla jsem dojem, že chce najít moje slabosti a pak to obrátit proti mně. takhle třeba používal proti mně to, že naši jsou rozvedení. Pořád mi opakoval, že bych měla přemýšlet nad tím, proč to bylo, kdo to způsobil a tak.

Z jakého důvodu bys nad tím měla přemýšlet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2331
24.2.21 22:03
@Anonymní píše:

Obávám se, že tento člověk to s tebou nemyslí vůbec dobře, a podle toho bych se zařídila. To ti potvrdí každý, kdo měl co dočinění s nějakým psycho- manipulátorem, na začátku velmi pozorní a naslouchající a rádi z partnera tahají info z minulosti, pak všechny intimní informace záměrně zneužívají na vydírání a deptání oběti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
24.2.21 22:14
@Anonymní píše:
Ahoj,

hodně stojím o zachování manželství, máme spolu děti, mnoho jsme prožili. Jenže - on si začíná čím dál víc dělat, co chce, čím dál víc se mě snaží - já nevím - možná trestat. Už se doma bojím říct o nějakém úspěchu v práci, jako by mi ho záviděl, vždycky mi to nějak vrátí.
Na jednu stranu tvrdí, že o vztah stojí, na druhou stranu mám pocit z jeho chování, že to tak není.

Začínám být z toho zmatená, nervozní, co se děje, stahuju se do sebe, čekám, co bude. Co bude?

Proč se snažíš zachovat manželství s mužem, který si Tě evidentně neváží a snaží se Tě za každou cenu shodit? Není Ti divné, že Ti nepřeje úspěch?

Bude Tě utiskovat dál, dokud se budeš bránit. Radím zbavit se ho, nic jiného Tě nezachrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
24.2.21 22:51

To je nějakej magor ne? Nastavila bych si jasné pravidla, které budete respektovat oba dva a buď to bude fungovat a nebo nemá vás vztah smysl. Poslouchat ponižování nepatří do žádného vztahu.
Hezký zdravý vztah je o vzájemné důvěře, komunikaci a lásce= povzbuzovat se, stát při sobě a táhnout za jeden provaz.
Urážení, hádky, rozhazování atd to není nic co od života očekáváš a už vůbec ne v tom žít do konce života. Vyřešte to rychle ať zbytečně neztracite čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
24.2.21 23:59

Typický příklad manipulátora…
V životě bych s takovým člověkem už nechtěla nic mít a hodně rychle bych řešila, jak se s dětma dostat z jeho dosahu.
Radši, ať jsou dva od sebe než aby děti viděly tyto vzorce chování a musely v tom vyrůstat. Nevím, kolik jim je, ale časem to určitě pochopí.

• Citovat
  • Nahlásit
5886
25.2.21 00:23

Holka zlata, uplne chapu tvoji slamastiku, bavili jste se o tom, co mu presne vadi? zda tvuj prijem, tve vnimani zivota?… ze sve zkusenosti mohu rici, ze maloktery chlap, ktery nema vlastni sebevedomi, ustoji, ze zenska je v necem lepsi nez on. at se to tyka sportu, vzdelani, vydelku etc… mozna se jen boji, boji se, ze si ho prestanes vazit, boji se, ze kdyz jse slabsi nez ty, tako ho opustis… pises, ze te ponizuje… kdyz se tak stane, asertivne se ohradis nebo to prejdes mlcky?… ja v mladi takovy vztah zazila a vzdy jsem reagovala otazkou - Proc? Prosim, co ti na tom vadi? Co je na tom spatne? Proc si myslis, ze bla, bla bla… Uvidis jeho reakci… Mozna to je jen poza cloveka, co ztraci pudu pod nohama a kope kolem sebe anebo, jak ti tu uz nekteri pisi prvni priznaky manipulatora ci poruchy osobnosti… dulezita je, jako vzdy a ve vsem, komunikace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
25.2.21 13:37

A on ted´ do práce nechodí?
Jak dlouho se takhle chová?
Jak se chová k dětem?…Napsala jsi nám toho málo, ALE asi to fakt vede bud´ k manželské poradně nebo k rozvodu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat