Strach v těhotenství, kdy začne bít srdíčko?

Anonymní
7.9.21 20:33

Strach v těhotenství, kdy začne bít srdíčko?

Ahoj holky… Dopředu píšu, ze vím, ze je to u každého individuálně a ze vím, ze stres mimču škodí.. Že jsem těhotná jsem zjistila cca deset dni zpátky. Doma máme všichni radost, miminko bylo planovane, je to moje druhé těhotenství. U syna jsem to zjistila až když jsem byla 7+5, srdíčko krásně bilo, takže ten strach nebyl takový, jaký je teď. Dnes jsem 5+6, byla jsem poprvé na kontrole a srdeční akce zatím žádná, doktor řekl, že je to ještě malinké, takže většinou vidět v takovém týdnu srdíčko vidět nejde. Objednal mě opět na další kontrolu až 1.10. Když mi řekl, že zatím nemůže říct jestli bude vše v pořádku, jako by se mi zastavil svět a od te doby nemyslím na nic jiného. :,( Mám vysoký krevní tlak se kterým se lecim, takže se opravdu bojím. Představa, ze budu čekat skoro cely měsíc do další kontroly mě děsí. :,( Kdy bylo u vás vidět srdíčko? Taky jste měly takový strach? Vím, ze to nejspíš přehráním, ale já si nemůžu pomoct, ten strach ve mě spis roste a roste. Žádné jiné (ťuk ťuk) komplikace nemám, nespinim, nekrvacim, bolesti klasicky jako při MS sem tam z toho, jak se to roztahuje. Nebral mi ani krev nic. Dělala jsem si celkem 4 testy, jeden obden a čárka krásne sílila. Na posledním už byla stejná jako kontrolní. Diky, ze jsem se mohla vypsat. Doma to říkat nechci, abych nevzbudila obavy i v partnerovi. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
660
7.9.21 20:38

V obou těhotenství mě sestricka objednala až okolo 7/8 týdne, kdy už bylo srdíčko vidět. Myslím ze třeba na moji gynde ani dřív na kontrolu neobjednavaji, možná právě proto aby se předešlo takovým případům a zbytečnému stresu, kdyz ani de z toho nic nevykouka.
Ted už to stejně neovlivnis a bud to vyjde nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234
7.9.21 20:50

Ja byla v tomto tehotenstvi na prvni kontrole az v 10tt a to uz mam za sebou dva potraty. Jestli ti muzu poradit, zabav se necim tak, ze ani nebudes mit cas na to myslet. Ja byla nakonec tak v jednom kole, ze to uteklo jak nic, sedet doma a pocitat dny do kontroly, tak mi z toho zarucene hrabne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32478
7.9.21 20:55

Je opravdu brzy. Zbytečně brzy na kontrolu, byla malá šance, že bude plod mít viditelný srdce. Byla jsem nejdřív 6+3 a s každým dalším později, až jsme to dotáhli na 10.týden :mrgreen:
Samozřejmě jsem vždycky měla obavy. Ideálně bych chodila na ultrazvuk každý den :oops: Ale upřímně, začátky jsou vždycky nejistý. I kdyby měla těhotná ultrazvuk doma.
Držím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
7.9.21 20:59

U mě na kontrole v 6+1 srdíčko na UTZ vidět nebylo. V 8 tt už krásně bilo. Dneska jsem 38tt, takže se vůbec nestresuj. Je brzo ještě se objeví :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14788
7.9.21 21:18

Vyresis tim strachem neco?
Ovlivnis to nejak?
Akorat si tim ublizujes :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18514
7.9.21 21:20

Ale ten doktor ma pravdu, nemůže vědět jak to dopadne a na kontrolu si šla brzy. A srdeční akci jsem jednou mela v 5+4 a nakonec to bylo zt ve 12tt. Ted pri posledním těhotenství jsem sla na kontrolu až v 6+6, srdeční akce byla a dítě mi spi v postýlce. Prostě musíš počkat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
7.9.21 21:36

Nj, skoda te brzke kontroly. Ja se v obou proto objednala cilene co nejpozdeji, jen tak, aby se stihla krev na screening. Většina potratu probehne do osmeho tydne, ale stejne nemas jistotu nikdy, tak se snaz nestresovat, nic s tim bohuzel neudelas.
Jinak srdicko se rozbiha pomerne brzy, problem je, ze to v tu dobu vlastne jeste neni srdce a to prvotni trepotani je dost tezke uz přístrojem zachytit. Je to tedy lekar od lékaře, starsi pristroj zachyti srdecni cinnost pozdeji nez novější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25588
7.9.21 21:51

Jak píšou ostatní, zbytečně jsi šla k doktorovi tak brzo, jenom si tím přiděláváš starosti - už tu dnes byla diskuse, že se bojí potratu a je 4+3 tt. - vždyť to je teprve termín, kdy jí měla přijít menstruace - a ona už byla u svého gyndr, na pohotovosti, na krev, na ultrazvuku, má klidový režim, utrogestan :zed: - prostě zbytečný stres tak brzy, beztak se to ničím neovlivní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1097
7.9.21 21:53
@stinga píše:
Jak píšou ostatní, zbytečně jsi šla k doktorovi tak brzo, jenom si tím přiděláváš starosti - už tu dnes byla diskuse, že se bojí potratu a je 4+3 tt. - vždyť to je teprve termín, kdy jí měla přijít menstruace - a ona už byla u svého gyndr, na pohotovosti, na krev, na ultrazvuku, má klidový režim, utrogestan :zed: - prostě zbytečný stres tak brzy, beztak se to ničím neovlivní

8o Tak ta mi unikla. Ja chapu strach o těhotenství, ale tohle je vylozene plytvani penezi ve zdravotnictví, na te pohotovosti z ni museli mit radost. Holka nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
7.9.21 22:03

Jak píší ostatní, šla jsi opravdu hodně brzy. Ber to tak, že by spíš bylo zvláštní, kdyby to sdíčko bilo. Stát se může jako vždy vše, ale s největší pravděpodobností to bude v pořádku.

Já jsem taky bývala taková nejistá a citlivá (a ještě někdy i jsem). :kytka: úplně chápu, co tě na tom rozhodilo. Snaž se pracovat na těchto pocitech, ono to člověku dost otravuje život. Doktor to ale myslel tak, že nic nevidí, tak nemůže nic říct, toť vše. Já jsem šla až v 8. týdnu – necelý týden po zjištění těhotenství a jen proto, že jsem měla tělísko. Jinak bych šla až v 9, možná v 10. týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25588
7.9.21 22:04
@Villanelle píše:
8o Tak ta mi unikla. Ja chapu strach o těhotenství, ale tohle je vylozene plytvani penezi ve zdravotnictví, na te pohotovosti z ni museli mit radost. Holka nešťastná.

přesně tak, je to plýtvání penězi ve zdravotnictví-, člověk se diví, že je ti lékaři trpělivě vyšetřuje a ještě píšou utrogestan - placebo, a navíc po těch diskusích tady už chápu, proč se vždycky na té gyndě tak dlouho čeká, když tam holky jdou v 4 tt. :zed: - kolik by si ušetřily i ony času, nervů u doktorů a stresu, jak to dopadne,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
7.9.21 23:32

@stinga jenže když by jim ten gynekolog nenapsal utros, tak se z toho asi zblázní a spousta ho chce za každou cenu preventivně. Přitom už je jasné prokázané, ze utrogestan ani klidový režim těhotenství v prvním trimestru nezachrání (pokud není třeba hematom).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6571
8.9.21 00:21

Chodím na první kontrolu nejdřív ve 12. týdnu a mám klid. Nikdo ti nezaručí, že bude všechno v pořádku, v žádném týdnu. Stresuješ se úplně zbytečně, pokud se má dobře vyjíjet, tak bude i bez kontroly a pokud ne, tak s tím stejně nikdo nic nezmůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
8.9.21 10:10

Bohužel si nepamatuji kdy přesně to bylo, na první kontrole snad v 8.tt? (možná dříve) mi doktorka jen řekla, že je to ještě malinké, ať přijdu za měsíc. Naštěstí je to moje první, tak jsem ani nevěděla, co mám čekat a sice mě mrzelo, že moc jsem se nedozvěděla, ale bylo to bez těhle stresů.
Držím palce, vše bude v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat