Strach z boreliozy v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
29.6.22 11:51

Strach z boreliozy v těhotenství

Ahoj holky, je mi to hloupé psát ale věřím ze me určitě někdo pochopí, miminko máme vymodlene neslo nám to dlouho teď jsem ve 33 tt a chtěla bych se zeptat.Jak bych poznala boreliozu? Klíště jsem neměla ale máme doma strašnou spoustu komárů a denně mě jich tak 6 určitě postipe, ani o tom nevim a vždy si to rozdrapu ale včera mě postrasila kamarádka ze muže byt borelioza i z komára.. jak velká je to pravdepodobnost musim říct ze mi tedy dala velkého brouka do hlavy.Mate s tím někdo zkušenost? Nebo je to vůbec možné? Nerada bych něco zanedbala mám z Togo celkem nahnano.. borelioza v těhotenství prý není sranda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
293
29.6.22 12:05

@Anet1308 šance, že se nakazíš boreliozou od komára, je strašně malá až mizivá. Třeba klíště přenese borelie do těla až za asi 24 hodin, před tím se ty borelie složitě vyvíjí v jeho trávicím traktu. Komár nemá šanci tě sosat 24 hodin, kíště ano. Takže bych tohle fakt neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
29.6.22 12:15

@Nefesh Ježíši to jsem strašně moc rada 😊 mě se to taky zdálo jako blbost protože by takhle měl boreliozu každý druhy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
29.6.22 13:16

No, já byla v zahraničí a něco mě píchlo do zad. Šla jsem se hned podívat a tam malý červený flíček, žádný komár, žádné klíště. Nakonec z toho byla borelióza a antibiotika. A nic přisáto nebylo. Známého kousnul komár a následky boreliózy má dodnes. :nevim:

Každopádně nemá cenu se v těhotenství nad takovými věcmi stresovat. Hoď se do pohody, používej repelent, zapalte si proti komárům svíčku a užívej. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
29.6.22 13:28

@adamcoka no tak pokud to měl známí s komára takže je to opravdu možné ale asi tam měl nějaký flek potom nebo něco? Nebo jak na to přišel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
29.6.22 13:28

@Nefesh bohužel musím nesouhlasit. :( Ve svém okolí už mám několik případů, co mají borelióza díky bodnutí hmyzem ane díky klíštěti. Bohužel. :(
@Anet1308 Zakladatelko, tvůj strach chápu, ale to bys nemohla nic. Nemohla bys ani jít ven, jelikož tě může kousnout něco jiného nez komar a můžeš se nakazit taky.
Ale prostě takhle nemysli. Jsou lidi, co je kousne jednou za XX let něco a hned chytí boreliózu a jsou lidi, co pracuji v lese, kousou je hovada, komáři atd. A nic nechyti.
Jinak jediná největší jistota je krevní test. Ale třeba mě stipnul komar. Vypadalo to děsně, jako borelióza a nakonec to nic nebylo.
Tvůj strach chápu, ale tohle moc nejde ovlivnit. :nevim:
Přeji klidný zbytek těhotenství a zkus na to nemyslet.
Ja vím, že se to lehce říká, ale vím o čem mluvím. Též jsem měla vymodlene těhotenství a bála se i cokoliv sníst. Měla jsem děsný strach z listerie atd. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
29.6.22 13:39

@Ťarbík01 znám taky případy boreliozy po kousnutí ovádem, ale zakladatelka se ptá specificky na komáry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4916
29.6.22 13:51
@Anet1308 píše:
Ahoj holky, je mi to hloupé psát ale věřím ze me určitě někdo pochopí, miminko máme vymodlene neslo nám to dlouho teď jsem ve 33 tt a chtěla bych se zeptat.Jak bych poznala boreliozu? Klíště jsem neměla ale máme doma strašnou spoustu komárů a denně mě jich tak 6 určitě postipe, ani o tom nevim a vždy si to rozdrapu ale včera mě postrasila kamarádka ze muže byt borelioza i z komára.. jak velká je to pravdepodobnost musim říct ze mi tedy dala velkého brouka do hlavy.Mate s tím někdo zkušenost? Nebo je to vůbec možné? Nerada bych něco zanedbala mám z Togo celkem nahnano.. borelioza v těhotenství prý není sranda

Před x lety se mi poštěstilo, dcera měla cca 1,5 roku, když se to náhodou zjistilo 🤷🏻‍♀️ Už se to nevyléčí. Během druhého těhotenství pár nepříjemností bylo, ale neřekla bych, že přímo z toho. Ale v těle už to je usazené.

Klíštěte si vědoma nejsem, dle lékařky z neurologie to může být komár, muška… takže člověk to neovlivní. Nestrachuj se, dej do zásuvky něco proti komárům :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
29.6.22 14:18

@shadowbabe takže chápu ze jste borelku prošla v těhotenství a nevěděla jste o ni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
29.6.22 14:53

Proč si neporidite sítě do oken, když tě to tak trápí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
29.6.22 14:56

@AnoNe už jsou na cestě týden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4916
29.6.22 15:04
@Anet1308 píše:
@shadowbabe takže chápu ze jste borelku prošla v těhotenství a nevěděla jste o ni?

No je to možné, že to bylo už během toho, nebo předtím / potom. Zjistit nešlo, jak dlouho už je to v těle. Ale vzhledem k poškození, už to tam prý nějakou dobu bylo 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
29.6.22 15:05

@shadowbabe no a co má z toho vaše dcerka za následky? Já si asi pro jistotu dojdu na krev když to slyším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4916
29.6.22 15:07
@Anet1308 píše:
@shadowbabe no a co má z toho vaše dcerka za následky? Já si asi pro jistotu dojdu na krev když to slyším

JÁ mám neuroboreliozu, ne dcera ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
29.6.22 15:16

Nos venku takové náramky proti hmyzu, i když třeba půjdeš jen na zahradu, když máš takový strach. Na delší pobyty venku v přírodě je repelent samozřejmostí, prodávají se i přírodní, pokud bys měla obavy že složení kvůli těhotenství. Jez komplex vitamin B, když ho máš v těle dost, hmyz prý na tebe tak nejde. Dokonce se prodávají speciální balení béčka určeného jako prevence. Doma síťky v oknech, to je základ. Jinak borelióza se dá chytit i od nějakého jiného hmyzu. Dbej na prevenci a bude to dobré :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat