Stoupání na špičky v 7 měsících

283
29.6.20 13:17

Stoupání na špičky v 7 měsících

Ahoj, mám dotaz. Syn má 7 měsíců…plazí se, peruje na kolenou, ale zatím neleze. Začal si ale u nábytku klekat a i stavět na nohy. Stoupá si ale na špičky. Je to dobře? Můžu ho nechat to dělat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2580
29.6.20 14:33

Nevím, asi když to dělá sám, tak tomu moc nezabráníš. Spíš ho nějak zkusit motivovat, aby se rozlezl. Můj syn v šesti měsících začal lézt po čtyřech a v sedmi si taky začal stoupat. Děs. Pak neustále padal, dozadu na hlavu, žádný nejdřív na zadek a pak třeba na záda, ne, rovnou na hlavu. No, zlatá dcera, která začala lézt až v osmi měsících a stoupat si začala až někdy v devíti měsících, ne-li později. Syn navíc měl nedorotované kyčle, takže měl nohy strašně vtočený, děsný óčka, jestli to bylo tím rychlým stavěním. No, naštěstí mezi druhým a třetím rokem se kyčle umístily správně a teď má nohy krásně rovně. Na špičky si taky stoupal, až když ty nohy trochu srovnal, tak došlápl na celou nohu. Jinak vliv na samostatnou chůzi to nemělo, začal chodit sám až kolem jednoho roku, dcera taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
29.6.20 14:37

@PapeJ myslím že začne lézt už brzo, dneska už dával ruce před sebe tam a zpět tak snad to brzo doladí a poleze. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2580
29.6.20 14:48
@Kiwijeta píše:
@PapeJ myslím že začne lézt už brzo, dneska už dával ruce před sebe tam a zpět tak snad to brzo doladí a poleze. Děkuji

No, pak už tomu stoupání vůbec nezabráníš, protože si prostě doleze kam bude chtít, nejlépe k nějaké krabici, polici, stolu a bude se snažit si stoupnout. A když mu to nedovolíš bude se vztekat. Takže já jsem jen chodila za synem a jistila, když začal padat. A stejně jsem všechny pády nevychytala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
29.6.20 14:51

To už je téměř teď. Stůl, sedátko, tatrovka… všechno kam dosáhne o to se vzepře na kolena a pak si stoupne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
29.6.20 20:31

Nám na rehabilitacích radili dát dočasně z dosahu co nejvíc věcí, u kterých by se mohl postavit. A motivovat k lezení - plenka pod bříško, přeplazit se přes překážku, balonek pod bříško, hračka v prostoru lehce nad dosah ruky, aby si klekl…
Náš kluk první seděl, z toho se volně přes předklon rozlezl, pak teprve si stoupl… takze ideal. Ze stoje uz nikdy nepadal, neznam zadne pady na hlavu ani nic podobneho. Takze lezeni bych urcite podporovala, co nejdele to pujde. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama