Strach z dalšího těhotenství

19.2.21 16:14

Strach z dalšího TĚHOTENSTVÍ

Ahoj, jsem 3 měsíce od porodu. Porod byl dobrý, rychlý a nijak traumatizující. Těhotenství bylo taky v pohodě, ani blbé mi nebylo. Vždy jsem chtěla 2 děti, ale od toho porodu si to nedokážu představit, nějak nechci druhé dítě, ale pořád si říkám, že bych měla, aby nebyl sám a taky že už není moc času. Letos mi bude 33. Takže když se začneme snažit až prckovi bude rok, tak mi bude 34. Přemýšlela jsem proč najednou vůbec tu touhu po druhém nemám. Nemám ji ale fakt vůbec. V těhotenství jsem se dost stresovala, před každou kontrolou nebo nedej bože screeningama jsem si představovala černé scénáře, potraty, porody mrtvého dítěte a tak dále. Hrozně mě to děsilo a dokázala jsem se tak vynervovat, že jsem chytala úplné úzkosti. Jakmile jsem začala cítit pohyby, tak se to trochu zlepšilo, ale to jsem zase řešila jestli nekope málo/moc. A když si představím, že 9 měsíců budu v permanentním stresu, který nějak neumím ovládat. A bude tu miminko + cca 2 roční dítě, tak nevím kde bych na to vzala energii. I teď sotva padám na hubu. Nějak si to nedokážu představit. Měla jste to některá tak takové myšlenky nebo se to pak po čase změnilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5908
19.2.21 16:18

Tak dalsi být přece nemusí. Změnit se to může… Já to mám naopak, po porodu 2. Mam strašnou touhu po 3. A to jsem nikdy 3 nechtěla :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 16:27

Ahoj :mavam: No prosím tě já si myslím že tvoje pocity jsou úplně normální. Já jsem si taky vždycky říkala že bych chtěla dvě děti protože jednomu by bylo smutno. Sama jsem jedináček a občas mě to právě štvalo že nemám k sobě parťáka. Jenomže mám chlapečka je mu teď rok a půl a občas docela padám na hubu. Malý je hrozně čiperný pořád mi rajtuje a leze po nábytku, sám se nezabavi a já mám občas pocit že nemám ani minutu na to abych si v klidu došla na záchod. Vůbec si neumím představit že bych byla těhotná a měla bych ho nosit zvedat tahat do schodů a já nevím co všechno A když si ještě představím že by tu bylo malé miminko a náš malý ďáblík Tak to mě úplně jímá hrůza. Jako třeba se to ještě změní ale bojím se že nakonec budu mít taky chudáčka jedináčka :,( jinak mě je 29 tkz času už taky není tolik jako kdyby mi bylo 20. Ale zase si říkám sice mě to jedináčekovský občas štvalo ale je dost možné ze kdybych sourozence měla tak nikde není psané že by jsme si spolu rozuměli a hráli. Ostatně i z jedináčka může vyrůst fajn člověk :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21202

Nezměnilo :mrgreen: já teda nemám úzkosti ani stres, ale jednou stačilo. Jedináček mi naprosto vyhovuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241

Tento pocit je po porodu asi normální… Já jsem ještě rok po porodu za žádnou cenu další dítě nechtěla a vzhledem k věku jsme ho už neplánovali (bylo mi 36 když jsem rodila první). No a pak se to nějak zlomilo, a tři roky od porodu byl další porod:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
19.2.21 16:32

Dalsi dite ani neni potreba. Svet je premnozenej, vcetne Evropy a Ceska, nikdy nas nebylo tolik jako v dnesni dobe a dobre to neni ani nahodu. Jedno dite bohate staci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4343
19.2.21 16:52

Vůbec bych to teď neřešila, je to moc brzo. Taky jsem si nedovedla představit být znova těhotná, rodit atd. Když mi manžel řekl, kdy si uděláme další, tak se mi chtělo brecet. A cca v 1,5 roce syna jsem najednou ucitila volání přírody :) otěhotněla jsem na první dobrou a v 7. týdnu potratila. A bylo mi to líto a úplně mě to utvrdilo v tom, ze chci další dítě. Teď tady na mě mrka další kousek 3M… mezi klukama mám rozdíl 2 roky a 4 měsíce a dá se to. Naopak to těhotenství bylo super, ze jsem nemyslela na ptakoviny, protože jsem na to neměla čas :) porod bezvadny, až je mi líto, ze si to nedám znova. Taky na mě ještě přijde nevysvetlitelna touha po třetím, ale logicky už fakt ne. Nebylo by kam dat :)

Každopádně bych to teď úplně vypustila, soustred se na spunta a ono to nějak vyplyne samo, neplanuj, nepremyslej. Jsou horší věci na světě :pankac: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.21 16:56

Měla jsem to stejně, buď dvě děti a víc nebo žádné. Myslím, že vychovat kvalitně jedináčka je mnohem náročnější než dvě děti. Chybí jim sociální interakce (v rodině) a spoustu věcí se pak musí v životě učit, co děti z více sourozenců vstřebají tak nějak přirozeně. Svádí to jedináčka strašně hlídat, rozmazlovat atd… No prostě můj partner je jedináček a všechny nedostatky, co na něm vnímám, vypadají, že jsou způsobeny tím (nemusí to tak být, ale fakt to tak vypadá). Takže jsem to měla jasné, brala jsem to skoro jako povinnost pořídit sourozence, taky jsem rodila v 32 a druhé v 34. Jako ne že by to nebylo náročné a není čeho se obávat, ale rozhodně ne stresu v druhém těhotenství :lol:. Budeš zaměstnaná prvním prckem, s maminkama v okolí to mám stejně, že druhého těhotenství si člověk skoro nevšímá (teda u malých věkových rozestupů). Uvidíš jestli ta touha příjde, bez ní to samozřejmě nelze lámat přes koleno. Záleží i na tom jak bude tvoje mrně společenské, moje první třeba strašně, tak jsem nechtěla, aby byl odkázaný na kamarády z hřiště/školky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
19.2.21 16:57

Takhle brzy po porodu jsem taky druhý nechtěla. Sice jsem se v těhotenství nebála (už jsem měla jedno ZT za sebou, tak jsem to brala že to buď vyjde nebo ne), ale měla jsem různý komplikace a tělo bylo strašně unavený. Druhý čekám až teď po čtyřech letech. Jestli nechceš, nenuť se, dej tomu chvíli čas a když ani potom nebudeš chtít, tak si užij jedináčka, to je taky fajn :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
19.2.21 17:03

Chtěla jsem mít děti rok od sebe. Po porodu syna jsem na to neměla ani pomyšlení. Začali jsme se snažit tak, aby byly děti dva roky od sebe. Sice se hned zadařilo, ale nakonec to nevyšlo. Pak následovaly ještě další dva potraty. Nakonec mají rozdíl 3roky a úplně mi to takto vyhovuje. Někdy člověk míní a život mění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2037
19.2.21 17:31

Jako bezdětná jsem chtěla mít dvě děti blízko sobě, abych mohla jít brzy zpět do práce. Po prvním porodu jsem si to velmi rychle rozmyslela a nechtěla jsem o druhým ani slyšet :-D ale co čert nechtěl, tak jsem byla tři měsíce po porodu těhotná :-D takže se mi vlastně splnil můj sen :-D děti mají 1,5 a 2,5 a vždycky jsem chtěla letní a to se mi taky splnilo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
19.2.21 17:47

Tohle bych uplne teď vypustila z hlavy. Pocity jsou normální u mě se to prehouplo až kolem 3let starší a tak máme holky 4r od sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1530
19.2.21 17:59

Mám 4-letého syna a ani teď si ještě neumím představit mít druhé dítě :mrgreen: i když vím, že bych jedno ještě chtěla… A ne, nebudu si třeba za dva roky ve 33 letech myslet, že už jsem na druhé dítě,, stará,, :think: Takže bych byla v klidu. Máš malé mimčo, proto možná takové pocity.. Chvíli počkej a pak se tvůj názor třeba změní (nebo taky ne). Ale to, že ti v případě druhého dítěte bude 35 mi nepřijde teda,, šílené,, ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3343
19.2.21 18:35

Jsi tři měsíce po porodu, to druhé dítě nechce skoro nikdo. To se ještě změní :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4995
19.2.21 18:58

Vidím svůj věk v obou těhotenstvích :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu