Strach dítěte ze zubaře-analgosedace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27.4.22 12:00

Strach dítěte ze zubaře-analgosedace

Maminky, potřebovala bych poradit. Chodíme s mým čtyřletým k zubaři. Na poslední prohlídce už měl kazy, jeden paní zubařka vyvrtala a objednala nás na další. Mezi tím dostal zánět středního ucha a muselo se jít na píchání obou uší, pláč a strach obrovský. Pár dní na to se šlo znovu k zubaři na vrtání, avšak malej dostal strach, jen plakal a bál se, nechtěl otevřit pusu a spolupracovat. Paní zubařka ať přijdeme za týden znovu a zkusíme to, to se ale opakovalo. Tak nám řekla, že za týden mu to opraví s anesteziologem v uspání. Poprosila jsem paní zubařku o odložení zákroku o nějaký čas, bylo toho hodně najednou a třeba to zkusit za nějaký čas ještě bez uspání, nebo zákrok mu dělat až by začal zub zlobit. Paní zubařka však naléhá a chce zákrok v uspání udělat. Mam strach malýho nechat uspat a trápit ho kvůli zubum které ani nebolí, třeba ani nebudou a dříve vypadnou.
Podotýkám, že malému poctivě čistím zuby já, vyplachuje si ústní vodou a protože má zoubky hodně u sebe tak i nití každý večer..
Co byste mi radily a také, jak maličkého zbavit strachu, co vám pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
954
27.4.22 12:35

Zubní kazy se MUSÍ řešit, pokud se neřeší, můžou prokazit ještě ty neprořezané, nehledě na to, že mít neléčený zánět v těle je samo o sobě špatné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
2008
27.4.22 12:37

Ahoj, nevim, jestli je to pro tebe relevantni poznatek, ale analgosedace neni uplne uspani. Je to medikace, kdy je clovek omameny a pak si na nic nepamatuje. Takze pokud by ses bala „uspani“,tak takhle to neni. Pacient je pri vedomi a schopen minimalni spolulrave, to by u zubare v ambulanci ani jinak neslo. A co se tyce nutnosti zakroku, tak asi zavisi na hloubce kazu, umisteni, stavu chrupu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.22 13:04

Analgosedace není uspaní, to si nech ještě jednou vysvětlit, nebo si vygoogli.
To, že ho teď zuby nebolí, to neznamená, že třeba zítra nezačnou… A navíc, nepíšeš o které se jedná - tipuji čtyřky… Tak ty tam může mít klidně ještě další 4 roky… Kaz nezastaviš, když už teď je to na vrtání a to tam celou dobu bude mít kazící se rozpadající trosky?
Navíc, hygienu máte nedostatečnou. Nit je na nic, lepší je mezizubní kartáček, ústní voda je tak leda pro dobrý pocit. Doporučuji navštívit hygienistku, už v tomto věku se dá, všechno vás naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5057
27.4.22 14:03

Určitě bych nechala zuby opravit. Nejdříve bych zkusila nácvik zákroku doma a ještě jednou navštívit doktorku. Když by to nepomohlo tak využít analgosedace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14389
27.4.22 14:22

Dcera šla v sedmi letech na poměrně časově náročnou opravu zubu a bývalá zubařka nás chtěla poslat na zákrok pod narkózou, i když malá nijak nevyváděla, tak se do toho nechtěla pouštět. Narkózu jsem odmítla. Našli jsme novou zubařku, dceři dala rajský plyn, dcera spolupracovala, byla veselá, ale při vědomí, na nic si nestěžovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7900
27.4.22 14:51

Analgosesace je v pohode, ja ji mela ma vytrhnuti vsech osmicek. Nic si clovek nepamatuje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.22 16:29
@Lišťičková píše:
Analgosedace není uspaní, to si nech ještě jednou vysvětlit, nebo si vygoogli.
To, že ho teď zuby nebolí, to neznamená, že třeba zítra nezačnou… A navíc, nepíšeš o které se jedná - tipuji čtyřky… Tak ty tam může mít klidně ještě další 4 roky… Kaz nezastaviš, když už teď je to na vrtání a to tam celou dobu bude mít kazící se rozpadající trosky?
Navíc, hygienu máte nedostatečnou. Nit je na nic, lepší je mezizubní kartáček, ústní voda je tak leda pro dobrý pocit. Doporučuji navštívit hygienistku, už v tomto věku se dá, všechno vás naučí.

Děkuju.. Ty nitě nám doporučila právě zubařka, protože mezizubní kartáček se mezi zoubky nevejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.22 16:34
@Wani
@kavenka píše:
Určitě bych nechala zuby opravit. Nejdříve bych zkusila nácvik zákroku doma a ještě jednou navštívit doktorku. Když by to nepomohlo tak využít analgosedace.

To jsme zkoušeli, hráli jsme si snad každý den na zubaře, dokonce jsem třeba odsávačkou dělala jako že pracuji se zoubky.. Motivovala jsem po dobrém za odměnu co si přál.. Ve většině případů vim jak na něj ale teď se přiznám, že nevim.. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.22 16:35
@Adaneli píše:
Dcera šla v sedmi letech na poměrně časově náročnou opravu zubu a bývalá zubařka nás chtěla poslat na zákrok pod narkózou, i když malá nijak nevyváděla, tak se do toho nechtěla pouštět. Narkózu jsem odmítla. Našli jsme novou zubařku, dceři dala rajský plyn, dcera spolupracovala, byla veselá, ale při vědomí, na nic si nestěžovala.

Raději bych taky nějakou jinou alternativu. Řekla mi analgosedace, ale taky že bude tvrdě spát a že pak bude jako opilej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.22 19:27
@Lucimiminko píše:
Děkuju.. Ty nitě nám doporučila právě zubařka, protože mezizubní kartáček se mezi zoubky nevejde.

Zkuste tu hygienistku, fakt. Mají s hygienou větší zkušenosti a možnosti než zubař, to bez urážky… Už je ten obor trochu jinde.
Nebo můžete místo analgosedace zkusit rajský plyn. Dcera byla v 5ti letech a nebylo to úplně good, půl hodiny nám trvalo jí přemluvit dát si tu masku na čumák :D A to nám masku před tím půjčili domů, trénovaly jsme to a stejně problém. Pak, když už to zabralo, tak super, nechala si píchnout anestezii a koukala u toho na pohajdy.
Vím co to je, neosetritelne dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat