strach z dětského p láče - dětí, jejich hlasového projevu

287
21.5.08 23:31

strach z dětského p láče - dětí, jejich hlasového projevu

ahojky

Terzce je 3,5 máme Toníčka, tomu jsou 2 m. Terezku jsme zkusili dát do školičky na jeden den v týdnu, když jí byly 2,5. Dopadlo to hororově, dr nám doporučila odklad. Terezka totiž už od miminka má šílený, až panický strach z dětského pláče, to je nejhorší.. bojí se ale i normálního hlásku, když se k ní nějaké děck přiblíží.. - bojí se dětí. Toníček - její malinký bráška,je momentálně ztělesnění její největší noční můry, neboť miminka prostě pláčou. Pokud Toník pláče, Terezka si zacpává uši a přestává „fungovat“. Uplně vypne mozek, jen tupě až hystericky opakuje MAMINKO POCHOVEJ HO PROSIM, CHCE PAPAT… a pláče. Až nyní to začíná být na hřišti a mezi dětmi vůbec tak, že před nimi neutíká a teď po týdenní nemoci se poprvé hrnula na skluzavku, na písek a na houpačku i když tam byly děti. Pokud bráška nepláče, tak je v pohodě,houpá ho, povídá na něj atd.. Vypadá to, že se všechno začne pomalinku lámat. Modlím se, aby nás do školky přijali, začínám se bát o to, jak se začlení do společnosti. Dospělé má naprosto zmáknuté, ale mladší dětičky a své vrstevníky… Navíc já už nemám tolik času na hraní, když nejsme venku, tak jdou pohádky, hraje si se zvířátky, které miluje, ale my, rodiče už jí nedáváme to, co by potřebovala - myslím tím ten čas, kdy jsme si vystřihovaly, malovaly, četly… toho je teď mnohem méně a vidím, že jí to chybí. Navíc si myslím, že začíná být opravdu zralá na to, aby mohla být do vody hozena a zvládla to.. V červnu je zápis a paní ředitelka místní školky mi řekla, že si „máme držet palce“ , což mě fakt zděsilo . Myslím, že to chce změnu, jak pro Terezku, tak pro nás , rodiče. Jen jsem zvědavá, jak to celé dopadne

zažily jste některá to, že by vaše děcko mělo strach z dětí? Nebo nevím, to snad ani není strach z dětí, ale z jejich hlasového projevu - netuším, jak to jinak popsat (jinak je velmi akční, nestydí se, hezky povídá, je i dost samostatná… uplně v pohodě..)

Co s tím?

Ach dětičky!! :D
díky za reakce
pa ¨Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

287
22.5.08 00:16

zapomněla jsem napsat, že vrtačka, sbiječka, sekačka, ale i vysavač… - problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19269
22.5.08 11:05

Ahoj
Neše Gabka se nebála hlasů,ale zase dotyků.Nikdo cizí (ani děti) se jí nesměl dotknout.Když jsem odváděla starřího do školky a děti uviděli malou holčičku,tak se vždycky seběhly a chtěli ji pohladit.V tom lepším případě se mi jen schovala za nohy,aby na ní nikdo nemohl.V tom horším,začala okamžitě brečet. Povídat si mohla s kdekým,ale bez doteku.
Chce to čas. :wink: Nejdřív na sebe občas někoho nechala sáhnout (když byla dobře vyspaná a měla dobrou náladu) a potom přišlo období studu. :roll: To už ani nikoho nepozdravila. :roll: Ani babičku.To trvalo někdy i hodinu,než se k babičce měla.
Takže se už celkem klidně nechala třeba i pohladit,ale zase s nikým nemluvila.Ten stud přešel po narození Radečka.
Teď už je v pohodě.Už bylo na čase :roll: ,v září půjde do školky. :wink:

Děti jsou prostě osobnosti a každé dítko jiná.Terezku to taky časem přejde. :wink: Hodně vysvětluj.

Jo a obě děti taky byly ......zmatení,nešťastní,když mimčo brečelo.Tak jsme ji pořád dokola opakovali,že miminko neumí mluvit,tak proto pláče.Po nějaké době to pochopily a už brali pláč jako normální miminkův projev. :wink:
Vrtačka,zbíječka .....toho se Gabča taky pořád bojí.Zacpe si uši a běží za mnou.Tak ji uklidňuju,že někdo něco vrtá a že nemusí bát,že to přestane…atp.Někdy,když je to moc velký hluk (teď nám rekonstruovali vchody-bydlíme v přízemí) tak si zacpala uši a třepala se.Tak jsem nás oblíkla (i když bylo venku škaredě a chladno) a šly jsme raději od toho hluku ven. :wink:

Sice jsem ti moc neporadila,ale snad jsem tě aspoň trochu uklidnila.Časem to přejde. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
28.5.08 17:27

Ahoj,

moje star?í (dnes 8) na tom byla podobně, i kdy? ne tak extrémně - ve 2 letech si hrála na písku, kdy? tam byly 1-2 dal?í děti, jak jich tam bylo 5, chtěla pryč, hlasité zvuky nemá ráda doteď. Do ?kolky ?la ve 3 l (je srpnová), ale na první půlrok tedy nevzpomínám ráda - po prvních 14 dnech rezignovala v tom, ?e se tam musí, ale byla tam vylo?eně ne??astná. Ale ten věk 3,5 mi při?el i u ní, ?e je na to zralá. Asi je potřeba brát ji takovou, jaká je - Evička je doteď introvertní, mírně přecitlivělé dítě, jiná nebude, ale mám pocit, ?e je celkově spokojená a nároky ?ivota zvládá.

O dětských fobiích psala poměrně podrobně Penelope Leachová: Dítě a já (velmi pěkné) - celkově se s tím nedá moc dělat, přistupovat chápavě, přiznat dítěti nárok na ně, velmi opatrně a jemně otu?ovat, někdy pomáhá sní?it celkovou hladinu stresu - třeba s k dítěti chovat, jako kdyby bylo o trochu mlad?í…

Ka?dopádně počítej s men?ími či vět?ími problémy a stůj při svojí holčičce.

Dr?ím palce, Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama