Strach se zubaře

Napsat příspěvek
Velikost písma:
29547
12.6.20 20:34
@evulinda79 píše:
A ono až ty zuby začnou doopravdy pořádně bolet, což dřív nebo později začnou, tak Vás to stejně donutí a nebude zbytí, jenomže pak to bude daleko horší zážitek, protože většinou anestezie nezabere

To je pravda, jednou mi trhali 8 se zanetem a to umrtveni vubec nezabralo. Nastesti to bylo jednoduchy vytrhnuti za minutu hotovo. Ale bolest desna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.6.20 22:48

V roce 2015 jsem sla k zubarce po 7mi letech. Bohuzel tez velmi spatne zkusenosti s predchozimi zubari. Opravdu jsem se zubaru strasne bala. Nakonec uz jsem jedla brufeny skoro denne, jak me bolely zuby a to me nakonec donutilo nekoho najit. Nasla jsem skvelou empatickou zubarku, u ktere jsem dodnes a dokonce se k ni vzdy tesim. ;) Nicmene tehda jsem platila nekolik desitek korun za ruzne opravy a trhani. Opravdu to za to nestoji, to oddalovat. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.6.20 19:17
@evulinda79 píše:
Jenže s tím Vám nikdo nepomůže, buď chcete mít zuby v pořádku a tak strach překonáte (jsou daleko horší věci na světě) anebo nechcete mít zuby a pak strach nepřekonáte, nic mezitím není, bohužel, je to jen a jen na Vás a Vašem přístupu

Tady někdo nechápe, že mít fóbii že zubaře, tak se strachu jen tak nezbavíš a sám od sebe tam nepůjdeš, mysl ti dělá co chce…

• Citovat
  • Nahlásit
29547
13.6.20 21:48
@Anonymní píše:
Tady někdo nechápe, že mít fóbii že zubaře, tak se strachu jen tak nezbavíš a sám od sebe tam nepůjdeš, mysl ti dělá co chce…

V tom pripade vyhledej odbornika a podstup nejakou terapii na odbourani fobie. S timhle ti tady nikdo bohuzel nepomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 22:23

strach ze zubaře

Dobrý den, prosím poradíte mi? Mám příšerný strach ze zubařů (špatné zkušenosti z dětství), nebyla jsem teď u zubaře 5 let, ale vypadla mi plomba a začal mi bolet zub, tak už se prostě musím donutit někam objednat. Ale stydím se, protože, tím jak se bojím, tak si k tomu psychicky přidám průjem, zvracení… mám to u každé návštěvy zubaře, naposledy tedy před pěti lety, nejhorší je, že když skoro ležím na tom jejich zubařském křesle, tak mi strašně kručí v břiše, naposledy už to i zubař komentoval, vypadá to, jak když měsíc držím hladovku, ale já se předtím normálně najím, ale je to ze strachu, taky mám problém s tím, že se mi chce u zubaře pořád čůrat, ale jen na tom křesle, takže ve finále jsem jak blázen, co s tím, dá se to vyřešit nějakými léky, které si vezmu předem a to kručení, je nějaké jídlo, třeba které ty střeva zklidní? Děkuji a omlouvám se.

• Citovat
  • Nahlásit
24470
28.9.20 22:39

Určitě nějaký neurol nebo něco, poradila bych se s praktickým lékařem. A zubaři prostě řekni, že se omlouváš, ale máš strachem žaludek naruby a je to.
Nejspíš se to zklidní časem, pokud budeš chodit častěji než jednou za 5 let.
Já zas občas omdlím :lol:, teď mi postupně tahali osmičky, u dvou nic a u dvou bylo málem po mně - a to se až tak nebojím, nevím, proč :nevim: Tak jsem to nahlásila dopředu, aby se nelekli a bylo. Ještě zubařka se smála a vyprávěla historky, kdo jim tam kdy omdlel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 22:50

@Pipet nebo neuklidní. Já chodila normálne 2× za rok, nebála jsem se. Pak na mě zubař ječel, že mi vytrha asi 4 zuby bez umrtvení, abych si užila, že se o zuby nestarám a od té doby mám nervy, klepu se… O zuby jsem se starala, chodila na prevence, ale špatně mi opravil zub a ječel na mě, že mě to bolet nemůže, pak se zub rozpadl a zubař zase ječel, že to je moje chyba… Taky jsem tam nebyla asi 5 let a nejsem schopná se objednat. Když jsem posledně vytocila číslo, tak jsem se začala dusit, klepat a nemohla jsem mluvit… A to jsem se přehlásila k zubarce, kam chodí moje děti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 22:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím poradíte mi? Mám příšerný strach ze zubařů (špatné zkušenosti z dětství), nebyla jsem teď u zubaře 5 let, ale vypadla mi plomba a začal mi bolet zub, tak už se prostě musím donutit někam objednat. Ale stydím se, protože, tím jak se bojím, tak si k tomu psychicky přidám průjem, zvracení… mám to u každé návštěvy zubaře, naposledy tedy před pěti lety, nejhorší je, že když skoro ležím na tom jejich zubařském křesle, tak mi strašně kručí v břiše, naposledy už to i zubař komentoval, vypadá to, jak když měsíc držím hladovku, ale já se předtím normálně najím, ale je to ze strachu, taky mám problém s tím, že se mi chce u zubaře pořád čůrat, ale jen na tom křesle, takže ve finále jsem jak blázen, co s tím, dá se to vyřešit nějakými léky, které si vezmu předem a to kručení, je nějaké jídlo, třeba které ty střeva zklidní? Děkuji a omlouvám se.

Já aktuálně uvažuju, že si seženu někoho, kdo ošetřuje v anglosedaci.
Synova zubařka poušti dětem videa, už jsem i uvažovala, že ji o to taky poprosím, abych odvedla myšlenky.

• Citovat
  • Nahlásit
3723
28.9.20 23:06

Já myslím, že je to hlavně o tom vybrat dobrého zubaře. Zkus se poptat v okolí a zjistit, kdo ke komu chodí a jaky je. Nejsem na to pyšná, ale mezi 15ctým a 25tým rokem jsem u zubaře nebyla… Moje dětská zubařka mi způsobila trauma hodné psychoterapie. Leč velmi bolestivý zánět mě v tech 25ti donutil jít. O zuby jsem se pečlivě starala po celou dobu, neplechu mi napáchal piercing v jazyku (pokud to někdo čte nedávejte si to… :lol: ). Šla jsem k místnímu zubaři, kterého si všichni moc chválí a rodinná známá u něj pracuje jako asistentka. Už v čekárně jsem se potila, jako kdyby mi měli amputovat nohu :lol: Zubař byl na mě velmi milý, nijak nesrážel můj strach ani nekomentoval dobu jakou jsem u zubaře nebyla. Udělal prohlídku rentgen, řekl mi co je třeba udělat a kde a pak mi nabídl možnost injekce. Doteď (a chodím k němu již pravidelně) dostávám injekci i na banální zákroky jelikož jinak bych to nedala… :lol: všechno mi vždy vysvětlí i s časovým harmonogramem. A I přesto, že stále k němu chodím s nechutí, samotné zákroky už zvládám mnohem lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
29.9.20 00:41
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím poradíte mi? Mám příšerný strach ze zubařů (špatné zkušenosti z dětství), nebyla jsem teď u zubaře 5 let, ale vypadla mi plomba a začal mi bolet zub, tak už se prostě musím donutit někam objednat. Ale stydím se, protože, tím jak se bojím, tak si k tomu psychicky přidám průjem, zvracení… mám to u každé návštěvy zubaře, naposledy tedy před pěti lety, nejhorší je, že když skoro ležím na tom jejich zubařském křesle, tak mi strašně kručí v břiše, naposledy už to i zubař komentoval, vypadá to, jak když měsíc držím hladovku, ale já se předtím normálně najím, ale je to ze strachu, taky mám problém s tím, že se mi chce u zubaře pořád čůrat, ale jen na tom křesle, takže ve finále jsem jak blázen, co s tím, dá se to vyřešit nějakými léky, které si vezmu předem a to kručení, je nějaké jídlo, třeba které ty střeva zklidní? Děkuji a omlouvám se.

Tvůj strach pramení z výčitek svědomí, protože jsi 5 let nebyla u zubaře. Teď tam prostě půjdeš, fakt tě to nezabije, a dále si budeš hlídat své půlroční až roční kontroly. Žádný neurol si neber, ten je na nervy, ne na bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.20 15:01

Strach ze zubaře určitě není novinkou, ať už pramení ze špatné zkušenosti z dětství, nebo občas i dospělosti. Ovšem z preventivní prohlídky kdy Nám řeknou, že je vše v pořádku a ať přijdeme za půl roku ovšem takový strach nejde :palec:

Proto je nejjednodušší zlepšit domácí hygienu, kombinovat ji s ordinační dentální hygienou a tímto způsobem vyzrát na potenciálně nepříjemné zákroky ;)
Přejeme úspěšný a usměvavý den!
IG: ****

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama