Storno pokusu u IVF ze zdravotních důvodů

105
20.5.20 11:47

Storno pokusu u IVF ze zdravotních důvodů

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s tím, že jste už měli schválený pokus pojišťovnou, a na poslední chvíli nedošlo ani ke stimulaci? Propadl vám celý pokus? Bohužel v den, kdy jsem si vyzvedla léky, jsem obdržela od svojí doktorky informaci o zdravotním problému, kvůli kterému jsme proces vlastně nezačali. Léky mi zůstaly, šla jsem na operaci, vše se vyřešilo a teď jsme chtěli pokračovat, ale překvapilo mě, že nám v centru řekli, že to asi pojišťovna bude počítat jako 3. pokus, i když ten druhý vlastně byl přerušený hned na začátku:-( Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

42
23.5.20 12:25

@akleticu ja jsem zadala v rijnu 2019 bylo mi vzp schvaleno, ale pak jsem vubec neprisla, nevyzvedla leky a nezacala stimulaci, ted jsem pred mesicem opet zadala a bez problemu schvaleno za 2 tydny. Ted lezim po embryotransferu
Ale u tebe nevim, pokud uz byli leky vyzvednuty, tak to opravdu muzou brat jako jiz zahajeny dalsi pokus :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2090
23.5.20 12:33

@akleticu aby ti to nepočítali jako pokus, tak by jsi musela uhradit léky v plné výši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
554
23.5.20 12:41

Ano, tady je problém s tím, že zakladatelka vyzvedla ty léky. Musely by se zpětně uhradit, nevím ale, jestli tam není nějaká časová lhůta do které to lze takto zpětně zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4038
23.5.20 13:54

@Synekdoche7 Já jsem se zpětně (teda po delší době) ptala, zda můžu léky uhradit. Nebylo OPU, jen stimulace. A nešlo to, zřejmě ale mělo vliv, že uplynulo víc jak rok.
@akleticu ono bude i dost záležet na pojišťovně. Obrátila bych se přímo na ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
23.5.20 20:26

Díky za reakce, rok to není, ale víc jak půl ano:-/ Mě doteď nenapadlo, že by ten pokus mohl propadnout, myslela jsem, že se to prostě přerušilo a teď navážeme…ty léky mi zůstaly a teď je využijeme v rámci „dalšího“ pokusu. Myslíte, že by se na pojišťovnu dalo třeba doložit nějaký potvrzení, že to bylo přerušeno ze zdravotních důvodů? Zkusím tam asi zajít a řešit to osobně, jak píšete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4038
24.5.20 07:53

@akleticu Já tam psala mail, odpovídala mi přímo revizní doktorka, myslím. Ale já to neměla ze zdravotních důvodů, tak by ti mohli vyjít víc vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
640
24.5.20 12:41

@akleticu ahoj, řešila jsem něco podobného. Léky jsem si vyzvedla v březnu, ale v květnu jsme zjistila že musím na operaci a před tím že nedoporučují kompletní stimulaci ivf. Že by se mu zdravotní stav ještě zhoršil. Volala jsem na pojišťovnu a tam mi řekli že žádost musí zrušit Car. Domluvila jsem se s nimi že si odkoupim léky a tím se pokus smaže. Ještě mi nabízeli ať si léky ponechám a oni jen prodlouží tu žádost i kdyby to bylo za dalšího půl roku. Zkus se domluvit v Car, pokud jsou jen trošku ochotni tak se to určitě vyřeší ;). Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
28.5.20 18:57

Ahojky holky potřebovala bych radu..sem paty den stimulace bohuzel sem ji dnes musela ukončit protože mi malém praskly vaječníky…nemáte nekdo zkušenost zda se to bere jako pokus když to ukončila lékařka? Rikala ze by to měli jít aby se to nepočítalo ale všude sem četla ze to moc tak nefunguje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2885
28.5.20 19:08

@akleticu
mela jsi pojistovnu kontaktovat hned, ale co uz. kontaktuj je ted a domluv se s nimi.
jestli dobre chapu, tak leky mas doma a pouzitelne, tudiz ted bys na pojistovne zadne nechtela?
myslim, ze by ti to pak mohli prodlouzit s tim, ze uz se jen vykaze pece, ale zadne leky. a to porad zduraznuj. kdyz reknes, ze je mas doma, mohli by na to slyset. vsak za ivf neplatili zatim nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2885
28.5.20 19:10

@Janča3030
pocita se to jako pokus - vykaze se to jako ivf bez odberu oocytu. leda muzes zkusit si zaplatit leky, ktere uz jsi vybrala, pak by ti pokus zustal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
28.5.20 19:16

Já léky platila v centru už pravé když sem je dostala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
28.5.20 19:18

A dostala sem dvakrát gonal 900 a jednou 450ui a vypotrebovala sem jen jednu krabici toho 900ui

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2885
28.5.20 20:43

@Janča3030
a platila jsi doplatky nebo celou sumu? a kdy maji v planu dalsi kolo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
28.5.20 20:54

No já nevim, platila sem 6000 je to 1 ivf tak asi tedy jen doplatek to byl, prý až tak za dva měsíce dřív nebudu moc než se mi daji vaječníky do kupy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama