Strach po prvním nevydařeném těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barca. Chejn
Povídálka 20 příspěvků 29.08.19 18:12
Strach po prvním nevydarenem tehu

Ahojky holky jsem asi zbytečné histerycka tak aspoň napíši sem trošku mi to pomůže :) minulý rok v zimě jsem měla jedno nevydarene těhotenství které v 6tt skončilo. Podařilo se nám teď v červenci znovu otěhotnět dnes jsem byla u doktora a byl vidět plod i se srdeční akci ale odpovídá 6+3 a podle MS bych měla být 7+0. Doktorka říkala že je to ale v pořádku že to zatím vypadá dobře. Jenže mám pořád hrozný strach a nevím jak se toho zbavit :nevim: máte někdo podobný problém? Vím že bych se měla radovat a být šťastná a taky jsem alee zároveň se ve mě pere tohle :zed: budu ráda za jekokoli reakce :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 29.08.19 18:20

Ano, potratila jsem v 8tt pak v 5tt a od té doby nic, mám strach, že se to už nepovede

Barca. Chejn
Povídálka 20 příspěvků 29.08.19 18:25

@jizvíková naprosto vám rozumím já jsem teď Teda po druhé, každý to má bohužel úplně jinak někomu se zadari hned a někomu až na po 6. Bohužel nám v tomhle nikdo neporadí protože každá žena je úplně jiná ;)

Mooomaaa
Kecalka 373 příspěvků 29.08.19 18:25

@Barca. Chejn měla jsem to samé. V 7tt zamlkle-revize a teď jsem podruhé těhotná a v sobotu začínám 8mesic. :D…pořad se bojím aby mimi bylo zdrave, ale od te doby (15+3) co jsem začala cítit pohyby jsem o dost klidnější. Do te doby jsem byla strachy bez sebe do každé další kontroly aby bylo mimi v pořádku! Ale snaz se vždy nejak uklidnit a nestresovat se, to je to nejlepší co pro mimco teď můžeš udělat. Něčím se zabav ať ti to lépe utíká. ;)

Barca. Chejn
Povídálka 20 příspěvků 29.08.19 18:29

@Mooomaaa děkuji :) budu se určitě snažit myslet pozitivně vždy si říkám jeste ze je alespoň v děloze protože mimodelozni to je teprve polizanice. Tak snad to bude teď už v pořádku :)

jizvíková
Extra třída :D 13067 příspěvků 29.08.19 18:32
@Barca. Chejn píše:
@jizvíková naprosto vám rozumím já jsem teď Teda po druhé, každý to má bohužel úplně jinak někomu se zadari hned a někomu až na po 6. Bohužel nám v tomhle nikdo neporadí protože každá žena je úplně jiná ;)

nám se už asi nezadaří

Kajka9
Kelišová 5779 příspěvků 29.08.19 18:33

@Barca. Chejn ty začátky jsou nejhorší mnohdy to podle ms nesedí..
Měla jsme být 7tt á byla jsem jen 5tt dr nic nevidela..ted tu mám zdravou holčičku…nekdy se může zpozdí ovulace někdy se můžou trochu ukliknout a je to..pokud je vše ok tak to neříkají jen tak

Mallorka
Závislačka 3257 příspěvků 29.08.19 18:45

Též jsem zažila zamlkle těhotenství a pak jsem se bála celé to další. Ale vše dopadlo dobře, u vás to bude stejně :srdce:

boruvkay
Kelišová 5792 příspěvků 29.08.19 18:46

Taky mám strach, mám za sebou 4 těhotenství z toho 3 potraty a 1 zdravé mimi, teď jsem znovu těhotná, už 16.tt a stejně se pořád odmítám těšit, radovat, prostě cokoliv. Zatím se tím ani moc nešířím, protože mám stále strach, že to nedopadne, nebo nebude zdravé. :,(
S těmi počty si nelam hlavu, někdy to nesedí. Mně to teď od začátku sedělo a ve 14.tt na screeningu bylo najednou o 5 dní větší…než podle MS.

Uživatel je onlinePapeJ
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 29.08.19 18:49

Já mám dceru, těhotenství v pořádku. Pak jsem v létě otěhotněla a samovolně potratila. Do tří měsíců jsem otěhotněla znovu a to byl strach před každou prohlídkou, pak i strach kvůli genetice, protože mi bylo 38 let. No, mám zdravého tříletého kluka. Takže to nevzdávat. Prý se to stává často, že se v tom začátku těhu neudrží.

Lucie1906
Kecalka 427 příspěvků 29.08.19 19:10

@Barca. Chejn Ahoj, my přišli o miminko minulý rok v listopadu v 8tt, zjistili jsme to v 11tt, diagnóza ZT. Teď v červnu jsem otěhotněla znovu, strach byl obrovský hlavně v tom 8tt, každou kontrolu jsem byla hrozně vystresovaná a nejradši bych tam ani nešla. Ve 12tt jsem si půjčila angelsounds, a skoro každý den chvilku poslouchám srdíčko a hrozně mě to uklidnuje a konečně začínám věřit že to dobře dopadne. Nyní jsem 14+2,a vypadá to na holčičku. Takže strach budeš mít pořád, ale co můžu doporučit je se na to teď tolik neupínat alespoň v tom prvním trimestru, vím lehko se to říká. Ale neboj teď už určitě bude všechno v pořádku :hug:

lachtanice86
Echt Kelišová 8992 příspěvků 29.08.19 19:14

Potratila (sp, biochemicky nebo zt) jsem 5×. Vyšlo až 6te těhotenství. Bála jsem se až do porodu před každou kontrolou

luciie88
Kecalka 217 příspěvků 29.08.19 19:35

Já měla v únoru mimoděložní a teď ve 12.tt zamlkle tehu, strach je a bude pořád i v dalším těhotenství, ale když vidím nebo čtu příběhy kdy se několikrát nedařilo a nakonec se přece povedlo, tak mi to dodává naději :andel: a když se nepovedlo jen jednou, tak to teď už určitě bude v pořádku, hlavně věřit a snažit se být co nejvíc v klidu :srdce: a to že ne úplně přesně odpovídá je úplně v pohodě. Ne každá má ovulaci přesně 14. DC, navíc ultrazvuk není 100%ní, takže žádný stres :hug:

Fett
Nováček 7 příspěvků 29.08.19 19:54

Před několika lety jsem prodělala zamklké těhotenství. Trvalo dalíšch několik let, než jsem otěhotněla znovu. Měla jsem šílený strach. Od počátku mi všichni říkali, že tentokrát to bude v pořádku. I sestra u gynekologa. Přemýšlela jsem, jak to mohou vědět. Měli pravdu, jsem matkou několikatýdenního miminka. Nepoddávejte se zbytečně strachu. Těhotenstvím to začíná. Bude se bát při každých testech, zda je dítě v pořádku, při kontrolách, zda mu bije srdce. Budete se bát, aby proběhl porod bez komplikací, aby narozené dítě bylo zdravé… Budete se bát vlastně už pořád. Až půjdete na první očkování, až půjde prvně samo ven, až bude trávit první noc bez Vás…

Tercikkk
Nováček 4 příspěvky 30.08.19 13:11

Ahoj holky, potřebuju uklidnit…měla bych být v 6tt, ve středu jsem byla u pana doktora a už viděl srdíčko a říkal, že je plod velký 5mm, jenže já jsem před třičtvrtě rokem prodělala zamklé těhu, byl to pro mě docela ošklivý zážitek s nemocnicí atd, pak se nám půl roku nedařilo otěhotnět (já vím, že to není dlouhá doba, ale já si to hodně brala) a ted mám strašný strach, že to zase nevyjde, stydím se za to, ale u pana doktora jsem se nervově zhroutila, v noci špatně spím a zdají se mi sny o potratech, špatných porodech atd :oops: …skoro žádné příznaky nemám, jen jsem unavená a pobolívá mě lehce podbřišek skoro pořád, což jsem ráda, protože když se nic neděje, tak mám hned obavy, jsem asi zbytečně vyplašená, ale další zamklé těhu bych asi už nezvládla :(. Na kontrolu jdu za 3 týdny, brali mi krev a pan doktor předepsal utrogestan…prosím, že je to v pohodě? Mám kolem sebe jen těhule, co zvrací od rána do večera a otěhotněli na první dobrou :,(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama