Strach z hypotéky, dají nám jí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lola07
Nováček 6 příspěvků 20.07.19 22:19
Strach z hypotéky, dají nám jí?

Zdravím, potřebuji uklidnit a ráda bych slyšela vaše zkušenosti. S manželem bydlíme zatím v podnájmu, ale majitel byt prodává a my máme tři měsíce si něco najít. Nechceme se furt stěhovat, tak jsme se rozhodli pro vlastní bydlení. Má smysl vůbec žádat o hypotéku, když jsem na mateřské (beru 6100,–) a manžel bere 30 tisíc čistého? Má ale dluh, který pravidelně splácí 3000,– (auto). Jinak nikde nedlužíme. Chtěli bysme 900 tisíc, 100 tisíc máme našetřeno. Slyšela jsem, že když vám žádost zamítnou, nesmíte pak nějakou dobu žádat. Nechci to podcenit, aby se to nezkomplikovalo. ???? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9816 příspěvků 20.07.19 22:21

Nedají vám nic. Musíte mít 20% z odhadní ceny nemovitosti a to nemáte. Navíc potřebujete zaplatit daň z nabytí. Budete muset ještě nějakou dobu šetřit.

Lola07
Nováček 6 příspěvků 20.07.19 22:27
@Janli píše:
Nedají vám nic. Musíte mít 20% z odhadní ceny nemovitosti a to nemáte. Navíc potřebujete zaplatit daň z nabytí. Budete muset ještě nějakou dobu šetřit.

Podle Monety, kde jsme se předběžně ptali, stačí 10%. A na daň už máme dáno stranou. Jde mi především o manželův dluh a můj rodičák, jestli to nebude problém. :slight_smile:

Pvln34
Kecalka 190 příspěvků 20.07.19 22:29

Manžel má slušný príjem. Problém je, že nemáte nasetrene peniaze. Potrebuješ minimálne 20% z porizovacej ceny bytu + 4% z tej samej sumy na daň + cca ďalších 5%ako poplatok realitke (pokial to nebude platiť predávajúci, ale to asi nie).

• je teda lepšie mať ešte nejaké peniaze bokom. My sme napríklad meniky podlahy, maľovali a delali sme revízií elektriky. To tiež niečo stojí. + také srandy ak nábytok, poistenie nehnuteľnosti,..

Na vašom mieste by som sa ale nedala odradiť. Zájdite za dobrým finančným poradcom, vysvetlite mu situáciu a urobte si plán, ako sa k hypo dostať. Ani ten dlh (auto) nie je problém, ak platíte včas a pravidelne.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 20.07.19 22:30

A provize realitce. Pokud kupujete neco pres realitku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 22:39

@Pvln34 jjj tohle vsechno jsme museli taky splnit. Nastesti jsme to zvladli, dalsi rok uz to zprisnili jeste vic. I tak jsme ale museli mit dost nasetreno aby nam hypo dali, zaplatit provizi realitce, dan z nabyti nemovitosti no hruza. Napr. ta dan z nabyti nemovitosti, to bylo stejny jak kdybysme 50tisic hodili do kamen. Premyslela sem jaka by za to byla pohadkova dovolena… :lol: ale cert to vem, co musi byt neda se… :roll:
Jinak taky jeste malovani, nabytek atd…
Do toho novy clen rodiny s minimalni predstavou na kolik vsechno vyjde… ale zvladli jsme to…
Ale hrozne sem se bala, ted sem rada ze byt mame-splacime…za par let to zase sprisnily a je mi lito mladych lidi kterym nezbyva nez zit v podnajmech. Jsem rada ze jsme to zvladli a asi nikdy ten byt neprodam :lol: necham ho deckam, i kdyby tu nebydleli at aspon neco maji. Vsechno je jen drazsi pochybuju ze to jednou bude jinak a byty budou levnejsi

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9816 příspěvků 20.07.19 22:43
@Lola07 píše:
Podle Monety, kde jsme se předběžně ptali, stačí 10%. A na daň už máme dáno stranou. Jde mi především o manželův dluh a můj rodičák, jestli to nebude problém. :slight_smile:

Tobě započítají příjem maximálně 6tisíc, dítě odečtou jako vyživovanou osobu a bohužel nepíšeš jak velký je dluh na auto, splátka není až tak rozhodující. Teoreticky byste projít mohli, ale jak už tady bylo řečeno, najděte si finančního poradce.

Pvln34
Kecalka 190 příspěvků 20.07.19 22:51

@Lola07 tých bank obehajte viac, ideálne cez nejakého poradcu. Ako 90% hypo je možné i v dnešnej dobe, banky mávajú i rôzne akcie a tak, len treba počítať s vyšším úrokom (v porovnaní s hypo na 80% ceny nemovitosti). Takže sledujte úrok ale taky sadzbu RPSN (ta zahrňuje úrok na hypo + všetky ostatné poplatky spojené s hypotékou - niekde platíš za odhad nemovitosti a niekde nie, niekde máš zadarmo poistení na nejaké období a inde nie, niekde máš X ďalších poplatkov a inde máš trebárs podmienku zmenit si účet a začať používať osobný účet danej banky)

Lola07
Nováček 6 příspěvků 20.07.19 23:02
@Pvln34 píše:
Manžel má slušný príjem. Problém je, že nemáte nasetrene peniaze. Potrebuješ minimálne 20% z porizovacej ceny bytu + 4% z tej samej sumy na daň + cca ďalších 5%ako poplatok realitke (pokial to nebude platiť predávajúci, ale to asi nie).
  • je teda lepšie mať ešte nejaké peniaze bokom. My sme napríklad meniky podlahy, maľovali a delali sme revízií elektriky. To tiež niečo stojí. + také srandy ak nábytok, poistenie nehnuteľnosti,..

Na vašom mieste by som sa ale nedala odradiť. Zájdite za dobrým finančným poradcom, vysvetlite mu situáciu a urobte si plán, ako sa k hypo dostať. Ani ten dlh (auto) nie je problém, ak platíte včas a pravidelne.

Peníze na daň máme stranou, a provizi v naší realitce platí opravdu prodávající. :slight_smile: Mě šlo teď opravdu jen o ten rodičák a manželův dluh. :slight_smile: Vybavení máme a byt, který se nám líbí je hotový, takže by nebylo třeba malování a rekonstrukce. Moneta požaduje pouze 10%, pokud bysme nechtěli americkou hypotéku, což opravdu ne. :slight_smile:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 23:23

@Lola07 Myslím, že nemusíš mít strach. My si brali 1.500.000 - měli jsme teda 20% svých, ale byl nam nabídnut k tomu i úvěr, přes který se řeší těch 20%, ale to jsou úroky navíc.. Žádali jsme jako manželé, manžel vydělává v čistém asi 25tis, já stejně, ale v době žádosti sem byla na rizikovém těhotenství (nemocenská) a ta se počítá jako příjem 0, takže žádal jen manžel a prý by dosáhl i na víc :) Nemáme tedy děti a žádný jiný dluh. I tak si myslím, že by jste měli dosáhnout :) Držím palce :)

sluno22
Povídálka 27 příspěvků 21.07.19 01:01

http://www.sfrb.cz/…m-pro-mlade/
Banka nemusi byt jedina moznost. Mrknete i na tento program od statu.

Petule030
Kelišová 5963 příspěvků 21.07.19 08:37

Doporučuji řešit s finančním poradcem. Kdyby třeba rodiče měli a byli ochotní vám ručit jejich nemovitostí, zase by ta šance byla vetší. Pokud si chcete hypotéku vyběhat sami, určitě se zkuste poptat ve více bankách. Příjem máte slušný, za pokus to stojí. Horší je, že ta našetřená částka pokryje jen 10% a tedy bokem ještě 40 tisíc na daň, zbyde vám nějaká finanční rezerva? I to stěhování nějaké peníze spolkne nemluvě o tom, aby vám pro případ nouze něco zbylo.

v-erunk-a
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 08:47

@Lola07
Ozvete se mi do SZ a nestresujte se zbytecne :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.19 08:49

U nás podobný příjem, hypo bral jen partner. Bylo nutné vyplatit dluh na autu, zastavila se druhá nemovitost a máme hypo 2,3 mil. Chce to dobrého Fin. Poradce

Drina
Stálice 65 příspěvků 25.07.19 07:24

Jak už tady bylo zmíněno, také bych doporučila tohle řešit s finančním poradcem ten vám v tomhle směru dokáže říct mnohem víc, mají mnohem delší ruce než my…Nám pomáhal se získáním hypo poradce z Partners, ale u nás se zaručili rodiče jejich nemovitostí, takže jsme našetřené peníze mít nemuseli i když jsme nějaké měli, ale ty jsme daly do vybavení…já osobně bych to řešila s tím poradcem no…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama