Reklama

Strach z bolesti po broušení zubů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.18 20:51
Strach z bolesti po broušení zubů

Ahoj všem, Čeká mě broušení 6 zubů na korunky a mam hrozný strach.3 zuby živé a 3 mrtvé. Nebojím se zákroku, ale toho co bude až to přijde k sobě :( Provozorní korunky dostanu hned, ale i tak..
Co mam čekat?
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

iila
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13 inzerátů 13.03.18 21:14

No… já mám korunky dvě, na mrtvém a na živém zubu, a žádné drama poté si nepamatuju…

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 13.03.18 21:34
@Anonymní píše:
Ahoj všem, Čeká mě broušení 6 zubů na korunky a mam hrozný strach.3 zuby živé a 3 mrtvé. Nebojím se zákroku, ale toho co bude až to přijde k sobě :( Provozorní korunky dostanu hned, ale i tak..
Co mam čekat?
Děkuji

Manžel byl dnes a neříkal, že by ho to bolelo ani jsem si nevšimla, že by si bral ibalgin :mrgreen:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5394 příspěvků 9 inzerátů 13.03.18 21:35

Broušených zubů mám několik, nebolelo mě nic.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.03.18 21:47
@Anonymní píše:
Co mam čekat?
Děkuji

Taky jsem byla na broušení šesti zubů a všechny živé. Provizorní korunky jsem nedostala, byla jsem týden s obroušenými. Po odeznění umrtvení to bylo v pohodě. Ještě než to odeznělo ledovala jsem tváře a rty a preventivně si vzala Brufen a pohoda. Akorát to bylo citlivější když jsem mluvila tak občas ten vzduch mě na tom zabolel a malinko na moc studené a moc teplé to zabolelo, ale když si na to dáš pozor tak to bude dobré. Jediné co mě bolelo tak obroušené patro. Ale natírala jsem propolisem a za tři dny to bylo už dobré. Nejhorší pro mě spíš bylo pak nasazování těch korunek, protože jak to zatlačil, aby to drželo to bylo něco. Ale to je spíš můj problém, protože nereaguji na umrtvení. Zuby necítím, ale dásně jo, takže třeba takové trhání sedmičky byl echt zážitek i přes dvě injekce.

iila
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13 inzerátů 13.03.18 21:50

@glitterball Jo, ty dásně mi taky vadily, on prostě do nich musí rejpnout, když na tom dělá, a to je dost nepříjemné. Ale to člověk přežije.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.03.18 21:54

@iila kdyby to bylo jenom pro mě nepříjemné tak bych byla ráda. Mě když píchne injekci tak se zubem může dělat co chce a nic necítím, ale když se doktne dásně cítím vše. Takže jak zajel na to patro tou bruskou a musel mi dobré dva milimetry patra obrousit tak jsem to všechno cítila. Nemám nízký práh bolesti, ale u toho mi tekly slzy.

iila
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13 inzerátů 13.03.18 22:54

@glitterball Asi jsem se špatně vyjádřila, i pro mě ta dáseň byla bolestivá a se slzami v očích. Ale jako zažila jsem horší bolesti, tak tady nechci zakladatelku nějak děsit :). Teda… patro mi nebrousil, jen dáseň kolem zubu.
Po zákroku už jsem nějak zvlášť netrpěla, prostě se to během pár dní zahojilo.

vertunka
Závislačka 4577 příspěvků 13.03.18 23:00

Mam obrousene dva zuby vepredu. Nic prijemneho to nebylo, radsi pujdu znovu rodit. Ovsem prezila jsem to a brzy pujdu na dalsi zuby. :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 05:51
@vertunka píše:
Mam obrousene dva zuby vepredu. Nic prijemneho to nebylo, radsi pujdu znovu rodit. Ovsem prezila jsem to a brzy pujdu na dalsi zuby. :,(

A bolel tě zákrok nebo až pak? Zuby jsou zlo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 05:53
@glitterball píše:
Taky jsem byla na broušení šesti zubů a všechny živé. Provizorní korunky jsem nedostala, byla jsem týden s obroušenými. Po odeznění umrtvení to bylo v pohodě. Ještě než to odeznělo ledovala jsem tváře a rty a preventivně si vzala Brufen a pohoda. Akorát to bylo citlivější když jsem mluvila tak občas ten vzduch mě na tom zabolel a malinko na moc studené a moc teplé to zabolelo, ale když si na to dáš pozor tak to bude dobré. Jediné co mě bolelo tak obroušené patro. Ale natírala jsem propolisem a za tři dny to bylo už dobré. Nejhorší pro mě spíš bylo pak nasazování těch korunek, protože jak to zatlačil, aby to drželo to bylo něco. Ale to je spíš můj problém, protože nereaguji na umrtvení. Zuby necítím, ale dásně jo, takže třeba takové trhání sedmičky byl echt zážitek i přes dvě injekce.
@iila píše:
@glitterball Asi jsem se špatně vyjádřila, i pro mě ta dáseň byla bolestivá a se slzami v očích. Ale jako zažila jsem horší bolesti, tak tady nechci zakladatelku nějak děsit :). Teda… patro mi nebrousil, jen dáseň kolem zubu.
Po zákroku už jsem nějak zvlášť netrpěla, prostě se to během pár dní zahojilo.

Holky, jak broušení dásní? To slyším poprvé..

vertunka
Závislačka 4577 příspěvků 14.03.18 08:26
@Anonymní píše:
A bolel tě zákrok nebo až pak? Zuby jsou zlo

Bolel me zakrok. Jako prase. Ale pak uz tolik ne. Jen to bylo citlivy, nemohla jsem mluvit, uplne me polejval studenej pot - diky tomu ze ti byly ty predni zuby. A dasen mi teda nebrousili…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.18 08:55
@vertunka píše:
Bolel me zakrok. Jako prase. Ale pak uz tolik ne. Jen to bylo citlivy, nemohla jsem mluvit, uplne me polejval studenej pot - diky tomu ze ti byly ty predni zuby. A dasen mi teda nebrousili…

To zní dobře :cert:
Raději počítat s horší variantou.Mam za sebou čerstvě zánět, tak mě to štve, ze zase budu nepoužitelná

vertunka
Závislačka 4577 příspěvků 14.03.18 09:25
@Anonymní píše:
To zní dobře :cert:
Raději počítat s horší variantou.Mam za sebou čerstvě zánět, tak mě to štve, ze zase budu nepoužitelná

No urcite pocitej s tim, ze to bude jeden z tech vice bolestivejch zakroku. A nepouzitelna budes no. Me teda pak bolelo i kdyz mi dali mustek. Je to dost nezvyk. Ale uz je to 6 let a mam od toho klid. Drzim palce at to mas rychle za sebou :kytka:.

Jan868
Nováček 1 příspěvek 17.03.18 22:41
Obroušení zubů

Ahoj všem, tak nechci nikoho strašit, zrovna jsem hledal taky více informací o bolestech po tomto zákroku,… Totiž rozhodl jsem se po starší nehodě, kde jsem přišel o několik horních zubů dát vše dopořádku, tedy pro celokeramiku se zirkonovou konstrukci o 12-ti členech. Na obroušení jsem byl 8.3.2018 a živé zuby jsem měl obě 6-ky, samotné obroušení proběhlo po lokálním umrtvení celkem bez problémů, snad až na to obroušení kolem dásní, to bylo dost nepříjemné, první dva dny jsem měl ty 6-ky citlivé na teplé a studené, trochu složitější bylo něco sníst, ale dalo se to, no a pak to začalo,… :( šílená bolest obou 6-tek 24 hodin denně, vzhledem k tomu abych mohl fungovat v práci jsem musel užívat prášky (vyzkoušen ibalgin, ataralgin, valetol) snad mě nejvíc zabral ataralgin a valetol, ale i tak prášek vždy pomohl na 2 až 3 hodiny, což za celý den a noc kdy mě bolest pravidelně budila bylo 8 až 10 prášků 8o, takhle trpím už 6 dní, volal jsem s lékařem, prý je to normální, že to takhle v některých případech bolet může, no zkoušku zirkonové konstrukce mám v pondělí 19.3. tak tu bolest s lékařem znovu proberu, jelikož můstek by po zkoušce měl být hotov až do třech týdnů, což si neumím představit v těch bolestech ještě tak dlouho vydržet a o práškách nemluvě, tak snad najdem vhodné řešení a pak vám sem napíšu jak to vše dopadlo :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama