Stolní hry pro dospělé - doporučte, prosím

1233
25.10.20 09:13

Stolní hry pro dospělé- doporučte, prosím.

Ahoj ženy,

prosím, může mi někdo doporučit nějakou dobrou stolní hru pro dospělé, která lze hrát ve dvou a její pořízení nebude dražší než 1000,–?

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
100
25.10.20 09:18

My momentálně nejvíc hrajeme Minutovou říši legend a nově Gloom. Tam je potřeba buď dobrá znalost anglictiny, nebo si stahnout pravidla v cestine. Ale je to super, pro lidi, kteri radi cerny humor a radi se zapoji s dotvarenim pribehu vlastni fantazii. Ta minutová rise legend je cesky a je to takove odpocinkove :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
25.10.20 10:01

Stolní hry hrajeme hodně, závisí co vás baví. Každá hra není pro každýho. Strategie, náhody, škodění, erotika… My ve dvou hrajeme Osadníky z katanu, máme Scrabble, Carcassonne (ale bude potřeba investovat do rozšíření), pak máme karetní hry (Bang duel, moc mě to nebaví, trpí poronáním s normálním Bangem, ale někomu to přijde fajn), Dobble, Cink, Sabotér, Jenga, Výbušná koťátka, Monopoly, Dostihy, Padající opičky… On je problém, že ve dvou většina těhle her ztrácí na zábavnosti (snad jen kromě Jengy, Dobble a Scrabble).

Upřímně bych ale radila zainvestovat a pokud vás baví strategie, budování tak, tak koupit třeba Mars terraformaci. Já jí kupovala pár měsíců zpátky a musím říct, že se investice vyplatila.

Kdybych měla vybrat za sebe, volím Mars, Dobble, Osadníky.
Manžel by zvolil Monopoly, Carcassone, Osadníky a Mars.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12193
25.10.20 10:11

Osadniky taky hrajeme s manzelem jen ve dvou, k zakladni hre je dobre dokoupit alespon Namorniky, je pak vetsi hraci plocha.
Carcassone mame to velke big baleni + verzi Star Wars aby byla zmena (princip je stejny).
Doubble je skvele na postreh.
Zvazovali jsme jeste Agricolu, ale nejak na ni nedoslo.

@Mimadora Ten Mars se da prirovnat k cemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
25.10.20 10:18

Tak my hrajeme hodně, poslední dny jsou oblíbené hry:

T. I.M. E. Stories - ve stylu únikové hry, až vše vyřešíte, můžete poslat hru dál. Každý díl se hraje za nás min. 3×, než splníte zadání.
Pandemic - opět spolupráce, řešíte šíření nákazy ve světě, musíte najít lék.
Kvedlalové z Kvedlinburgu - sranda hra, vaříte každý ve svém kotlíku, dokud vám nevybouchne.
Na křídlech - z ptačího prostředí, každý se stará o své ptáčky v různých biotopech, plníte úkoly.
Fantom staré Prahy - stará klasika, policie chytá Fantoma v pražských uličkách.
Kronika zločinu - jste speciální tým a hledáte pachatele. Desková hra je propojen a s telefonem, načítáte QR kódy a telefon s vámi komunikuje za postavy, prohlížíte místa činů apod.

Přeji dobrou volbu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
25.10.20 10:28

@cecetka
Mars je takový něco mezi Osadníkama, Monopoly a Bangem. :D Máš mapu Marsu, který se snažíš kolonizovat. Na začátku hry si vybereš korporaci, za kterou chceš hrát, dá ti určité výhody. Máš nějaké peníze a v průběhu hry si vylepšuješ produkci základních surovin, za který pak můžeš, stejně jako za peníze, nakupovat různá vylepšení na kartách a destičky pasující na mapu. Hraje se na kola, každé kolo dostaneš peníze a přibudou ti suroviny podle vylepšení, a to až do doby, kdy je max. kyslíku v atmosféře, rozmístěné všechny oceány a max. teplota. Jde to dohrát třeba za 1,5 hodiny, nebo když nikdo nechce zvyšovat základní parametry, tak třeba 3. Za vylepšení dostáváš body, hráč s nejvyšším počtem vyhraje. Je to dost na přemýšlení, jak nejlépe využít zdroje a dovést svojí korporaci k vítězství, můžeš škodit protihráčovi. Není to úplně hra pro malý děti, musíš myslet pár tahů dopředu. A mně osobně se hrozně líbí ty kostičky ve hře, které jsou místo papírových peněz. :D

Bála jsem se, že mě to nebude bavit, přece jen teď frčí spíš hry jako Hra o trůny, Pán prstenů atd., ale mile překvapila. Vyšla něco kolem 1200,– (na netu něco málo přes 1000,– + poštovný). Zároveň jsem kupovala i rozšíření, ale nejsou úplně třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
26.10.20 09:25
@alena1995 píše:
Ahoj ženy,

prosím, může mi někdo doporučit nějakou dobrou stolní hru pro dospělé, která lze hrát ve dvou a její pořízení nebude dražší než 1000,–?

Děkuji.
Člověče napij se za pár stovek (kolem 300,– Kč) :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
26.10.20 13:32

Děkuji všem :kytka: vybrala jsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14