Ztracený balík přepravní společností - jak řešit

830
16.12.19 09:02

Stracený balík přepravní společností - jak řešit

Ahoj, nevíte někdo poradit s následující situací?
Odmítla jsem převzít zásilku, tak jí Geis vracel zpět odesílateli. Bohužel zásilka odešla z geis skladu s tím, že je byla doručena odesílateli Topshopu. Ten jí ale neobdržel. Takže mi odmítá vrátit peníze. Obvolala jsem jak geis tak topshop - geis doporučil aby je kontaktoval topshop a mohli začít proces reklamace nedodání zásilky. Topshop ale tvrdí, že s nimi to nic nemá i když jsem jim i poslala oficiální mail z geis, kde popisují jak a co mají udělat. Nevím jak dál - nikdo z topshop není ochotný to řešit, geis se vymlouvá, že oni nic nemůžou dělat pač dle nich je topshopu vrátili. Už jsem zoufalá, pač to byla zásilka za několik tisíc. Nevíte někdo kam se mohu obrátit o pomoc když geis ani topshop mi nepomohou? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8238
16.12.19 09:31

A když si vyhledáš číslo balíku na internetu tak tam vidíš kde balík je? Asi bych si našla u nich na stránkách formulář na reklamaci a podala ji oficiálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
16.12.19 09:35
@JancaS84 píše:
A když si vyhledáš číslo balíku na internetu tak tam vidíš kde balík je? Asi bych si našla u nich na stránkách formulář na reklamaci a podala ji oficiálně.

A hlavně neplatit nic dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
16.12.19 09:38

Pokud je podle Geis doručeno, neměli by mít nějaké potvrzení? Řešila jsem něco podobného v létě, kdy mi šel balík ze Zalanda a podle PPL doručeno, ale já balík neměla.. když jsem po nich chtěla nějaké potvrzení, že přece při převzetí balíku to musí někdo podepsat, ukázalo se, že si to pan řidič za mě podepsal sám a balík nechal před domem 🙄 nakonec se teda balíček našel, ale i v tomhle případě bych čekala, že pokud vrací balík odesilateli, měli by mít taky nějaké potvrzení/podpis o předání.. až bych od nich měla k dispozici tohle, řešila bych s Topshopem, pokud to Geis nebude schopný poskytnout, tak to jde podle mého za nimi.. oni ty přepravní společnosti občas.. :zed: tím spíš teď před vánoci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
16.12.19 09:52

Já bych tedy poslala společnosti Topshop oficiální oznámení od společnosti Geis, že balík byl Topshopu vrácen. Pokud by stále Topshop tvrdil, že balík vrácen není nebo dělal mrtvého brouka, tak bych požadovala, aby mi společnost Topshop dokázala, že mi byl balík předán/balík jsem tedy obdržela. Pokud by stále nereagovali, tak bych urgovala předání zásilky a to po společnosti Topshop, protože oni balík zasílali. Pokud by Topshop, tvrdil nebo zaslal oznámení o tom, že jsem balík odmítla převzít, tak bych po společnosti Topshop urgovala vrácení peněz (asi si strhnou ze zaplacené částky náklady na přepravu) s tím, že já nemám co dočinění s balíkem (ten jsem nikdy fyzicky neobdržela) a nejsem ani oprávněna cokoliv po společnosti Geis žádat, neboť odesílatelem jsou oni a oni uzavřeli přepravní smlouvu se společností Geis. Pokud i nadále by byli neochotní cokoliv řešit - tak pak se zkusit obrátit na některou z bezplatných spotřebitelských poraden - př. D-test má tel. spotřebitelskou poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
16.12.19 09:58

No nejdřív to chce opravdu důkaz že Geis jim ho doručili (tipuju že si ho možná nechal nějakej dárkůchtivej kurýr :think:).. Takže na jejich stránkách podat ofiko reklamaci, klidně tam zmin že šlo o drahé zboží a případně se obrátíš i na soud. No a podle toho se pak zařídit - když bude doklad, ozvi se Topshopu a vyhrožuj zas jim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4250
16.12.19 10:26

Přijedeme zvláštním že bys měla něco dokazovat když se to nepřevzala. Obrátila bych se na ten dTest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8238
16.12.19 11:08
@Leviatan píše:
Přijedeme zvláštním že bys měla něco dokazovat když se to nepřevzala. Obrátila bych se na ten dTest

Mě zase přijde zvláštní když si něco objednám a zaplatím to, tak to neprevzit, pokud teda není zásilka viditelne poškozená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
16.12.19 12:30

Ahoj všem, tak už se naštěstí po 2 měsících vyřešilo. I když jsem dnes znovu musela obvolat jak geis tak Topshop, s tím že topshop přislíbil že prověří a zavolají. V mezidobí jsem si zavolala i do dtestu na radu. Po cca 3ch hodinách ale volal topshop, že tedy mi peníze vrací. Podotýkám, že po 2 mesících neustáleho volání na topshop a na geis,
po nekolika prislibu z jejich strany ze to proveri a ozvou se. A podařilo se až dnes, snad po cca 6te urgenci telefonem a asi 12te mailem.

Pro info tu ale nechávám i návod, který mi poradili na dtestu: obrátit se ne topshop a odkázat se na paragraf 1832 odstavec 1 Občanského zákonníku: § 1832
(1) Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Podnikatel vrátí spotřebiteli přijaté peněžní prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil a pokud mu tím nevzniknou další náklady.

Proložit komunikaci která potvrzuje, že jsem žádala o storno objednávky -kde je uvedeno, že mi bylo vyhověno s tím, že přímo topshop zaměstnankyně mi doporučila balík nepřebírat a vrátit odesílateli, protože již byl předán přepravní společnosti.

Topshop ustanovení v obchodních podmínkách o tom, že vrací peníze až 3 týdny potom co obdrží do zahraničního skladu balík zpátky není z hlediska českého práva v pořádku - zákon je nadřazen obchodním podmínkám. Te potřeba žádat o vrácení peněz nejpozději do cca týdne po odeslání výše uvedených info o OZ topshopu. Pokud nebudou peníze vráceny, mám podat stížnost na prověření postupu topshop s veškerou komunikací na ČOI, konkrétně ARDČOI Mimosoudní řešení sporů.

Takže tak. Ještě mně čeká jedna reklamace vráceného zboží Lidlu, tak jsem zvědavá jak dopadne ta. Tam pro změnuvystavili vratku na úplně jiné ceny a z úplně jiné objednávky než jsem reálně vracela. No asi už předvánoční nával na skladech 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat