Stolice několikrát denně během menstruace

Anonymní
14.7.20 17:44

Stolice několikrát denně během menstruace

Ahoj, posledních pár dní si všímám, že chodím na velkou častěji než obvykle (normálně 1× za 1-2 dny) a to klidně i 3× nebo 4×. Vždy při prvním dni menstruace mám průjem (nebo možná bych to nenazvala průjmem, spíše rychlým a silným nutkáním na velkou), vždy ale pouze 1× za den, s tím jsem se už smířila, řekla bych že to je normální stav. Ale dnes je to 5. den menstruace a byla jsem dnes asi po třetí na velké, stejně jako včera. Má to tak být? Máte to některá taky tak? Nebo třeba i mimo menstruaci, že na to může mít vliv něco jiného?
Pitný režim se snažím dodržovat, alespoň 2 litry vody denně. Nekouřím, piju max. jednu kávu denně (ta mě neprojímá) a to taky ne pravidelně a antikoncepci taky neberu.
Nutno taky podotknout že dříve jsem měla stavy, kdy jsem měla zácpy a občas se objevilo i mírné krvácení z konečníku, ale to bych řekla, že bylo způsobené nízkým příjmem tekutin a nedostatečným příjmem vlákniny. Snažím se jíst alespoň jedno jablko denně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.7.20 18:28

Nesleduješ se moc? Já během MS taky chodím častěji jak na velkou tak na malou, přikládám to PMS, kdy pár dní než to přijde sežeru na co přijdu a určitě zadržuju vodu, protože jsem nafouklá, jak balon. Když to přijde, musí zase všechno ven a splasknu :D

• Citovat
  • Nahlásit
3411
14.7.20 18:33

Prostaglandiny a změny v hladině progesteronu.
Jestli čteš v angličtině, na netu je dost článků, co to rozebírají až moc podrobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat