Stolice u 16denního miminka

Anonymní
20.6.15 18:23

stolice u 16ti denního miminka

Zkušené maminky prosim pomoct.

Mám 16ti denní miminko a dnes měl pouze jednou stoličku. Zato skoro po každém kojení blibnul. A tím blinkáním teda bojujeme déle. Ale dycky si držel okolo 5 stolic za den. A dnes pouze ráno. Bříško jsem pomasirovala, ale spíš preventivně, protože je měkké. Teď je po jídle a spí. Tak ho asi bříško nebolí.

Četla jsem, že normální že kojené děti mohou mít stolici i 1× za dva dny u méně. Ale taky, že se vyprázdňují kontinuálně. Ale kdy je ten přelom v množství stolic?

Je to normální v tomto věku?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

verulicek
20.6.15 19:00
@Anonymní píše:

Mám 16ti denní miminko a dnes měl pouze jednou stoličku. Zato skoro po každém kojení blibnul. A tím blinkáním teda bojujeme déle. Ale dycky si držel okolo 5 stolic za den. A dnes pouze ráno. Bříško jsem pomasirovala, ale spíš preventivně, protože je měkké. Teď je po jídle a spí. Tak ho asi bříško nebolí.

Četla jsem, že normální že kojené děti mohou mít stolici i 1× za dva dny u méně. Ale taky, že se vyprázdňují kontinuálně. Ale kdy je ten přelom v množství stolic?

Děkuji

jedna stolice je v tomto věku málo, zašla bych k dr., kdyžtak udělá nějaká vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
20.6.15 19:02
@Anonymní píše:

Děkuji

PS:přelom v množství stolic jsem zaznamenala kolem čtyř, pěti měsíců (plně kojená), od šestého s přidáním příkrmů zredukováno na jednu. Nicméně novorozenci by měli mít plenku téměř vždy plnou (5-8× denně bývá běžné)

• Nahlásit
  • Citovat
1399
20.6.15 19:23

Nám bylo řečeno, že takhle malé mimčo, které je kojené, nemusí mít stolici klidně i víc jak týden a je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
20.6.15 19:24
@verulicek píše:
PS:přelom v množství stolic jsem zaznamenala kolem čtyř, pěti měsíců (plně kojená), od šestého s přidáním příkrmů zredukováno na jednu. Nicméně novorozenci by měli mít plenku téměř vždy plnou (5-8× denně bývá běžné)

5-8× denně ano, ale pročůranou. Přeci to není běžné, aby měl kojenec 5-8× denně stolici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
20.6.15 19:38
@verulicek píše:
jedna stolice je v tomto věku málo, zašla bych k dr., kdyžtak udělá nějaká vyšetření.

kdepak :kytka: kojené děti mají „nárok“ nekakat i dva dny. :) Netřeba plašit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.6.15 19:40

No, já si teda zapisuju kojení, stolici i močení. A do včera měl stolic 6-8 a pomočenou asi 10× ale dnes teda už druhou, s tím, že ráno toho bylo dost. Ale během dne je špinavá plinka, ale asi jen od větříků, žlutavy flek. A teď byla taková zelená a spíš hlenovita.

Myslíte, že to mám řešit zítra jestli to nepřejde nebo počkat do pondělí?

• Nahlásit
  • Citovat
brko
20.6.15 19:41
@Anonymní píše:

Děkuji

ahoj, pokud miminko nic nebolí, tak bud naprosto v klidu. Samozřejmě si pro svůj klid mužeš kakání zapisovat a pak zápisky ukázat u lékaře, ale spíš než četnost bych sledovala zda: není stolice nahnědlá a nepáchne, zda v ní není hlen či nitky krve. Ale jelikož o ničem takovém nepíšeš, tak vsadím boty (a to mám pěkný boty :) ) na to, že je tvé miminko v pořádku :kytka: PS: poku byla zelená a hlenovitá, muže to být rýmou, pokud ji kojenec má, nebo přílišným množstvím mléčných výrobků ve stravě matky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.6.15 19:45

Taky jsem četla, že MM je dokonale stravitelné a nemusí kadit i dva dny. Ale taky že by měli mít stolici až 6× za den. Tak nevím, kdy je ten zlom a změna.

• Nahlásit
  • Citovat
20.6.15 19:49
@brko píše:
ahoj, pokud miminko ntic nebolí, tak bud naprosto v klidu. Samozřejmě si pro svůj klid mužeš kakání zapisovat a pak zápisky ukázat u lékaře, ale spíš než četnost bych sledovala zda: není stolice nahnědlá a nepáchne, zda v ní není hlen či nitky krve. Ale jelikož o ničem takovém nepíšeš, tak vsadím boty (a to mám pěkný boty :) ) na to, že je tvé miminko v pořádku :kytka: PS: poku byla elená a hlenovitá, muže to být rýmou, pokud ji kojenec má, nebo přílišným množstvím mléčných výrobků ve stravě matky.

To o těch mléčných výrobcích jsem taky četla. Ale znamená to moc, nebo že nějaké jím? Protože od porodu jím mléčných výrobků víc, ale vždycky byla stolice dobrá.

Já doufám, že je to dobré. Ve čtvrtek jsme byli na kontrole a zdatně přibývá.

Já jen teď nevím,.kdy to mám řešit,.když to do zítra neprejde.

Příspěvek upraven 20.06.15 v 19:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
20.6.15 19:50
@Anonymní píše:
Taky jsem četla, že MM je dokonale stravitelné a nemusí kadit i dva dny. Ale taky že by měli mít stolici až 6× za den. Tak nevím, kdy je ten zlom a změna.

nevim..jak už tu někdo psal, měla jsem běžně špinavé plínky po celý den :nevim: určitě celé šestinedělí..

• Nahlásit
  • Citovat
brko
20.6.15 19:55
@kalypsoooo píše:
To o těch mléčných výrobcích jsem taky četla. Ale znamená to moc, nebo že nějaké jím? Protože od porodu jím mléčných výrobků víc, ale vždycky byla stolice dobrá.

Já doufám, že je to dobré. Ve čtvrtek jsme byli na kontrole a zdatně přibývá.

Já jen teď nevím,.kdy to mám řešit,.když to do zítra neprejde.

Příspěvek upraven 20.06.15 v 19:52

no ono se to někdy muže projevit až dýl, že máš moc mléčných výrobku ve stravě. já jsem byla asi pul roku na bezmléčné dietě. Hele, fakt bych neplašila, jestli chceš být víc v klidu, tak omez mléčné výrobky. existují celkem chutné, adekvátní a drahé :lol: náhražky.

• Nahlásit
  • Citovat
3167
20.6.15 20:48

Dcera plne kojena kakala jednou za ctyri dny. Rekord osm dni.. Ale je pravda az po sesti nedeli. Ale prvni mesic jsem dokrmovala UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9195
20.6.15 21:01

V porodnici mi syn kakal jen jednou a na opakované dotazy mi bylo řečeno, že nemusí kakat několik dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.15 21:06

Mě bylo také u dr. řečeno, že plně kojené mimčo nemusí kadit klidně týden a pokud to mimču nedělá problém (nebolí ho bříško, nemá zaražený prdíky), tak to není problém. Co se týče frekvence, tak jsme to u nás měli jednou tak, podruhé jinak. Někdy kadila doslova celý den a někdy třeba jednom jednou. Naše dr. mi vždycky říkala, že pokud pribývá na váze, tak stoličku nemám až tak řešit. Samozřejmě vyjma případů, které už tu byly výše zmíněné (hnědá barva, krev, atd.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama