Storno zálohy na dovolenou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1113
6.7.22 06:04

Storno zálohy na dovolenou

Ahoj. Potřebuji poradit. V březnu jsme si přes portál e- chalupy rezervovali chalupu na letní dovolenou. Zaplatili jsem zálohu 50%.Bohužel si teď manžel zlomil nohu. udělala jsem storno zájezdu, 23 dní předem. V inzerátu ani v následném emailu žádná zmínka o storno poplatcích, popř. o propadnutí celé zálohy nebyla. Chalupu při ajima soukromník, není to přes žádnou cestovku. Navrhla jsem paní, že si může nechat storno 1000,–Kč a zbytek chci vrátit na účet. Mám nějakou šanci uspět? Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2415
6.7.22 06:14

Netuším jak u soukromníka, ale v cestovce by to bylo nejspíš 50% z ceny zájezdu (v toto časové období od odjezdu). Což je celá vaše záloha, která nevím kolik činí poměrem k udane tisícovce.

Proto se děla pojištění storna.

Ale protože to je soukromá osoba, záleží jen na ni. Třeba i jo, třeba vi, ze to bez problému obsadí. Pokud ne, bude si chtít nechat zálohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
6.7.22 06:20

@Lily-of-the-valley a nemá povinnost o storno poplatku popř propadnutí zálohy předem informovat ve smlouvě, v našem případě pouze přes email? Nemůže to být bráno pak jako bezdůvodně obohacení? Mrzí mě že se člověk chce domluvit ale na druhé straně není ochota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16945
6.7.22 06:27
@admenL píše:
@Lily-of-the-valley a nemá povinnost o storno poplatku popř propadnutí zálohy předem informovat ve smlouvě, v našem případě pouze přes email? Nemůže to být bráno pak jako bezdůvodně obohacení? Mrzí mě že se člověk chce domluvit ale na druhé straně není ochota.

Zase to musíš brát tak, že ten člověk, co to pronajímá přišel o kšeft a nemusí už nikoho místo Vás sehnat. Můžete zkusit najít někoho Vy, kdo by jel místo Vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
6.7.22 06:32

@marin jasně, to chápu. Proto jsem byla ochotná přistoupit na storno, aniž bych vlastně musela, ať nejsou ztratní ani oni ani my.
Místo nás asi nikoho neseženeme. Nejspíše nikoho jiného už taky nesezenou, kromě nás mají zarezervované už jen jeden týden z celých prázdnin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13785
6.7.22 06:43

@admenL když jsem se díval na ty stránky, tak pronajímatel má storno podmínky u inzerátu. Vy jste tam nic neměli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15328
6.7.22 06:50

@admenL Muže žádat náhradu škody dle par.2330 NOZ. Takže to není tak, že tam žádná sankce není. Jen jste se nedomluvili na pravidlech, coz je poněkud nešikovne, protože teď to může vést k neprijemnemu dohadování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
6.7.22 06:59

@Cenarius právě že neměli. Taky jsem pak koukala na jiné objekty a některé to mají a některé ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
6.7.22 07:04

Známá pronajímá chalupu. Taky mají storno. Uznala by, kdyby byla výměna nájemníků za nájemníky, tzn. pošleš za sebe jinou rodinu, když ty nemůžeš. Pokud ovšem vůbec nedojedete. Tak si účtuje storno. Ale ona to má v pravidlech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
6.7.22 07:05

@bertoldina a z toho důvodu jsem byla ochotná jim že zálohy 4500,–Kč nechat storno poplatek 1000,–Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
6.7.22 07:06

A my jsme cestovce platili storno v době Covidu 500,– za osobu. A to bylo půl roku před dovolenou, protože to léto bylo nejisté. Tak se šlo do storna. Takže 1000,– je spíš výsměch a těsně před akcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1113
6.7.22 07:12

@Kelsey a já to spíše beru jako projev dobré vůle, když to paní nemá nikde v pravidlech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15328
6.7.22 07:12

@admenL Pro ne bude náhrada škody usly zisk. Pochybuju, že se spokojí s tisícovkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
6.7.22 07:14

Osobně mi storno 1000 Kč v době, kdy už nejspíš nikoho neseženu, přijde také celkem směšné, nepřistoupila bych na to. Já teda když kamkoliv dávám zálohu, tak počítám s tím, že když se přímo nedomluvím/nedočtu o její návratnosti, tak je prostě nevratná. I tedy mám zatím takovou zkušenost z různých akcí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60106
6.7.22 07:14
@admenL píše:
@Kelsey a já to spíše beru jako projev dobré vůle, když to paní nemá nikde v pravidlech…

Kup si svoji chatu. A určuj si svá pravidla. Je ta chalupa živí. Kdyby jim každý do kšeftu hodil vidle, tak se půjdou pást. Ty dobrá vůle. Nabídka 1000,– je trapné sockovaní ze tvé strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat