Strach a úzkost na rodičovské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.18 16:38
Strach a úzkost na rodičovské

Maminky obracím se na Vás s dotazem. Již jsem se podobně cítila cca před rokem.Jsem rok a půl po porodu. Před tím cca rokem jsem měla podobný stav, ale nějak jsem to zvládla a bylo mě zase dobře. Teď cca 14 dní se cítím opět mizerně. Malá tedy od narození špatně spinká hodně se budí. Já se bohužel moc nevyspím, teď má období, že se budí skoro pořád. Citim se fyzicky i psychicky mizerně a bohužel mě je čím dál hůře. Jsem úplně ko. Teď už jsem v takovém studiu pretažení, že neusnu vůbec nebo jen na chvíli. Cítím pořád v sobě pocit strachu a úzkosti. Nemůžu se soustředit. Hodně mě chytají nálady jednou lepší a jednou horší. Mám pocit někdy, že se zblázním. Vždy jsem byla citlivý člověk a jsem úzkostlivá, ale toto jsem snad ještě nikdy neměla. Rozklepu se a mám hrozný pocit strachu. Polévá mě horko a buší srdce. Mám dvě krásné holčičky a jsem úplně zoufalá. Stačí třeba když začnu myslet na nějaké slovo teď se mě promítá název prášku na spaní a já začnu šílet, že to není normální a začnu se pozorovat proč se mě to slovo promítá, že nejsem normální atd. Uklidní mě až prášek Lexaurin. Mám opravu strach, aby mě třeba nepřeskočilo. No hrůza vždycky jsem se hodně pozorovala, ale toto je extrém. Jsem už objednaná k psychiatrovi, ale není to hned. Mám strach, že to nevydržím. Snažím se něco dělat, ale přepadává mě to z ničeho nic. Nejhorší je, že to prohlubuje ještě to, že nespím. Je to asi i vyčerpaní. Měla jste to také některá?

Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9360 příspěvků 19.09.18 16:48

Ahoj, to do zvládneš. Kort když máš ten Lexaurin. Poradím jen akutní pomoc, co mi doporučila psycholožka, když to na tebe přijde: hned něco malého sníst, ideálně s bílkovinou, třeba kus sýra, vypít strašnou spoustu vody, hluboce pomalu dýchát břichem a zacvičit si.

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 19.09.18 16:54
@Emimin7 píše:
Ahoj, to do zvládneš. Kort když máš ten Lexaurin. Poradím jen akutní pomoc, co mi doporučila psycholožka, když to na tebe přijde: hned něco malého sníst, ideálně s bílkovinou, třeba kus sýra, vypít strašnou spoustu vody, hluboce pomalu dýchát břichem a zacvičit si.

Ale proč se mě promítne ten název prášku třeba v hlavě a já se začnu klepat a už to jede. Začnu mít strach, že blázním. Teda toto jsem ještě opravdu neměla.

Emimin7
Echt Kelišová 9360 příspěvků 19.09.18 17:09
@wejuunkaa87 píše:
Ale proč se mě promítne ten název prášku třeba v hlavě a já se začnu klepat a už to jede. Začnu mít strach, že blázním. Teda toto jsem ještě opravdu neměla.
Úzkosti jsou iracionální, v tom nic nehledej. Prostě se ti rozjíždí úzkosti a panika. Doktor si s tebou poradí. Jo a zkus vynechat kofein, pokud ho piješ.
wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 19.09.18 17:13
@Emimin7 píše: Úzkosti jsou iracionální, v tom nic nehledej. Prostě se ti rozjíždí úzkosti a panika. Doktor si s tebou poradí. Jo a zkus vynechat kofein, pokud ho piješ.

Děkuji moc za radu jsem z toho úplně šílená. Všeho se bojím. Nejvíce, že blázním atd. Potřebovala bych se vyspat, ale jsem už tak přetažená, že to moc nejde. Zkouším čínskou medicínu snad trochu pomůže. Můj otec měl schizofrenii a tak mám hrůzu, abych ji třeba neměla taky

Emimin7
Echt Kelišová 9360 příspěvků 19.09.18 17:21
@wejuunkaa87 píše:
Děkuji moc za radu jsem z toho úplně šílená. Všeho se bojím. Nejvíce, že blázním atd. Potřebovala bych se vyspat, ale jsem už tak přetažená, že to moc nejde. Zkouším čínskou medicínu snad trochu pomůže. Můj otec měl schizofrenii a tak mám hrůzu, abych ji třeba neměla taky

Kvalitní a dostatečný spánek je základní kámen zdravé psychiky. O čínské medicíně nic nevím, mně na spaní pomáhal Pangamin - B komplex.
A co mi řekli psycholožka i psychiatr, kdo se bojí, že má schizofrenii, tak jí nemá. :) Protože člověk se schizofrenií bude aspoň na začátku zásadně trvat na tom, že nic jako schizofrenii nemá a nenechá si to vymluvit.

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 19.09.18 17:22

S Lexaurinem opatrně je návykový. Pokud to trvá zkusila bych psychologa a dobrou psychoterapii, popřípadě psychiatra, který napíše antidepresiva. Držím pěsti, já mám GAD a sedm let a není to dobrá „kámoška“

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 19.09.18 17:26
@Irinka0210 píše:
S Lexaurinem opatrně je návykový. Pokud to trvá zkusila bych psychologa a dobrou psychoterapii, popřípadě psychiatra, který napíše antidepresiva. Držím pěsti, já mám GAD a sedm let a není to dobrá „kámoška“

Už jsem objednaná, jak k psycholožce, tak k psychiatrovi. Tohle je teda síla.

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 19.09.18 17:32
@Emimin7 píše:
Kvalitní a dostatečný spánek je základní kámen zdravé psychiky. O čínské medicíně nic nevím, mně na spaní pomáhal Pangamin - B komplex.
A co mi řekli psycholožka i psychiatr, kdo se bojí, že má schizofrenii, tak jí nemá. :) Protože člověk se schizofrenií bude aspoň na začátku zásadně trvat na tom, že nic jako schizofrenii nemá a nenechá si to vymluvit.

Ani nevíte, jak jste mě uklidnila. Jak se pořád pídím po internetu a věčně čtu názvy léků atd tak pak se mě to mele v hlavně a mám strach, že blázním. Nejhorší, jak ulehnu večer do postele. Beru hořčík, vitamín B ale ty pocity strachu jsou hrozné

Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 19.09.18 17:33

Pokud by jsi to už nevydržela, existuji krizová centra, kde tě vezmou a vyšetří hned, když by se jednalo o akutní případ..

Uzkosti jsou hrozny, je to prehnany vyhroceny strach a panika z neceho, co se vůbec nemusi stat, jen nase mysl si to tolikrat predstavi a uveri tomu a potom nas tim opakovane strasi.. zazivam neco podobneho, ikdyz na jine tema..

Ja sama trpím schizofrenií a vím, jak se jednoduše dá zblaznit, ale u tebe mi přijde, že se toho jen tolik bojíš, že to máte v rodině, že už si rikaš - to je třeba ono. Ale pokud by to přišlo, tak si to nebudeš takto uvědomovat, tak bych řekla, že je to dobrá známka toho, že si prostě „jen“ vystrašená..

Kazdopadne to co ti doporučí kazdy - nech to na psychiatrovi… ikdyz apson takova diskuze umi poskytnou utěchu, ze v tom clovek neni sam… Drzim palecky…

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 19.09.18 18:10

@wejuunkaa87 Tak super, uvidíš že ti to pomůže a bude zase dobře. Jo a hlavně nehledej na netu diagnozu a já nevím co ještě, tím se fakt úplně zblázníš. Psychika je mocná, co já už měla infarktů, mrtvic a nádorů a kdoví čeho ještě :hug: :hug:

wejuunkaa87
Povídálka 41 příspěvků 19.09.18 18:42
@Irinka0210 píše:
@wejuunkaa87 Tak super, uvidíš že ti to pomůže a bude zase dobře. Jo a hlavně nehledej na netu diagnozu a já nevím co ještě, tím se fakt úplně zblázníš. Psychika je mocná, co já už měla infarktů, mrtvic a nádorů a kdoví čeho ještě :hug: :hug:
:D já mám spíše strach, že se zblázním, jak se mě honí hlavou ty názvy léků :D ano net je nejhorší na toto ono každá nemoc má pomalu stejný příznak.
malá_holka
Kelišová 5790 příspěvků 19.09.18 18:52
@wejuunkaa87 píše: :D já mám spíše strach, že se zblázním, jak se mě honí hlavou ty názvy léků :D ano net je nejhorší na toto ono každá nemoc má pomalu stejný příznak.

mě pomohlo si říct, že se teda zblázním no a umřu, snažit si to vyvolat a zhoršit co nejvíc. abych si ukázala, že nic horšího než panika není. když se zblázníš, budeš blazen a budeš cajk. svůj svět a bude ti to fuk, když umřeš, to stejný. vsichni jednou umřem nebo se zblázníme :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >