Strach z covidu ve školce

Anonymní
2.5.21 20:31

Strach z covidu ve školce

Ahoj dámy,
nevím ani proč píšu. Asi se potřebuji jen vypsat.
Mám tři a půl letou dcerou. V září nastoupila do školky, první týden v říjnu tam chytla covid. Celá rodina jsme to pak chytli od ni. Už jsme ji do školky pak nedali a složite se s partnerem střídali v hlídani. Vybrala jsem si kvůli tomu v práci skoro všechnu dovolenou. Za tu dobu než se školky zavřely státem byl covid v naší školce celkem 4×. Ředitelka to vždy zametla pod koberec a karanténa pro skolku byla jen jednou, v tom říjnu. V březnu jsem covid přinesla z práce já. Ale přišli jsme na to nahodou, nebylo nám opravdu vůbec nic. Pro chlapa to byla šílená rána, nějak celý covid fakt těžce nese.
No ale teď ji už do školky dát musím, nemám už jak zařídit hlídání. Ale jsme z toho s partnerem fakt špatní. Máme strach. Nechceme to doma po třetí…
Jaký na to máte názor? Myslíte že už čísla pozitivních klesají a bude líp?
Mmch, jsme na vesnici. Žádna městská skolka. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7955
2.5.21 20:34

A proč se bojíte, když už podruhé vám nic nebylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26199
2.5.21 20:35

Myslím, že pravděpodobnost chytit to třikrát je rovna skoro nule…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28586
2.5.21 20:35

Tak jestli jste měli kovid v březnu, je dost malá pravděpodobnost, že byste to chytli znovu. Jestli to měla i dcera, tak ani nepůjde do karantény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31255
2.5.21 20:37
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,
Mám tři a půl letou dcerou. V září nastoupila do školky, první týden v říjnu tam chytla covid. Celá rodina jsme to pak chytli od ni. Už jsme ji do školky pak nedali a složite se s partnerem střídali v hlídani. Vybrala jsem si kvůli tomu v práci skoro všechnu dovolenou. Za tu dobu než se školky zavřely státem byl covid v naší školce celkem 4×. Ředitelka to vždy zametla pod koberec a karanténa pro skolku byla jen jednou, v tom říjnu. V březnu jsem covid přinesla z práce já. Ale přišli jsme na to nahodou, nebylo nám opravdu vůbec nic. Pro chlapa to byla šílená rána, nějak celý covid fakt těžce nese.
No ale teď ji už do školky dát musím, nemám už jak zařídit hlídání. Ale jsme z toho s partnerem fakt špatní. Máme strach. Nechceme to doma po třetí…
Mmch, jsme na vesnici. Žádna městská skolka. Díky

Syn chodí do školky pořád, jen jak to zavřeli komplet a jednou byla karanténa. Nikdo neonemocněl. Nepřinesli jsme to ani z práce, kde to bujelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
2.5.21 20:39

Hele buď ráda že je vaše školka otevřená… Naše se zavírala vždy pri jednom případů celá. Takže děcka byla doma víc než ve školce. Riziko že to domu donese je pořád. Ale jak říkáš, můžes to donést i ty z prace, nebo chlap… Nemůžete sedět celý život doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34238
2.5.21 20:40

Po covidu byste měli mít nějakou imunitu, kdybyste to chytili potřetí, tak pravděpodobně s mírným průběhem. Co ale můžu říct, že se mi taky nelíbí, že zase narychlo otevírají školky pro všechny věkové kategorie bez testů a bez roušek, když původně měly být otevřeny jen pro předškoláky.
Zase populistické gesto a snaha ušetřit na OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6091
2.5.21 20:44

Chytit to můžeš kdekoli, kdykoli, to by se člověk musel zavřít doma a nevystrcit nos.. Naše dítě chodí do školky pořád, když je to tedy umozneno, covid měli ve školce dvakrát, ani jednou se nenakazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2860
2.5.21 20:44

Vzdyt to muzete opet prinest zase z prace. Nebo obchodu. A ze to reditelka zametla pod koberec? U nas se zjistilo po tydnu, ze nejake dite tam bylo s kovidem = takze nejaka extra karantena nemela ani smysl logicky, kdyz tam vsichni s deckem byli v kontaktu v dobu, kdyz se jeste nic nevedelo. To proste neuhlidas. Ja jezdim s detmi 2× denne mhd, nez jim vydesinfikuju ruce, tak si davno sáhnou k obliceji… chodime venku mezi lidi, po navstevach, chodim do prace atd a nic. Takze ono je to ruzny a proste to neuhlidas. Naopak cim horsi budete mit imunitu, tim hur podle me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21928
2.5.21 20:45
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,

tak to ti nikdo nezaručí, jestli to nechytnete,
nicméně nyní jste v 90 denní ochranné lhůtě proti karanténám i covidu,
a proč se tak šíleně bojíte, když u vás nákaza proběhla téměř nebo úplně bez příznaků?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
2.5.21 20:49
@Pears206 píše:
Po covidu byste měli mít nějakou imunitu, kdybyste to chytili potřetí, tak pravděpodobně s mírným průběhem. Co ale můžu říct, že se mi taky nelíbí, že zase narychlo otevírají školky pro všechny věkové kategorie bez testů a bez roušek, když původně měly být otevřeny jen pro předškoláky.
Zase populistické gesto a snaha ušetřit na OČR.

Nebo možná proto, že už to lidi nemají jak dělat? Druhý stupeň necháš doma samotný, ale se školkáčem a prací máš pořád dělat co? Skoro nikdo si nemůže dovolit být 3/4 roku na očr. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6857
2.5.21 20:51
@Anonymní píše:
Ahoj dámy,

Samozřejmě, že když se teď vše rozvolní, že čísla zase půjdou nahoru. Na druhou stranu, jak dlouho lze držet ekonomiku přiškrcenou? Sama píšeš, že už možnost hlídání nemáš… Je to těžké. Buďte rádi, že jste měli lehké průběhy. Teď byste měli mít nějakou imunitu a pak se uvidí. Plánuje se snad od podzimu očkování dětí, tak to pak můžete využít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
2.5.21 20:59

Teď budete mít imunitu. Tak zahoď strach.
Určitě se na kamarády velmi těší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
2.5.21 21:15

@Pears206 a jak by jsi to asi jako chtěla mít dlouho zavřený? Slibovali 3 týdny, jsou to 2 měsíce. Za jedním skolkovym děckem je jedno OCR. 1) STAT NA TO NEMA 2) zaměstnavatel není zvědavý na člověka co mu 3/4 roku sedí doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 22:47

Máte všechny pravdu. A moc vám děkuji že jste mě hned neodsoudily. Nemám to už komu ani říct. Pac si každý klepe na čelo. A já to chápu, celou dobu jsme doma zavreni jak blbecci. Styky jsme omezili na minimum.
Abych pravdu řekla, větší strach má chlap. Ten se toho fakt boji šíleně. Už jsme se kvůli tomu i pohádali. Nevím co mám dělat. Mám pocit že ten jeho strach přechází i na mě, ale já už chci žít normalne. Alespon v rámci možností. Ale nechci udělat chybu. Co když ji tam poslu a fakt to chytne? Teď podruhé v tom březnu byla negativni.
A očkovat bych jí i přes ten strach nenechala. Není to vyzkoušené, to bych do ní fakt nepichla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat