Strach - neužívám si těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pingvinka
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 20:18
Strach- neužívám si to

Ahoj chci se zeptat jestli jste to taky tak cítili nebo jsem se už definitivně zbláznila :zed: Čekám svoje první vymodlené mimčo jsem ve 14 tt a vše bez problémů ťuk ťuk. Zle mi nikdy nebylo, žádný těhotenský problémy prostě nic. Po screeningu taky vše v pohodě a i přes to všechno já ne a ne si to začít užívat a těšit se. Nebo jasně že se těším ale prostě pořád mám hroznej strach :roll: po každý kontrole jsem v klidu tak dva dny pak zas strach. Máte někdo radu jak se toho mám zbavit? Nebo už jsem fakt mag***r? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 03.04.18 20:19

To je normální taky jsem to tak měla až v tom druhém trimestru jsem se začala opravdu těšit. Neboj ono to přijde :andel:

chs.jasmin
Echt Kelišová 7613 příspěvků 03.04.18 20:21

@Pingvinka

No já si tedy byla svým tělem, svým těhotenstvím tak jistá, že jsem takto vystresovaná tedy nebyla. Proč myslíš, že by se mělo něco stát, když je vše ukázkové? Nádech výdech, nejsi nemocná, jsi „jen“ těhotná. Raduj se ;-)

Už víš, zda čekáš holčičku nebo kluka?

Pingvinka
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 20:24

@Petruna21 to doufám nebo si do porodu nic ani nekoupim :) díky :kytka:

MiruMac
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 03.04.18 20:24

Ahoj, takové pocity jsou normální. Je to stres, hormony a strach.
Tomu nezabráníš. Ale škodíš si tim a hlavně mimču. Na to mysli. Mimi potřebuje klidnou maminku. :*
Najdi si novej koníček, čti, rozplánuj si dny. Čím víc toho budeš dělat, tím mín času ti zbyde myslet na špatný věci. Chce to opravdu ten strach posunout někam daleko dozadu a začít být pozitivní. Nejsi už přece sama. :*

Já jsem hysterka od přírody, taky se strašně bojim, ale nikomu tim nepomůžu, akorát bych tim škodila nám oběma. Takže si s miminkem povídej, poslouchej hudbu, dívej se po věcičkách a hlavně nečti ptákoviny po internetu. :palec:

Pingvinka
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 20:26

@chs.jasmin no nevím prostě stresuju no :oops: máme stydlína takže zatím nevím :think:

janablízka
Kecalka 104 příspěvků 03.04.18 20:28

Mám tři děti sice už odrostlé a vždy jsem se moc těšila a nikdy neměla strach. A z čeho máš strach? Bud v klidu všechno bude dobré. Miminko je to nejúžasnější v tvém životě.

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19140 příspěvků 03.04.18 20:29

@Pingvinka Tak ja Te asi nepotesim :mrgreen: Otehotnela jsem po skoro 5 letech letech snazeni, dvou IVF, jednom SP a jednom ZT, prirozene. A naproto cely tehotenstvi jsem cekala, ze se neco pos… Proste jsem tomu nemohla uverit, ze by to fakt dopadlo. Takze me ten strach presel fakt az po porodu. Jako jooo, tesila jsem se a pomohl mi hodne AS, ktery jsem jednou tydne zapnula, poslechla srdicko a hodila se do klidu. Dokonce jsem si v tehotenstvi rikala, ze dalsi dite uz nechci, ze mi to za ten strach nestoji :zed:… No kazdopadne, mimco se mi narodilo, dotahli jsme to spolu zdarne az do konce a ted ji je 14 mesicu a ja jsem znovu tehotna ;)

Příspěvek upraven 03.04.18 v 20:31

chs.jasmin
Echt Kelišová 7613 příspěvků 03.04.18 20:30
@Pingvinka píše:
@chs.jasmin no nevím prostě stresuju no :oops: máme stydlína takže zatím nevím :think:

Zkus popřemýšlet, co tě stresuje, co by mělo být špatně? Mě třeba u druhého těhotenství také nebylo špatně, :nevim: zato u první, ooo jeje to jsem si užila.
Určitě to bude dobré, pohlad bříško, dej si dechové cvičení, mluv k miminku a endorfiny se jen pohrnou. :hug:

Pingvinka
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 20:33

@janablízka no to já si taky vždycky myslela že se budu jen těšit ale prostě mám strach asi ze všeho nevim co se,, vevnitř děje" nevidim si tam nemám to pod kontrolou ja vim že to je hrozný ale nemůžu si pomoct… :roll:

Pingvinka
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 20:38

@Kikuška90 no na začátku čtení jsem to chtěla vzdát :D ale konec stál za to :kytka:

Suzínek
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 03.04.18 20:55

@Pingvinka Nejsi v tom sama, u syna jsem se taky pořád bála a výbavičku jsme pořizovali když už vážně nebylo zbytí - postýlku jsme přichystali v sobotu, ve středu jsem porodila. Ale tedy nečekaně o 3 týdny dřív. Když jsem začala cítit pohyby, byla jsem o trochu klidnější, ale pořád jsem se bála, že pořizováním čehokoli něco zakřiknu. Porod jsem měla tedy hodně zajímavý (uklouzla jsem po plodovce, žuchla sebou na zem a zlomila si rameno), ale prcek to všechno zvládnul, je mu 15 měsíců a já si pak lámala hlavu, kdy jsem cítila první kopanečky atd., abych mu to zpětně zapsala. Teď jsem těhotná znovu a i když tentokrát není jisté vůbec nic (čekáme jednovaječná dvojčata), moc se na ně těším, všechno zapisuju a už bych i něco pořídila (17tt). Takové nutkání jsem u syna vůbec neměla. Snaž se si to užívat, strašně rychle to uteče. Alespoň mně se pak strašně brzo začala stýskat po břiše a teď mi to zase hrozně letí.

Pingvinka
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 20:55

@chs.jasmin zatím mě stresuje všechno a to jsem člověk co poslouchá zen meditační hudbu :roll: no prostě situace k nezaplacení :D

Pingvinka
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 21:01

@Suzínek děkuji budu se snažit občas stačí jen to že v tom člověk není sám mám kolem sebe kámošky který to nechápou protože to nezažili :nevim: nebo nejsou těhotný :lol:

radkka
Generální žvanilka 20641 příspěvků 03.04.18 21:14

Měla jsem to stejně, sice jsem v těhotenství žila normálně, ale uvnitř jsem měla pořád strach a moc jsem se o těhotenství nešířila - třeba X přátelům, se kterými jsem v kontaktu na dálku jsem to řekla až ve třetím trimestru.
Proč? Protože jsem otěhotněla hned, bez problémů, měla jsem pocit, že je to nějaký divný…Mám super chlapa, skvělou rodinu, přátelé… Asi jsem měla pocit, že se něco podělat musí. Další důvod byl, že moje kamarádka ve 30 týdnu porodila mrtvé miminko, přestalo mu tlouct srdíčko :nevim: tak jak člověk má být v klidu, že jo… Hlavně tě jen honí od jednoho vyšetření k druhému, člověk nemá chvíli pokoj.

Vím, že to teď zní divně, ale snaž se to hodit za hlavu, stejně tomu strachem nepomůžeš :hug: věř mi, bát se budeš už pořád, porodem to teprve začne :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >