Strach z kastrace fenky

10.7.19 14:29

Strach z kastrace fenky

Dobrý den, zítra mám jít na kastraci naší fenky. V říjnu jí bude 8 let je to pražský krysařík. Začlo to malinkou bouličkou na krku, šli jsme k veterináři a ten doporučil odstranit a poslát na histologii. A domluvily jsme se i na kastrování, fenka má pokaždém hárání, které je skryté falešné březí, ale čím dál tím horší, dokonce i teď zánět mléčných žláz. Dělali jí odběry krve a byli tam nejasnosti, ale prý na operaci to nemá vliv a dořeší se to po ní. Tak jsem trochu na rozpacích jest-li ji dát operovat nebo né. Máme o ni strach je to náš miláček. Děkuji moc za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

12185
10.7.19 14:44

@monulina1 určitě kastrovat, a mělo to být už dávno, mohli jste ji ušetřit útrap s háráním, falešnou březostí a zánětem žláz - toto všechno je trápení zvířete

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
10.7.19 14:53

@monulina1 Můžete jí ušetřit spousty problémů, já loni nechala kastrovat mojí čubinu v 7 letech a jenom z důvodu že se mi při hárání „nezdála“, zachránilo jí to život na jednom vaječníku měla cystu cca 2 cm v průměru, histologie vyšla tak, že naštěstí to zůstalo zapouzdřené a čuba je v pořádku, kdyby to prasklo tak je to toho rakovina a teďka by mi spokojeně nespala na klíně. Operaci i narkózu zvládla v pohodě, jediný problém byla pooperační hypotermie, takže si chvíli poležela zabalená do dek a dostala vypít spoustu teplého vývaru. Moje čuba je dost velká (28kg) tak tam bylo i zvýšené riziko hormonální inkontinence, ale ani to nenastalo (řeší se to lékově, náklady u velké čuby je cca 150kč za měsíc). Letos nechám vykastrovat i tu mladší, od ní nechci štěňata, měla jako malá lehkou pupeční kýlu (ta se zatáhla) a hlavně povahově není na 100% aby unesla mateřství a i když bych neměla problém štěňata prodat tak nebudu chovat na feně, která není podle mě úplně vhodná. Ja nejsem příznivcem příliš ranných kastrací, podle mě je lepší nejdřív nechat čubinu psychicky dospět, ale jinak si myslím že by každá fena, která není pro chov, měla být kastrovaná po dosažení mentální dospělosti.

A ještě doporučuji připlatit si za pooperační oblek místo límce, psi to snáší lépe a je to i jednodušší na údržbu protože se pes nikde límcem nezasekává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.7.19 15:16

@stinga mi ji chtěli dát dřív, ale měla problémy s imunitou brala léky, ale je to už v pořádku a veterinář to nedoporučoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1896
11.7.19 10:48

Naši dali kastrovat fenu nedávno. V únoru měla 7 let a bylo to za 5 minut 12. Měla tak moc rozjetý zánět, že ji museli celý vnitřek vzít. A jí to jen prospělo. Je taková klidnější, jen začala tloustnout, tak naši začaly kupovat granule pro kastráty a od té doby je jako dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.19 10:52

Spíš bych měla strach ji nevykastrovat :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.19 20:45

Tak naše malá to má za sebou, ale bohůžel jí zjistil zvětšenou slezinu, takže vzal kousek na histologii. Doufám, že to bude v pořádku. Prý je normální, ale zvětšená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
11.7.19 21:31

@monulina1 Tak držím palce ať je všechno v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama