Strach z covidu v těhotenství

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.10.21 21:40

Strach z covidu v těhotenství

Zdravím, měli jste strach z covidu v těhotenství? Očkovaná nejsem, nejdřív nebyla moje věková kategorie, pak jsem poprvé otěhotněla ale o miminko jsem na konci prvního trimestru přišla. Po potratu jsem se očkovat nenechala, měli jsme povoleno od doktora že se můžeme hned snažit. Teď zatím čekám jestli se zadařilo nebo ne. Ovšem rodina mě pořád tlačí do očkování. Že jako těhotná můžu skončit já nebo miminko špatně. Vakcíny se upřímně bojím, nevím co to může způsobit a už vůbec nechci v těhotenství. Samozřejmě mám strach i z covidu. Přítel dělá v Německu v nemocnici, také není očkovaný a já ve velkém kolektivu lidí, takže šance chytit covid je. Nevím jestli se nechat očkovat, kdybych byla těhotná nebo ne. Žádným rozhodnutím si nejsem jistá.
Jak jste se chránily před covidem vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.10.21 21:51

Neuchranila. Chytila jsem ho v 7.mesici, a skoro to nedopadlo dobře. Nikdy víc… Nebuď blbá
Anonym - jde o zdravotni stav

• Citovat
  • Nahlásit
713
25.10.21 21:52

Já chráním celé těhotenství jenom rouškou a semtam dezinfekcí, nic víc stejně nezmůžeš. Očkovaná nejsem, půjdu až po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
25.10.21 21:54

Nechala bych se naočkovat v druhém trimestru, pokud ho do té doby nechytíš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.21 21:54

Dítě je plánované. Nechala jsem se naočkovat před snažením a během očkování jsme se chránili.

• Citovat
  • Nahlásit
12068
25.10.21 21:55

Očkování jsem před otehotnenim nestihla, v těhotenství bych se očkovat nenechala. Mám 3 týdny do porodu a nejspíš ho mám, čekám na výsledek testu. Průběh zatím jako lehčí chřipka. Nijak extra jsem se nechranila kromě toho co je doporučeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
185
25.10.21 22:00

Covid jsem prodělala na konci prvního trimestru, vše ok, miminko zdrave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65395
25.10.21 22:02
@Anonymní píše:
Zdravím, měli jste strach z covidu v těhotenství? Očkovaná nejsem, nejdřív nebyla moje věková kategorie, pak jsem poprvé otěhotněla ale o miminko jsem na konci prvního trimestru přišla. Po potratu jsem se očkovat nenechala, měli jsme povoleno od doktora že se můžeme hned snažit. Teď zatím čekám jestli se zadařilo nebo ne. Ovšem rodina mě pořád tlačí do očkování. Že jako těhotná můžu skončit já nebo miminko špatně. Vakcíny se upřímně bojím, nevím co to může způsobit a už vůbec nechci v těhotenství. Samozřejmě mám strach i z covidu. Přítel dělá v Německu v nemocnici, také není očkovaný a já ve velkém kolektivu lidí, takže šance chytit covid je. Nevím jestli se nechat očkovat, kdybych byla těhotná nebo ne. Žádným rozhodnutím si nejsem jistá.
Jak jste se chránily před covidem vy?

Nijak..prožila jsem první vlnu jako těhotná, jestli jsem ho měla? Asi jo, odpadla jsem na týden, ale na testech jsem nebyla a neřešila to.. roušku taky nenosim atd.. proste přestaň šílet a ono to půjde. Mmchdm, ať se v rodině nechají očkovat, pokud chtějí. ale do tvého očkování je jim kulové :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
25.10.21 22:03

Ja se ockovala v tehu a uklidnilo me to. urcite doporucuju, vidim v tom vetsi benefit nez resit covid tehotna popr. pak po porodu, ceka te delsi casovy usek, kdy budes patrit mezi rizikove. nebud hloupa a neboj se ockovani. protilatky dostane i miminko a to je k nezaplaceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
25.10.21 22:06

V prvním těhotenství žádné očkování ještě nebylo, ale teď ve druhém jsem se tedy očkovat nechala. Čím větší břicho, tím rizikovější jsi, ta zvětšující se děloha utlačuje zespoda plíce, vyšší šance na zápal plic a horší uzdravení… k tomu další faktory v těhotenství, změněná funkce imunitního systému, zvýšená srážlivost krve… Nech se očkovat, ať snížíš pravděpodobnost těžkého průběhu. Ten těžký průběh mívají těhotné ve třetím trimestru. Samozřejmě nemusí, ale jestli tvůj partner dělá v nemocnici a není očkovaný… (To jako proč? Chce tě nakazit? :zed: ) Já jsem obě dávky dostala v těhotenství, první asi ve 3tt, druhou jsem si nechala dát ve 14tt. Teď jsem 19tt a těhotenství zatím bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54894
25.10.21 22:12

No, minimálně bych nechala naočkovat chlapa, jestli dělá v nemocnici a není očkovaný, ten z žádných těhotenských očkovacích komplikací mít obavy nemusí. Sama sebe bych řešila, dokud nejsi těhotná. A od rodiny bych si do toho kecat nenechala, je to tvoje rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
219
25.10.21 22:15

Ja bejt tebou, tak bych po tom potratu sla na očkování a pak se snažila dál. A jinak v těhotenství až po tom prvním trimestru. Já šla osobně až ve druhém - vše ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306

Těhotná bych se očkovat nenechala, ale před těhotenstvím jo. V dnešní době je podle mě nejrozumnější dokončit očkování a až pak se snažit o dítě. Ale jasně, věci nejdou vždycky podle plánu.

A teda mimochodem jestli už těhotná jsi, tlačila bych spíš na přítele, aby se nechal naočkovat on a snížil tím šanci, že to přitáhne domů z práce. Samozřejmě pokud mu v tom nebrání zdravotní důvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665

Jsem ve 29.týdnu, nejsem očkovaná… Covid jsem prodělala v únoru, v dubnu otěhotněla, to se ještě neočkovala moje věková skupina, nestihla jsem to. Mám docela velký strach :-( V těhotenství se mi očkování tak nějak příčí, a navíc mi do 20. týdne bylo strašně zle. Manžel očkovaný je, snažím se chránit, co se dá, nikam zbytečně nechodím a doufám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1134
25.10.21 22:18
@Kolicek95 píše:
V prvním těhotenství žádné očkování ještě nebylo, ale teď ve druhém jsem se tedy očkovat nechala. Čím větší břicho, tím rizikovější jsi, ta zvětšující se děloha utlačuje zespoda plíce, vyšší šance na zápal plic a horší uzdravení… k tomu další faktory v těhotenství, změněná funkce imunitního systému, zvýšená srážlivost krve… Nech se očkovat, ať snížíš pravděpodobnost těžkého průběhu. Ten těžký průběh mívají těhotné ve třetím trimestru. Samozřejmě nemusí, ale jestli tvůj partner dělá v nemocnici a není očkovaný… (To jako proč? Chce tě nakazit? :zed: ) Já jsem obě dávky dostala v těhotenství, první asi ve 3tt, druhou jsem si nechala dát ve 14tt. Teď jsem 19tt a těhotenství zatím bez problémů.

Vždyť ji může nakazit i naockovany partner :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat