Reklama

Stoupačky v paneláku - čím se dělí patra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 07:58
stoupačky v paneláku čím se dělí patra

Mám nezvyklý dotaz, ale bohužel nikdo z mého okolí mi neodpoví a okem to nepoznám… Čím jsou odděleny patra v paneláku v prostoru stoupaček??? Myslím tu vrstvu okolo trubek, je to panel, beton, nebo co??? :oops:

Reklama

Reakce:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 526 příspěvků 15.02.18 08:24

U nás beton, než se měnily před lety, byl to otevřený prostor

Ornwen
Závislačka 4361 příspěvků 15.02.18 09:02

U nás beton, ale taky jsou nový.
Pokud vím, něčím uzavřené by to být mělo a ten uzávěr by měl být nehořlavý

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 15.02.18 09:17

Požární úseky v panelácích jsou po jednotlivých podlažích. Prostor v instalačních šachtách je tedy požárně oddělen po podlažích. Většinou se prostor mezi potrubím betonuje - obecně musí tam být tzv. požární ucpávky. Klasické certifikované požární ucpávky nejsou betonové a jsou také poměrně drahé. Ale protože se každá požární ucpávka musí evidovat a kontrolovat pravidelnou revizí, šachty se betonují.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >