Strach o miminko - horečky v 21tt

Anonymní
5.10.21 13:29

Strach o miminko - horečky v 21tt

Ahoj holky,

včera jsem komplet prozvracela den a noc, neudržela jsem v sobě ani lok tekutin, proste strašný. Už jsem u toho zvracení bolesti brecela, protože nebylo co…. :,( jsem 21tt a poslední měsíc jsem už problémy neměla, možná mi nesedlo jídlo.

Dneska dobrý, už piju, jim piškoty a rohlíky. Problém je ze mi vystrelila horečka na 38. Netrpim na to vůbec. Mám strašný strach, k doktorovi se nedostanu protože bych nedosla ani k autu, covid jsem si dělala samotest a snad negativní (mám jen jednu dávku očko), téměř nikde jsem nebyla od čtvrtka, tak mi přijde zvláštní abych něco chytla, nejezdim MHD, o víkendu mi ještě nic nebylo :?

Vzala jsem si paralen, snažím se pit a dávám si občas led na břicho - to je asi k ničemu, nevím.

Budu vděčná za jakékoliv zkušenosti a rady a asi i za uklidnění, mám o malou fakt šílený strach, včera to zvracení a dnes horečka :,(

Jsem sama - partner je v USA, rodiče daleko, vůbec nevím co dělat kdyby se situace zhoršila třeba v noci, zda mohu volat záchranku? Nemám se jak dostat na pohotovost :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.10.21 13:33

Buď určitě v klidu, ber pravidelně paraleny, ať nejsi febrilní.. hlavně zkus pořešit kontrolu u doktora… kamarádka měla ve 20tt covida a měla týden hrozné horečky, paralen brala i víckrát, než je doporučené dávkování, protože jinak pořád teplotovala.. a malý je zdravý, vše v pořádku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25259
5.10.21 13:34

38 není horečka, to se nic nestane, led na břicho si nedávej nebo ještě prochladnes a ke všemu budeš mít zánět mocaku. Kdyby bylo jo zle, tak záchranku samozřejmě volej. Možná to jen něco nesedlo z jídla, tělo se vyčerpalo a proto ta zvýšená teplota, tak hodně pij a odpočívej. Kdyžtak můžeš na pohotovost aspoň zavolat a oni ti dají instrukce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
5.10.21 13:35

…a když ti bude vážně blbě, volej záchranku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11421
5.10.21 13:55

38 není horečka co by ohrozila plod. Dávat si led na břicho je totální blbost. Srazej teplotu paralenem, hodně pij.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
5.10.21 14:57

Myslím, že horečka je nebezpečna jen v prvním trimestru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9948
8.10.21 06:40

Lidi si volají sanitky i na větší kraviny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
673
8.10.21 07:01

Hlavně se uklidní. Řekla bych, že máš nějakou žaludeční chřipku. To bude zítra dobrý. Já tohle měla v 7tt - prozvracená noc a pak den horečka skoro 39. Ale Paralen to vždy srazil pod 38 a dle doktora se takhle krátkodobě (a když zabíral paralen) není čeho bát. Já ještě čekám na první screening, tak uvidíme. Jo a led na břicho je totální kravina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
8.10.21 13:33

Ahoj, ve 31tt jsem byla s přítelem u jeho rodiny mimo město. Odpoledne jsme oba začali zvracet, on měl šílené horečky. Mě to chytlo večer, zvracela jsem až do rána co 15 minut, šílený prostě. Vystřelila mi horečka na 38. Nedokázala jsem ani vstát z postele a měla jsem o mimi šílený strach - aby to nebyla nějaká bakterie, která by miminko mohla ohrozit. Sbalili jsme se a odjeli do nemocnice kde si mě nechali. Říkali, že je dobře, že jsem přijela, že spíš než bakterie mimi ohrozí silná dehydratace - přes 15 hodin jsem neudržela ani lžičku vody. Udělali mi testy, dali kapačky na doplnění minerálů a tekutin. Nakonec to byla silná viróza. Nikdo v nemocnici na mě nekoukal špatně. Miminku ráno a večer kontrolovali srdíčko a podívali se i na ultrazvuk. Nemáš náhodou nějakou kamarádku/sousedku co by tě hodila k doktorovi? Případně bych si zavolala taxi a kdyby tam nejezdilo a nelepšilo se to, tak sanitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 14:02

@Diane1990 já v úterý volala na pohotovost a paní rikala že mě sice neodrazuje, ale ze jsem jen něco chytla a ze to miminko neohrozi. Tak nevím. Teď už do sebe pití dostanu, sice dam asi tak litr denně max, ale na mou váhu která je katastrofa je to ještě asi v normě. Nevím :? Teď zkousim grep, včera jsem zvládla pomeranč, tam je aspoň nějaká voda, ty ledy mi hodně pomáhají, zkousim ledové čaje atd.

• Citovat
  • Nahlásit
46
8.10.21 20:14

Pokud už do sebe něco dostaneš a teplota je nižší, tak bych se nebála. Já fakt nemohla nic, ani vodu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat