Strach co mi na to řeknou rodice

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.11.21 16:34

Strach co mi na to řeknou rodice

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat bála jste se některá říct svým rodičům i když je vám 20 a víc, že jste těhotná? Já jsem tedka v 5 měsíci a mám strasnej strach jak budou reagovat pac vím že šťastní nebudou a vím že čím víc to oddaluju tím to mám horší ale nenašla jsem odvahu. Tak jsem chtěla jenom vědět jestli tady některá maminka je na tom stejně nebo jak jste se stim strachem vyporadala a našla odvahu jim to říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2434
23.11.21 16:36

Za chvíli už to na tobě bude vidět. Jestli na nich nejsi finančně závislá, proč se bojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26362
23.11.21 16:38

A čeho se bojis? Ja taky otehotnela ve 20, mamka teda nadšená nebyla, chvilku vyváděla a pak se začala na vnouče těšit :mrgreen: hlavně to řekni, než na to přijdou sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
23.11.21 16:39
@TerezieS1234 píše:
Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat bála jste se některá říct svým rodičům i když je vám 20 a víc, že jste těhotná? Já jsem tedka v 5 měsíci a mám strasnej strach jak budou reagovat pac vím že šťastní nebudou a vím že čím víc to oddaluju tím to mám horší ale nenašla jsem odvahu. Tak jsem chtěla jenom vědět jestli tady některá maminka je na tom stejně nebo jak jste se stim strachem vyporadala a našla odvahu jim to říct

A proč se bojíš? To s nima ještě bydlíš, studuješ, otec nemá zájem a musí tě živit? Stejně to neutajíš, tak to prostě řekni :nevim: Ty znáš rodiče nejlépe, tak víš jaká bude reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
23.11.21 16:40
@TerezieS1234 píše:
Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat bála jste se některá říct svým rodičům i když je vám 20 a víc, že jste těhotná? Já jsem tedka v 5 měsíci a mám strasnej strach jak budou reagovat pac vím že šťastní nebudou a vím že čím víc to oddaluju tím to mám horší ale nenašla jsem odvahu. Tak jsem chtěla jenom vědět jestli tady některá maminka je na tom stejně nebo jak jste se stim strachem vyporadala a našla odvahu jim to říct

Máš dítě s blbem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18781
23.11.21 16:43

No tak to především záleží na tom, jestli jsi schopná založit novou rodinu a nebo jestli se o tebe a dítě budou muset postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
23.11.21 16:44

Záleží na okolnostech, pokud jsi sobestacna, máš chlapa, zázemí, tak se rodiče po prvotním překvapku budou těšit. Pokud jim budeš s dítětem vyset na krku, nadšení nebudou to je jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 16:44
@TerezieS1234 píše:

Ahoj, ja jsem sice vedela, ze mama bude mit radost. Ale nemam s ni dobre vztahy a pri konverzaci na jakekoliv tema se pohadame - ona proste cokoliv, klidne i to, ze je dnes hezke pocasi, behem chvilky svede na osobni utok na sebe 8o

Vubec jsem nemela chut ji rikat o mem poslednim tehotenstvi, nemela jsem naladu na jeji kecy a denodenni dotazy, jak se citim a rypani a hadky, jak to bylo u tech predchozich tehotenstvi. Sourozenci to vedeli od 5. tydne, tata (nasi jsou rozvedeni) taky tak nejak. Dlouho jsem se odhodlavala, ale proste jsem nedokazala ji zavolat nebo napsat. Pak jsem ji poslala fotku z dovolene. Ona ze tam vypadam jak v 6. mesici. Ja odpovedela, ze ma super odhad. A svete div se, nijak nerypala a neptala se, jak mi je.

Příspěvek upraven 24.11.21 v 01:18

• Citovat
  • Nahlásit
14071
23.11.21 16:50
@TerezieS1234 píše:

Ahoj,

chce to více informací, proč by rodiče nebyli štastní? Budto nemáš partnera a nemáš kde být? Nebo máš partnera, kterého rodiče neschvalují? Nebo v čem je chyba?

Pokud jsi těhotná a máš zázemí, pak není důvod se bát. Pokud zázemí nemáš, pak tím spíše to řekni a začni řešit.
Ano, jsi v jiném stavu a stres ti neprospěje = zase další důvod to řešit hned a nestresovat se tím, co na to řeknou. Každopádně jako rodič ti můžu říct, že i když se ty ted bojíš, tak tě může reakce rodičů velmi mile překvapit ;) vždy máme radost když jsou naše děti štastné… Jsi štastná? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65285
23.11.21 16:58
@TerezieS1234 píše:

Proč se bojíš? Od 18 jsem žila sama a bylo mi jedno, co si o mém životě myslí :think: takže i těhotenství atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7914
23.11.21 16:59

@TerezieS1234 Mně je 40 a taky jsem se bála… a oprávněně :-). Někdy to není o věku.

V čem je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.11.21 17:00

@TerezieS1234 Také jsem měla strach říct o těhotenství rodině. Moji mamce jsme to řekli na letišti, když jsem ji mezi letenky přidala i fotku z ultrazvuku s termínem porodu. Babičce jsme to řekli až ve 20.tt na rodině oslavě, dali jsme ji dárkovou taštičku ve které bylo oblečení na miminko a nic neříkali. Čekali jsme než ji to dojde. Obě měli hroznou radost a na prcka se těší.

Pokud máš problém říct přímo, tak bych to na ně narafičila v podobě nějakého dárku nebo překvapení.

• Citovat
  • Nahlásit
36991
23.11.21 17:02

Neměla. Otěhotnění bylo planované a od rodiny očekávané.
Kdybych byla těhotná ve 20, asi bych úplně nadšená nebyla. Ale mama otěhotněla v 19, tak by mi moc vyčítat nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
23.11.21 17:06

Taky jsem se to mámě bála říct, měla jsem zvláštní výchovu a ona se dlouho vypořádávala už jen s tím, když jsem se odstěhovala k příteli. Neřekla jsem jí ani o prvním potratu, jednou se babi prořekla.. Ale nakonec je za malou ráda, jen ze začátku byla jakože v šoku, když jsem jí poslala fotku s pozitivním testem, fotkou z ultrazvuku a malýma botičkama. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
23.11.21 17:27

Ni tento strach je známka toho, že nedospělý jedinec bude mít dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat