Strach z druhého císařského řezu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JaMi93
Nováček 6 příspěvků 30.12.17 13:46
Strach z druhého císařského řezu

Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom byli po druhém císaři, jestli byl pro vás v něčem jiný, popřípadě lepší?
Ptám se proto, že pro mě první císař nebyl zrovna nic moc a hodně jsem si přála podruhé rodit přirozeně. První syn byl otočený KP a byl moc velký na to abych ho odrodila, takže jsem měla plánovanou sekci. Bohužel do mě epidurální anestezii píchali 15 minut a když už se tedy konečně povedlo, zjistilo se že mi nezabrala (zkusili pinzetou). Tím pádem mě stejně uspali celkově. Probudila jsem se v šoku, protože vše probíhalo velmi rychle a já nebyla na tuto možnost ani připravená. Ani po císaři jsem se necítila dobře, vše se hojilo velmi pomalu, miminko jsem si pořádně neužila a o kojení ani nemluvím :(.
Ted´ jsem 34+1 a mimi je stále KP, moje doktorka už ani nedoufá že by se mohlo do porodu otočit. Nevím zda-li doktorům rovnou říct aby mě uspali celkovou anestezii i když to je pro mě i mimi více nebezpečné, ale strach z té jehly je mnohem silnější.

Reakce:
podaji
Kecalka 462 příspěvků 30.12.17 14:13

Ahoj neni to o jehle ale o doktorovi. Prosze mu to neslo. Zkus jinou porodnici. Za me celkovou narkozu nee. Taky jsem prvni rodila sekci a jak pises vse bylo na dve veci. Deprese, kojeni zadny zenska proste na to neni pripravena i kdyz vi ze se to deje. Pokud i druhy bude muset byt sekci tak jdu pod epidural. Mam vybranou jinou porodnici a hlavne ted uz poradne vim co se bude dit jak to pak probiha. O co si rict a co spis neresit. U prvniho bylo blby to ze jsem byla proste mimo a manzel bohuzel kdyz videl prcka taky takze vsechno co jsem mu napsala na porodni plan zahodil. :,( :)

cassy
Ukecaná baba ;) 1851 příspěvků 30.12.17 14:14

Ahojda, rodila jsem cisarem dvakrat, jednou pred 6 lety a podruhe loni. Oba ve spinale, spis jsem se bala, aby me nemuseli uspat. Anesteziolozka byla znama a sama mi potvrdila, ze pri spinale je vse pohodovejsi. Jak zakrok, tak hojeni. Po druhem porodu jsem se daleko rychleji zotavila, prvni vstavani je mazec, vsak to vis, ale 4 den jsem sla domu. Podle me jsi spis mela smulu na doktora a rozhodne bych spinal znovu zkusila. Ne kazdy to umi dobre pichnout, bohuzel. Ale samozrejme je i moznost, ze to na tebe nepusobi. Drzim palce, at se maly jeste otoci. ;)

Pavlinka10615
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 14:19

Bez na fb skupinku Císařovny, je tam plno chytrých žen a dozvíš se všechny informace.

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 30.12.17 14:28

@JaMi93 první císař děs - nefungující epidural, resp. jen na jedné půlce, takže malého tahali zaziva (zjistilo se v průběhu, že nefunguje), navíc ho krisili, mě pak na siti uspali.. Druhý den po jsem nemohla vůbec hýbat nohou, byla zcela nefunkční.. Po císaři ještě asi měsíc mě bolelo břicho, byla jsem úplně vyřízena.. Druhý císař úplná pohoda, vše fungovalo, druhý den jsem seděla v tureckém sedu, v pohodě chodila, jedine, co mě po trápilo byla nepohyblivost střev, ale to bylo tak 24h, pak se to nějak srovnalo.. Domů jsem šla 4.den a normalne fungovala, 6.den jsem byla s oběma celý den sama, vařila atd.. Za mě druhý několikanásobně lepší, než první.. Ted mě za chvíli čeká třetí a doufám v podobný průběh..

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 30.12.17 14:29

Po prvním sc jsem taky chtěla normálně a taky to nevyšlo, přemlouvali mě na lokálku, já šla do celkové. Nelituju. Kamarádka se nechala ukecat do lokálky a litovala. Záleží kdo se jak bojí, já byla strašpytel. Hojení atd vše jako u prvního. Akorát po prvním sc jsem necítila zavinování dělohy, po druhém sc jsem při kojení cítila zavinování, trošku nepříjemné, ale nic hrozného :mavam:

Lucias241
Kecalka 220 příspěvků 30.12.17 14:43

Ja mam za sebou tri cisare v celkove narkoze a muzu rict, ze cisar od cisare to bylo lepsi. Prvni akutni. U druheho me nechali rodit prirozene, ale neotvirala jsem se a syn spatne dychal, takze zase cisar v celkove. A u tretiho jsem mela jit na planovany cisar, ale zacala jsem mit kontrakce v 36tt. Dcera byla i KP.

jestericka34
Nováček 30.12.17 15:08

Za me byl druhy císař daleko pohodovější nez ten první. U prvního jsem mela velké bolesti, je to skoro 8 let. Druhého jsem se bála, když jsem si vzpomněla, jak me to bolelo, když jsem musela vstát, přetočit se, zakašlat, a nosit malého.
O to vic jsem byla překvapena, jakej byl císař druhý. O proti prvnímu úplně super. Daleko menší bolesti, jediné co mi vadilo tahat malého. Ale na štěstí jsem mela na pokoji fajn holčinu co mi malého po jídle převážila a ro pro me byla velká úleva. Ale jinak opravdu pohoda. Ted me čeká v květnu další, dva jsem mela ve Vinohradech, kde jsem byla max spokojená a ted jdu do Jablonce, tak mam obavy z neznáma.

LindaPraha
Extra třída :D 13811 příspěvků 30.12.17 16:34

Ja mela druhy cisar pred tremi tydny. Pichani epiduralu vubec nebolelo, ani u jednoho. Pro me bylo peklo cevka, na tu jsem se strasne netesila. Naopak jsem se nemohla dockat klystyru (9 mesicu zacpy bylo peklo). Vstavani bylo lepsi nez u prvniho a nemela jsem ani talove bolesti v nemocnici. Ted doma uz ctvrty den neberu nic na bolest, konecne. Protoze kdyz me pustili, tak jsem zacla tak nejak fungovat, po tydnu se dvema detmi doma a jizva me hodne bolela. U prvhiho jsem se valela porad v loznici, ted uz proste funguju jinak, tak se to asi nestihlo tak zahojit

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 30.12.17 17:47

Ahoj já se taky bojím..taky dlouho trvalo než mě napíchli..bolest příšerná..a když po minutách jo tak hnus..skolabvala jsem takže mě musely uspávat..taky zvažuju celkovou..opravdu že jo :nevim:

Ornwen
Závislačka 4686 příspěvků 30.12.17 18:02

@JaMi93 moje první dite se otocilo 36tt ale.mam male deti. Byl akutnim cs v celkove narkoze. Regenerace po nem. nevim, protoze jsem.mela z dalsich duvodu dlouho silne oblbovaky.

Druhy epidural. A v pohode. Jako první dva tri dny jsem si nechala dat na noc prasek. Prvni den jsem chtela bez nej, citila jsem se fajn, ale precenila jsem to. (Den cs je den nula) no a pak jsem.byla vice mene bez niceho, parkrat brufen, asi tri. Protoze se touplne neslucuje s fraxiparinem, co jsem mela. Asi 14 dni byla jizva cítit 24/7, kus se mi hur hojil. Ale potom v pohode

JaMi93
Nováček 6 příspěvků 31.12.17 09:24

Děkuji všem za povzbudivé komentáře, snad mi pomohou v rozhodování a budu doufat, že druhý císař bude o něco lepší :-).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >