Stolice při příkrmech, jak často?

22.5.16 22:48

stolice při příkrmech ,jak často ?

Ahoj, přemýšlím jestli je to normální anebo mám pro jistotu zítra navštívit Dr. Náš chlapeček 7 měsíců teď kojen ráno, odpoledne, před spaním a večer když se vzbudí jinak papá přes den všechno. Přesnídávky, polívky, omáčky, všechny masa prostě měl snad všechno. Pije čajíčky, šťávy. Příkrmy máme postupně od 4 měsíce. Když byl plně kojen tak kakal 1× za týden a teď když už má příkrmy kaká 1× za 5 dní někdy 6tý den. Stolici, když se mu to povede tak je tvrdá a tlustá. Přijde mi, že se bojí tlačit a kakání oddaluje že ho to bolí. Když vidím, že to na něho jde tak ho rozbalím a nožičkama pomáhám a vidím že to hovínko utípne. řve jak pavián a pláče. Snad jsem to srozumitelně napsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8056
22.5.16 22:58

Určitě bys to měla řešit, pokud pláče ok to není. Nepíšeš jak je na tom s pohybem a jestli pije přes den vodu nebo nějaký čajík. Pokud už leze, určitě bude chyba v jídelníčku. Zkusila jsi třeba bílý jogurt, snížit zeleninu a přidat ovoce? Vyvarovala bych se rýže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
22.5.16 23:00

Máme to podobně, akorát dcera (6m) je na um, baští všechno, ale kaká jak kdy, někdy každý den a někdy třeba po dvou dnech a tvrdý bobek že jí kolikrát musim pomáhat ho vytlačit a pak už to jde, ale 5 dní se nám ještě nestalo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
22.5.16 23:01

Pít, Pít a pít.. Aby to mměl ridsi. měli jsme to stejné. Nebo švestky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12416
22.5.16 23:17

Vice tekutin, mene ryze, bananu, mrkve, peciva. V sedmi mesicich se jeste musi opatrne a ne mu davat vse, na co „si ukaze“.Pokud s dietou neprijde zlepseni, urcite to reste s mudr. Chronicka zacpa u deti neni sranda!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
22.5.16 23:17

Taky to ted resim, mala ma 10m, kojim 3× denne jinak ma prikrm. S kakanim je to hruza, tlaci jak o zivot, ruda az za usima a vypadne z ni pidi tvrdy bobek. Myslela jsem ze je to kasi na noc, tak ji nedavam ale zmena zadna. Jediny co me uklidnuje je ze ji neboli brisko a kakani taky ne, jen hodne tlaci.Ted je to treti den, co takhle kadi, uz si ani nepatuju kdy mela plnou plinu. dneska jsem zkusila jen kojit bez prikrmu ona totiz nechce vubec pit- vodu, caj, stavy, nic. Svestky u nas nezabiraji.Asi se taky uz poradim s mudr. Obcas pouziju, glycerinovo-hermankove projimadlo pro mimca, ala to bohuzel neni reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 08:33

Moc děkuji za reakce. Kolik by měl vypít za den? Mohl by kompotovou šťávu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12416
23.5.16 09:31
@nikolanikol píše:
Moc děkuji za reakce. Kolik by měl vypít za den? Mohl by kompotovou šťávu?

Všeobecně u starších dětí (nad rok) se říká desetinu své váhy za den, tzn. při váze 10kg už by to měl být litr. Počítá se i mléko, polévky, kaše… Ty se spíš odpíchni od mokrých plenek a vlivu na tu stolici. Kompotová šťáva, například ta švestková (naředěná) spíš příležitostně, je to dost sladké. Spíš naučit na čistou vodu nebo neslazený čaj, ale pokud pije málo, tak bych zvolila hlavně něco, co bude chutnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12416
23.5.16 09:32

Jinak moje děti kolem 7m vypily kolem 150ml vody a měli tak 3-4 kojení plus příkrmy. Stolici vždy ukázkovou. Ale mám známou, a té chlapeček pil třeba 500ml vody nebo šťávy plus mléko a zácpu řeší dodnes. Ono to může mít i jiné příčiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama